Prasideda 17-osios kasmetinės „L’Oréal Baltic” programos „Moterims moksle“ paraiškų priėmimas

Moterims moksle_Dominyka_Dapkute_versli mama

Praėjusių metų premijos laureatė Lietuvoje – Dominyka Dapkutė. Ji yra biofizikos krypties doktorantė VU GMC ir jaunesnioji mokslo darbuotoja Biomedicininės fizikos laboratorijoje Nacionaliniame vėžio institute.

Vasario 1 dieną „L’Oréal Baltic“ pradeda paraiškų tarptautinės programos „Moterims moksle“ (angl. „For Women in Science“) priėmimą trijose Baltijos šalyse. Mokslininkės kviečiamos iki kovo 21 d. teikti paraiškas „Moterims moksle“ programai internetinėje svetainėje www.forwomeninscience.com.

17-ą kartą Latvijoje ir penktą kartą Lietuvoje bei Estijoje septynioms Baltijos šalių mokslininkėms, įvertinant jų indėlį į mokslą, bus skirtos 6000 eurų premijos. Be to, trys apdovanojimus pelniusios mokslininkės, po vieną iš kiekvienos Baltijos šalies, bus nominuotos prestižiniam kylančių talentų apdovanojimui „L’Oréal-UNESCO For Women in Science“.

„Labai džiaugiuosi, kad nepaisant pandemijos sąlygų „L’Oréal Baltic“ konkursas šiemet vėl prasideda. Manau, kad ši programa nepaprastai motyvuoja jaunąsias tyrėjas. Taip pat labai malonu, kad išplečiamas galimų pareiškėjų mokslinių tyrimų ratas. Tikiuosi, kad ši programa bus labai sėkminga – netgi dar labiau, nei ankstesniais metais”, – sako Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Jūras Banys.

Atidžiai įvertinus Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokslininkių pateiktas paraiškas, po vieną apdovanojimą kiekvienoje iš Baltijos šalių bus skirta mokslų daktarėms iki 40 metų amžiaus, taip skatinant jų mokslinius pasiekimus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų srityse.

LT_Rima_Budvytyte_Loreal_2020_versli mama

Praėjusiais metais konkurso „L’Oréal Baltic“ laurai už indėlį į mokslą atiteko dr. Rimai Budvytytei iš Lietuvos (Tomo Kaunecko nuotr.).

Papildomai bus skirtos dvi premijos Latvijos ir po vieną Lietuvos bei Estijos doktorantėms iki 40 metų amžiaus, taip skatinant užbaigti jų vykdomus disertacijų tyrimus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų srityse.

Lietuvių mokslininkės – ryškios mokslo žvaigždės

Už indėlį į mokslą per ketverius programos Lietuvoje metus jau buvo apdovanotos šešios Lietuvos tyrėjos. Praėjusiais metais Lietuvoje buvo apdovanotos doktorantė Dominyka Dapkutė bei dr. Rima Budvytytė.

„Šis apdovanojimas man suteikė pasitikėjimo savimi ir vertės mano vykdomiems  tyrimams bei įgalino pasidalinti mokslo žiniomis su visuomene. Aš raginu dalyvauti „L’Oreal Baltic” „Moterims moksle“ programoje, kuri atlieka svarbią misiją, skatindama moteris vykdyti mokslinę veiklą ir pabrėžti jų išskirtinumą“, – sako dr. Rima Budvytytė, VU GMC biochemijos instituto bioelektrochemijos ir biospektroskopijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja.

Ppraėjusiais metais buvo pripažinta už tyrimus, siekiant išsiaiškinti galimus veiksnius, susijusius su molekulinio lygio biocheminiais ir biofizikiniais vyksmais, sukeliančiais arba skatinančiais neurodegeneracines ligas, tokias kaip Alzheimerio ir Parkinsono ligos.

„Šios pandemijos akivaizdoje kaip niekada supratome mokslo pažangos svarbą. Skatinu dalyvauti „L’Oreal Baltic“ „Moterims moksle“ programoje, nes tai yra puiki motyvacija tęsti pradėtus darbus, būdas pritraukti daugiau dėmesio atliekamiems moksliniams tyrimams ir apie juos papasakoti platesniam klausytojų ratui. Programa suteikia daug vertingos patirties, o labiausiai malonu tapti sektinu pavyzdžiu mergaitėms. Tai tikrai yra ta vienintelė galimybė gyvenime, kuria reikia pasinaudoti“, – teigia Dominyka Dapkutė.

Dominyka – biofizikos krypties doktorantė VU GMC ir jaunesnioji mokslo darbuotoja Biomedicininės fizikos laboratorijoje Nacionaliniame vėžio institute. Jos atliekami tarpdisciplininiai tyrimai skirti dabartinių vėžio diagnostikos ir terapijos trūkumų šalinimui, o tai gali reikšmingai prisidėti prie nesibaigiančios kovos su vėžiu, taip pat pateikti novatoriškų įžvalgų fundamentiniame lygmenyje.

***

Latvijoje programą įsteigė „L’Oréal Baltic“ draugijos globėja, buvusi Latvijos Respublikos Prezidentė (1999-2007 m.) Vaira Vykė-Freiberga. Šiandien „L’Oréal Baltic“ programa „Moterims moksle“ yra įgyvendinama bendradarbiaujant su Latvijos, Estijos ir Lietuvos mokslų akademijomis ir nacionalinėmis UNESCO komisijomis šiose šalyse.

Tai vienintelė paramos programa dedikuota mokslininkėms Baltijos šalyse. Ji skatina Baltijos šalių mokslininkių profesinį tobulėjimą, padėdama joms siekti naujų tikslų ir kurti naudą tiek mokslo, tiek visuomenės labui.

Tarptautinė „Moterims moksle“ programa buvo pradėta 1998 metais. Nuo tada „L’Oréal“ įmonių fondas ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO įsipareigojo padidinti moterų vykdančių mokslinius tyrimus skaičių. Pastaruosius dvidešimt dvejus metus „L’Oréal-UNESCO Mokslo moterims“ programa veikia tam, kad pagerbtų ir lydėtų moteris tyrėjas jų svarbiausiais gyvenimo momentais, reikšmingai prisidedant prie mokslo raidos ir lyčių lygybės šioje srityje.

Dominykos Dapkutės foto – Tomo Kaunecko (L’Oreal 2020).

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Marijos kuriamo prekės ženklo „MATH Skincare“ vertė pasiekė 500 000 eurų


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.