Aktualu

Nežinote, kaip deklaruoti pajamas? VMI kviečia registruotis į nuotolinius seminarus

Print Friendly, PDF & Email

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) visus, kurie nori savarankiškai deklaruoti pajamas, kviečia jungtis į nuotolinius praktinius seminarus gyventojams. Jei susidomėjote, rekomenduojama užsiregistruoti likus bent parai iki seminaro pradžios.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime, šie seminarai – tai nemokama pagalba gyventojams. Ji turėtų užtikrinti paprastą ir sklandų pajamų deklaravimo procesą bei patogų VMI konsultacijų pasiekiamumą.

Tai išskirtinė paslauga, kurią gyventojams siūlome būtent pajamų deklaravimo laikotarpiu“, – pabrėžia VMI viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Pasak jo, nors 90 proc. gyventojų pajamas deklaruoja visiškai savarankiškai, natūralu, kad pradėjus aktyviau deklaruoti pajamas, auga ir konsultacijų poreikis.

Dalis seminarų apie gyventojų pajamų deklaravimą bus vedama anglų ir rusų kalbomis.

„Pastebime, kad kai kurie mūsų klientams kylantys klausimai panašūs. Tad praktiniai seminarai vyksta populiariausiomis temomis: individualios veiklos, darbo užmokesčio pajamų deklaravimas, o dalį seminarų vedame anglų bei rusų kalbomis“, – atkreipia dėmesį VMI atstovas.

Vyks ZOOM platformoje

Prie praktinių seminarų metu dalyviai kviečiami prisijungti per Zoom platformą.

Tada, prisijungus prie savo Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) paskyros, adresu https://deklaravimas.vmi.lt, kartu su VMI specialistu žingsnis po žingsnio, su vedlio pagalba, bus užpildomos pajamų deklaracijos.

Seminarų metu klientai turi galimybę užduoti klausimus ar parašyti juos pokalbių lange (chat), į kuriuos atsakoma viso renginio metu.

Artimiausi praktiniai seminarai vyks jau kovo 21 d. Seminarų grafikas viešai skelbiamas ir nuolat pildomas VMI svetainėje, adresu https://www.vmi.lt/evmi/seminarai.

Kita naudinga informacija

VMI primena, kad deklaruoti pajamas gyventojai turi laiko iki gegužės 2 d.

Daugiau informacijos apie mokestinius klausimus skelbiama VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt. Konsultacijos ir paslaugos taip pat teikiamos telefonu +370 5 260 5060.

Savarankiškai vaizdo įrašus, kaip deklaruoti pajamas, taip pat ir anglų bei rusų kalbomis, galima peržiūrėti VMI „Youtube“ kanale.

Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Portalas VERSLI MAMA savo ruožtu primena, kad prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat turi sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.

VMI pajamų mokesčio deklaracijos pildymo formoje (vedlyje) individualią veiklą vykdantiems gyventojams yra pateikiamos mokėtinos VSD ir PSD įmokos, tačiau mokėtina suma gali skirtis priklausomai nuo to, ar žmogus teikė SAV pranešimus ir mokėjo VSD įmokas metų eigoje, taip pat nuo to, ar kiekvieną mėnesį mokėjo PSD įmokas. Tad VMI vedlyje pateiktą informaciją gali tekti pasitikslinti.

Iliustracija iš portalo archyvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.