Pinigai

Nėštukė ir individuali veikla: nustebsite, pamatę „Sodros“ atsakymą

Print Friendly, PDF & Email

Nors individualiai dirbančioms nėštukėms ir mamoms palanki socialinio draudimo išmokų tvarka galioja jau daugiau kaip metai, vis dar sulaukiame įsibaiminusių moterų klausimų, ar dirbdamos pačios sau nenukentės finansiškai.

Vieną tokių klausimų neseniai atsiuntė ir mama Rosita (kalba netaisyta):

Norėjau pasiklausti. Nuo balandžio 18 dienos išeinu į taip vadinamą „dekretą“. Gavau pasiūlymą jo metu papildomai padirbėti su individualia veikla (esu dirbanti ir pagal darbo sutartį). Ar man priklausytų tos pačios išmokos (motinystės, nėštumo ir gimdymo atostogų), jeigu tuo metu dirbu ir su individualia veikla? Ar nenukentėtų išmokų dydis? 

Į portalo VERSLI MAMA skaitytojos klausimą atsako Malgožata Kozič, Sodros Komunikacijos skyriaus patarėja

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais buvo įteisinta, kad savarankiškai dirbantiems asmenims, nurodytiems Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje, gaunantiems motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros (iki vaikui sueis vieni metai arba pirmaisiais įvaikinto vaiko auginimo metais) išmoką, jos dydis nėra mažinamas, jei asmuo išmokos gavimo laikotarpiu turi pajamų iš individualios ar kitos savarankiškos veiklos.

Tačiau išmokos dydis yra mažinamas, jeigu asmuo turi pajamų pagal darbo (tarnybos) sutartį ar iš darbo santykiams prilygintų teisinių santykių.

Taigi, gaunamos motinystės ar vaiko priežiūros išmokos dydis nėra mažinamas, jei asmuo išmokos gavimo laikotarpiu turi pajamų iš individualios veiklos.

Atkreipiame dėmesį, kad vaiko priežiūros išmokos dydis antraisiais vaiko auginimo metais nėra mažinamas net ir tuo atveju, jei asmuo turi pajamų pagal darbo (tarnybos) sutartį ar iš darbo santykiams prilygintų teisinių santykių.

Turite klausimų? Rašykite mums portalasverslimama@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.