Aktualu

Mus giria už verslo aplinkos gerinimą smulkiesiems

Print Friendly, PDF & Email

Lietuva viršijo daugumą rodiklių, palyginti su Europos vidurkiu, gerindama verslo aplinką – tai konstatuojama Europos Komisijos paskelbtoje Europos smulkiojo verslo akto ataskaitoje, kuri pristatyta Mažųjų ir vidutinių įmonių asamblėjoje Taline. Šioje ataskaitoje kaip ir kasmet įvertinami visų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių pasiekimai gerinant verslo aplinką labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Kaip teigiama Ūkio ministerijos išplatintame pranešime spaudai, ataskaitiniu laikotarpiu (2016 m. I ketv.–2017 m. I ketv.) Lietuva įgyvendino net 24 priemones pagal devynias iš dešimties Smulkiojo verslo akto sričių. Įgūdžių ir naujovių, bendrosios rinkos ir galimybių gauti finansavimą srityse Lietuva viršija ES vidurkį. Nuo 2008 m. Lietuva daro vis didesnę pažangą įgyvendindama Europos smulkiojo verslo aktą, ryškiausia tai matoma geresnio reglamentavimo, bendrosios rinkos ir galimybių gauti finansavimą srityse.

Lietuvoje mažos ir vidutinės įmonės sudaro 99,8 proc. visų įmonių skaičiaus (ES vidurkis taip pat apie 99,8 proc.), įdarbina apie 76 proc. visų šalies darbuotojų (ES vidurkis apie 66,6 proc.) ir sukuria apie 70 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (ES vidurkis apie 56,8 proc.). Mažosiose ir vidutinėse įmonėse Lietuvoje dirba apie tris ketvirtadalius visų šalies darbuotojų – 10 proc. daugiau nei ES vidurkis. Vidutinis šiose įmonėse dirbančių asmenų skaičius yra 4, o tai atitinka ES vidurkį.

Smulkiojo verslo aktu ES valstybės narės informuojamos apie verslo aplinkos gerinimo priemonių gaires. Kasmet šio dokumento įgyvendinimo ataskaitose pateikiama informacija apie priimtas konkrečias priemones, mažinančias verslui tenkančią administracinę naštą, lengvinančias verslo steigimą, didinančias prieigą prie finansinių išteklių ES valstybėse narėse.

Europos Komisijos iniciatyva parengtas Smulkiojo verslo aktas yra pavyzdinė ES politikos iniciatyva mažosioms ir vidutinėms įmonėms remti. Ją sudaro įvairios politikos priemonės, grindžiamos dešimčia verslo aplinkos gerinimo principų. Kasmet skelbiamomis Europos smulkiojo verslo akto ataskaitomis siekiama parodyti naujausias tendencijas ir nacionalinės politikos strategijas, kurios turi įtakos mažosioms ir vidutinėms įmonėms.

Su Europos smulkiojo verslo akto ataskaita galima susipažinti adresu http://ec.europa.eu/growth/smes/business-friendly-environment/performance-review/index_en.htm

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.