Moteriškai

Patarimai, kaip išrinkti geriausią darželį savo vaikui

Print Friendly, PDF & Email

Išrinkti darželį savo vaikui yra kur kas sunkesnė užduotis nei ji gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Renkantis, kuri ugdymo įstaiga labiausiai tiktų jūsų mažyliui, svarbu apmąstyti ne vieną faktorių. Būtent dėl to pateiksime pagrindinius juos, padėsiančius apsispręsti, į kurį darželį verta leisti savo vaiką, bei žymiai palengvinančius visą rinkimosi procesą.

Pagalvokite, kokie ugdymo metodai jums atrodo svarbūs

Visų pirmiausia, apsibrėžkite, kokiais ugdymo metodais norėtumėte, jog vadovautųsi išsirinktas darželis. Ar jums svarbu, kad vaikas galėtų tyrinėti gamtą bei susipažinti su joje esančiais dalykais iš arti? O gal norėtumėte, jog mažylis nuo mažų dienų būtų skatinamas bendradarbiauti bei dirbti komandoje? Kad ir kas tai būtų, įsitikinkite, kad tuos pačius ugdymo metodus taiko ir jums patinkantis darželis.

Susipažinkite su darželio auklėtojais bei aplinka jame

Darželis vaikui yra ta vieta, kurioje jis praleidžia labai daug laiko, todėl jame jis turėtų jaustis lyg antruose namuose. Negana to, darželio auklėtojai bei mokytojai yra žmonės, kurie ugdo jūsų vaiką bei daro jiems didelę įtaką. Visa tai yra priežastys, dėl ko turėtumėte susipažinti su darželio aplinka bei specialistais, dirbančiais jame. Užsiregistruokite į asmeninį susitikimą, kurio metu galėsite ne tik apžiūrėti darželio patalpas, bet ir pabendrauti su auklėtojais ar mokytojais.

Pasidomėkite darželio dienotvarke

Ieškokite darželio, kuriame būtų laikomasi subalansuotos dienotvarkės. Tai reiškia, jog dėmesys būtų skiriamas ne tik akademiniam mokymuisi: skaitymui, rašymui, skaičiavimui, bet ir emocinio intelekto lavinimui, bendradarbiavimui bei stiprios bendruomenės kūrimui. Labai svarbu, jog vaikui būtų suteiktas visapusiškas ugdymas, orientuotas tiek į svarbių įgūdžių mokymąsi, tiek į vidinį pasaulį, asmenybės augimą. Pavyzdžiui, Gedimino miesto privatus darželis siūlo dienotvarkę, sudarytą ir iš tokių visiems gerai žinomų veiklų kaip žaidimų lauke ar ramybės meto, ir iš įvairių ugdomųjų veiklų, saviugdos bei emocinio intelekto lavinimo užsiėmimų.

Pasikalbėkite su kitais tėveliais

Be jokios abejonės, vienas iš geriausių šaltinių, padėsiančių sužinoti daug reikšmingos informacijos apie dominantį darželį – kiti tėveliai, kurie veda savo vaikus į tą pačią ugdymo įstaigą. Pasidomėkite, ar jie rekomenduotų šį darželį, kas jiems čia patinka, o kas galbūt kelia sunkumų. Žinoma, turėkite omenyje, jog skirtingų šeimų patirtys gali skirtis!

Partnerio turinys. Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.