Paskaitos apie vaikų alergiją, skiepus ir sąmoningą tėvystę

nėščioji_NPD_versli mama

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Taip pat moterys kviečiamos į mankštas, kurios vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure. Visos paskaitos ir mankštos – nemokamos, o grafikas – štai čia. 🙂

Balandžio 6 d. 14-15.30 val. Kūdikių ir vaikų alergija maistui. Vaikų ligų gydytoja, vaikų endokrinologė Lina Orlovskaja.
Paskaitų  metu susipažinsite su alergijos maistui atsiradimo priežastimis, maisto alergenais, kūdikių ir vaikų alergija maistui, alergijų gydymu ir profilaktika.

Balandžio 12 d. 13-14.30 val. Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas. Visuomenės sveikatos stiprinimo vyr. specialistė Ala Cholopova.
Paskaitos metu aptariamos dažniausiai vaiką ištinkančios nelaimės namuose: virtuvėje, kambariuose, vonios kambaryje. Būsimoms mamoms ir mažylius auginantiems tėvams patariama, kaip apsisaugoti nuo tokių nelaimingų atsitikimų ir kaip automobilyje saugiai vežti vaikus. Per paskaitą mokoma suteikti pirmąją pagalbą nudegimo atveju ir užspringus kūdikiui.

Balandžio 19 d. 13-14.30 val. Sąmoninga tėvystė. Lietuvos perinatalinės psichologijos ir medicinos asociacijos prezidentas, gydytojas Romualdas Šemeta.
Pasiruošimas vaiko pradėjimui: kaip susilaukti sveiko vaiko, kodėl reikia ruoštis jo pradėjimui. Pirmieji vaiko auginimo metai, dažniausiai pasitaikančios klaidos. Fizinis ir intelektinis vaiko ugdymas.

Balandžio 28 d. 15.30-17 val. Vaikų infekciniai susirgimai. Vaikų skiepų kalendorius. Šeimos gydytoja Jūratė Grigė.
Vaikų profilaktinių skiepų kalendorius Lietuvoje ir rekomenduojami, bet valstybės lėšomis nekompensuojami skiepai. Infekcinių ligų statistika Lietuvoje ir pasaulyje. Vaikų infekciniai susirgimai: ligų požymiai, komplikacijos, gydymo bei profilaktikos būdai. Pateikiama sezoninio gripo statistika, užkrėtimo keliai, ligos požymiai, komplikacijos, gydymo būdai, profilaktikos svarba motinos ir kūdikio sveikatai.

Visos paskaitos vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis).

Išankstinė registracija el. p. renginiai@vvsb.lt arba tel. 8 2 2053417.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai siūlo nemokamus kineziterapijos užsiėmimus moterims 🙂

Mankštos besilaukiančioms

Specialią pratimų programą sudaro laikysenos korekcijos pratimai, tempimo ir stiprinimo pratimai nugaros, pečių juostos, kojų bei rankų raumenims, dubens dugno raumenų stiprinimo pratimai ir atsipalaidavimo technikos.

Tinkamai parinktas saugus fizinis aktyvumas padeda išvengti nėštumo periodui būdingų raumenų ir sąnarių skausmų, pagerina nėščiųjų širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, didina raumenų tonusą ir jėgą, gerina žarnyno peristaltiką. Tyrimai rodo, kad reguliariai besimankštinančios moterys išgyvena lengvesnį nėštumo laikotarpį ir gimdymą.

Dubens mankšta

Biuro specialistai organizuoja nemokamus dubens dugno stiprinimo užsiėmimus įvairaus amžiaus moterims. Pratimų metu naudojama Kėgelio metodika, sujungta su kineziterapiniais pratimais. Mankštos metu aktyviai treniruojami dubens dugno, pilvo preso, sėdmenų bei juosmeninės nugaros dalies raumenys. Nuolat tęsiant užsiėmimus, dubens mankšta padeda atsikratyti šlapimo nelaikymo, atsiradusio po gimdymo arba vyresniame amžiuje, gelbsti nuo dubens organų nusileidimo. Specialūs pratimai užtikriną gerą dubens organų kraujotaką, padeda išvengti juosmeninės nugaros dalies skausmų, koreguoja laikyseną.

Visos mankštos vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure, Polocko g. 12 (Užupis).

Dėl registracijos kreipkitės el. p. milda.navaslauskaite@vvsb.lt, tel. 8 623 59 901.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.