Nuo 2018 metų reprezentacijai taikomi didesni apribojimai

Kaip informuoja portalą VERSLI MAMA konsultuojanti buhalterinių paslaugų įmonė „Jūsų buhalterė“, nuo šių metų pakeistos Pelno mokesčio įstatymo nuostatos dėl reprezentacinių sąnaudų – reprezentacijai taikomi didesni apribojimai.

Bus galima atskaityti ne daugiau kaip 50 proc. reprezentacinių sąnaudų ir jų suma negalės viršyti 2 proc. metinių pajamų. Tačiau yra ir gera žinia – reprezentacinėms sąnaudoms nepriskirtinų išlaidų sąraše liks tik azartinių lošimų išlaidos.

 Nuo 2018 m. sausio 1 d. leidžiamiems atskaitymams bus galima priskirti tik 50 proc. išlaidų reprezentacijai ir tik sumą, neviršijančią 2 proc. metinių pajamų. Iki šiol atskaitomai sumai metinių pajamų kriterijus nebuvo taikomas ir į leidžiamus atskaitymus buvo leista įtraukti iki 75 proc. sąnaudų.

Taip pat sumažės ir PVM atskaita. Pagal PVMĮ 62 str. 2 d. 1 punktą PVM galima atskaityti tik nuo leidžiamais atskaitymais pripažintos reprezentacinių sąnaudų dalies.

Sutrumpintas sąrašas išlaidų, kurių negalima priskirti reprezentacinėms sąnaudoms. Iš sąrašo išbrauktos medžioklės, žvejybos, plaukiojimo jachtomis, golfo ir stovyklavimo išlaidos. Nuo 2018-01-01 reprezentacijai bus draudžiama priskirti tik azartinius lošimus.


1 Komentaras

  1. Sigita

    2020 gruodžio 26 prie 17:17

    Manau labaisvarbu issiaiskinti ne tik kiek pelno gauta, bet ir atlikti pelno analize https://www.analitika360.lt/pelno-analitika/ taip nustatant, kurios sritys yra pelningiausios

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.