Aktualu

Rasai, stovinčiai vilties eilėje

Print Friendly, PDF & Email

Įprastai verslimama.lt skelbia pozityvias ir naudingas žinias. Tačiau kartais ateina laikas išimtims, ir ne todėl, kad jau greitai Kalėdos, o todėl, kad kažkuriai iš mūsų vis mažiau lieka vilties.

Portalą pasiekė Eglės Kudriavcovaitės laiškas su prašymu finansiškai pagelbėti jos draugei, antrus metus kovojančiai su gimdos kaklelio vėžiu. Mergina kabinasi į gyvenimą iš paskutiniųjų jėgų, nors Lietuvos medikai, diagnozavę trečią stadiją, vilčių daug neteikia. O Rasa viltingai šypsosi ir sako: „Kiek liko, tiek. Mirti dar spėsiu“. Lietuvoje ne taip mažai žmonių yra susidūrę akis į akį su vėžiu, kai kurie jų ligą ir nugalėjo. Kol kas Rasa tarp tų, kurie stovi vilties eilėje. Ji buvo Vokietijoje, bet gydymui ten neužtenka pinigų – tėvai negali paremti finansiškai, brolis daro, ką gali. Išgirdusi šią istoriją, verslimama.lt negali  TYLĖTI. Dalinamės Eglės prašymu dėl brangios draugės ir, jei galite, prašome pervesti į Rasos sąskaitą tegu ir nedidelę sumą pinigų ir padovanoti jai viltį.

Štai Eglės laiškas:

Laikas bėga taip greitai, o mes vis skubame, skubame, skubame… Bijome kažko nespėti, kažko nepadaryti, kažko nepasiimti… Bet kartais pats gyvenimas sustabdo. Kartais labai skaudžiai. Tuomet ir supranti – tai ne nuolatinis lėkimas, ne nauji pirkiniai, ne užimamas postas. Gyvenimas – tai sutikti žmonės, kurie gyvenime palieka pėdsakus, naujos patirtys, kurios užgrūdina ir praturtina, išsikelti tikslai, kurie kas rytą skatina keltis iš šilto patalo. Deja, klastinga liga kartais gali sugriauti visas viltis, stiprybę ir siekius. Ateina laikas, kai jėgos kovoti vienam jau nusilpę ir norint išlikti – tenka prašyti pagalbos.

Jauna mergina vardu Rasa, vos 27 metų, pieš daugiau nei porą metų susirgo gimdos kaklelio vėžiu. Liga stipriai progresuoja, nepaisant taikomo gydymo, iš antrosios stadijos perėjo į trečiąją. Tėvai neturi galimybių paremti finansiškai, o pati mergina dėl blogėjančios savijautos nėra pajėgi dirbti. Daktarai Lietuvoje skėsčioja rankomis ir siūlo vykti į Vokietiją gydymo kursui, argumentuodami tuo, kad Lietuvoje taikyti gydymo metodai nepasiteisina, o Vokietijoje, kaip žinia, medicina labiau pažengusi ir įranga labiau pritaikyta efektyviam vėžio gydymui. Tai gali būti paskutinė viltis sustabdyti mano draugę graužiantį vėžį. Aš matau, kaip ji kankinasi. Vaistai visiškai nualino organizmą. Kaip jai iš tiesų sunku, gali suvokti tik tai išgyvenęs žmogus. Plaukai jau beveik visai nuslinko, naktimis dažnai neįmanoma užmigti dėl kankinančių skausmų. Vėmimas, depresija ir kančia tapo nuolatiniais palydovais. Net iš lovos išlipti pavyksta ne kiekvieną rytą.

Dažnai savęs klausiu KODĖL, KODĖL būtent jai toks kryžius? Atsakymo nerandu. Kaip neranda ir kitų sergančiųjų artimieji. O ji tik nedrąsiai šypsosi: „Kiek skirta tiek, dar pakentėsiu, juk numirti dar suspėsiu, dar pakovosiu, dar dieną kitą…“ NE! To leisti negalima. Kovoti reikia iki galo. Juk kalbama apie žmogaus gyvybę. Kas gali būti svarbiau ar švenčiau??!
Artėja Kalėdos – stebuklų metas! Iš visos širdies prašau neabejingų ir gailestingų žmonių pagalbos – padovanoti mano draugei galimybę išgyti. Viltį, kad dar ne viskas prarasta. Sparnus, kurie suteiks jėgų kovoti toliau. Tikėjimą, kuris su kiekviena skausminga diena vis senka. Laikas dalintis yra DABAR. Po to gali būti per vėlu. Juk mes ir patys nežinome kada mums patiems prireiks kito pagalbos. Tiesa tai, kad tik būdami kartu, vieningi – mes stipresni!

Pirmoji padėti Rasai suskubo portalo verslimama.lt komunikacijos konsultantė Žydrė Dargužytė:

„Pirmiausia kviečiu prie iniciatyvos prisidėti JG ŽURNALISTIKOS MOKYKLOS LANKYTOJUS, nemokant už mano paskaitą (Komunikacijos krizių valdymas: kaip turi dirbti žurnalistas įmonės komunikacijos krizės metu? Lektorė – Žydrė Dargužytė, „JG ŽURNALISTIKOS MOKYKLOS“ įkūrėja, žurnalistė. Gruodžio 15 d. – Vilnius; gruodžio 17 d. – Kaunas.) 15 EURŲ, kuriuos eidami į paskaitą būtumėte mokėję už ją, prašau pervesti Rasai Poderytei. Ačiū už jūsų gerumą!“

Rasai suteikti vilties galite čia:

Rasa Poderytė
LT047230000070715466

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.