Panevėžiečiai kviečiami aktyviai praleisti laiką nemokamoje Šeimų šventėje

Portalo verslimama.lt vadovė, 4 vaikų mama Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė nekantrauja susitikti su panevėžiečiais!

Šeštadienis šeimoms – ypatinga diena, kai nereikia niekur skubėti ir kartu galima smagiai bei prasmingai praleisti laiką, todėl rugsėjo 2 dieną visi panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami į nemokamą Šeimų šventę. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksiančiame renginyje dalyvių lauks įvairios paskaitos, koncertai, šokiai, edukaciniai užsiėmimai ir kitos pramogos.

Apie pozityviąją tėvystę – iš aktyvių tėvų lūpų

Šūkiu „Šalia Esu Ir Meilėje Augu!“ šventės dalyviai bus kviečiami pasikalbėti apie palankios šeimai aplinkos kūrimą, tarpusavio meilę, santarvę, bendruomenės stiprinimą ir vaikų ugdymą. Renginio metu pranešimus šiomis temomis skaitys psichologės Jūratė Bortkevičienė ir Eglė Masalskienė, menininkė Nomeda Marčėnaitė, versli mama Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė ir kūrybos namų „Legal Guns“ vienas iš savininkų Simonas Urbonas.

Stiprus ryšys su vaikais

Du kartus tėvystės atostogas rinkęsis S. Urbonas tikina, kad ši patirtis jam leidžia užmegzti nepaprastai stiprų ryšį su vaikais.

„Tėvystės atostogos – tai darbas, tačiau jis labai malonus. Esu be galo laimingas tėtis, nes mano santykis su vaikais – itin artimas. Šiuo metu su žmona auginame jau trečiąją atžalą. Būdamas tėvystės atostogose supratau, kad vaikais turi rūpintis abu tėvai kartu – tai nėra vien tik mamos, ar tik tėčio rūpestis. Augindami vaikus, turime jausti laimę ir ją perduoti savo atžaloms. Menas savo šeimoje užauginti laimingus ir mylinčius vaikus – štai kas yra pozityvioji tėvystė“, – tikina S. Urbonas.

Motinystė – ne kliuvinys karjerai

Versli mama S. Vainikauskaitė-Tomaševičienė teigia, kad vaikų auginimas ir atsidavimas šeimai nedaro kliūčių sėkmingai moters karjerai. Anot jos, abi šias veiklas galima nesunkiai suderinti, tereikia to iš tikrųjų norėti.

„Kai žmogus turi savo idėją ir ja gyvena, visa aplinka susiformuoja taip, kaip reikia. Jei moteris turi tikslą auginti vaikus ir kartu siekti savo karjeros, jai tai tikrai pavyks, svarbiausia – siekti užsibrėžtų tikslų. Motinystė tikrai nėra kliūtis karjerai. Trukdyti gali tik žmogaus baimės ir negatyvios mintys“, – sako versli mama.

Renginio veiklos – tiek protui, tiek raumenims mankštinti

Nemokamame Šeimų dienai skirtame renginyje veiks pramogų zonos, kuriose bus galima tarpusavyje susirungti atliekant skirtingas užduotis: mėtant žiedus ant kėglių, jodinėjant ant guminių arkliukų, šokinėjant bulvių maiše, važinėjant riedžiais ir elektriniais paspirtukais. Šventės metu veiks kūrybinės bei edukacinės dirbtuvės, Iliuzijų muziejus, Robotikos akademija, skraidys dronai, per virtualios realybės akinius bus galima pasižvalgyti po Lietuvą, pažaisti virtualios realybės žaidimus.

Šeimų šventės dalyviai turės galimybę iš arčiau susipažinti su policijos pareigūnų, ugniagesių ir paramedikų darbu. Šių profesijų atstovai renginio svečiams pristatys trumpas edukacines programas apie savo specialybes.

Tie renginio svečiai, kurie norės pamankštinti protą, bus kviečiami pažaisti didžiaisiais šachmatais, o kūrybingieji šventės dalyviai galės pasipuošti laikinomis tatuiruotėmis ar veido piešiniais.

Viso renginio metu šventės svečiai galės apsilankyti Atrakcionų miestelyje, o Maisto zonoje bus galima paskanauti įvairių skanėstų.

Renginį organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šeimos politika yra viena iš prioritetinių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sričių. Visuomenės bendrystė, gerosios šeimų patirties sklaida, socialinis dialogas yra svarbūs ir reikšmingi veiksniai, kuriant šeimai palankią aplinką, formuojant teigiamą požiūrį į ją, sprendžiant aktualius klausimus.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.