Renginiai

Prasideda geriausias metų „kuistukas“ – pavasarinė Mamų mugė

Print Friendly, PDF & Email

Kovo 17–16 dienomis, Vilniuje,  Gariūnuose, ir Kauno prekybos centre „Senukai“ prasideda jau 23-ioji Mamų mugė. Jos laukia ne tik norinčios sutaupyti šeimos, bet ir Ukrainos karo pabėgėliai, daugeliui kurių toks „kuistukas“ – vienintelė galimybė žieminius kailinukus pasikeisti į pavasarinę aprangą, įsitikinusi mugės organizatorių komanda.

Jau dešimt metų Lietuvoje Mamų mugę organizuojanti socialinė platforma www.mainai.lt ir jos įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė sako, kad šio renginio jau nebereikia pristatinėti – ji gyva ir kasmet išleidžia vis naujus žiedus.

Mamų mugės žaislai

O viskas prasidėjo nuo greitai augančių ir todėl nuolat rūbus keičiančių vaikų. Kiek vėliau prisidėjo suaugusieji, norintys tvariai keisti savo garderobą. Vėliau prisijungė buities daiktų mainytojai. „O dabar, jau kelis metus iš eilės, mūsų akcentas – labdara. Šitos mugės gyvybiškai reikia žmonėms, kuriems ji vienintelis šansas nesušalti ir tinkamai apsirengti“, – pastebi Jurga Barbora.

Šiemetinei mugei daiktus pristatė jau 1750 partnerių. Rinktis bus galima iš beveik 200 tūkst. puikios būklės ir kokybės rūbų, avalynės ir daiktų. Mamų mugė tikisi sulaukti daugiau nei 10 tūkst. lankytojų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.

Pasak Jurgos Barboros, praėjusiais metais neparduotus ir neiškeistus daiktus labdarai paliko beveik visi mugės dalyviai. Net 40 tūkst. daiktų buvo skirta tiems, kuriems ir keli eurai už rūbą ar batus yra per daug.

Mamų mugėje gausus avalynės skyrius

Džiugu, kad pastaruoju metu atsiranda ir tokių partnerių, kurie atiduoda savo naujus, bet neparduotus daiktus, kad mugės organizatorės skirtų juos labdaros tikslams. „Vyrų mados namai „SuitSupply“ šiemet paaukojo daugiau kaip 200 vnt. naujų švarkų, marškinių, batų ir diržų. Ir tokiems partneriams aš noriu pasakyti ypač didelį ačiū“, – neslepia susijaudinimo mugės sumanytoja.

Mamų mugėje gausu pliušinių žaislų

Už simbolines kainas parduotų partnerių rūbų ir avalynės pajamas Mamų mugė aukoja Ukrainos reikmėms. Praėjusiais metais, be aukojimo daiktais, labdarai buvo surinkti 2000 eurų. Šiemet mugė tikisi surinkti dar didesnę savo partnerių auką.

„Taip pat didelį dėkui noriu pasakyti ir savanoriams, – sako Jurga Barbora. – Jų indėlis į šią mugę, į jos atliekamą tvarumo propagavimą ir aukojimą gyvenantiems nepritekliuje yra milžiniškas. Ačiū jiems. Ačiū partneriams. Ačiū ir žinomiems veidams, kurie prideda mūsų balsui garso ir erdvės.“

Mamų mugė vyks kovo 17-26 dienomis Gariūnų naujame pastate, 0 aukšte, Gariūnų g. 70, Vilniuje ir prekybos centre „Senukai“ Kaune, Draugystės g. 8C, B įėjimas, 2 aukštas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.