Moteriškai

Rūgštys veido odai vasarą – pavojus ar nauda?

Print Friendly, PDF & Email

Artėjant vasarai, daugelis moterų rūgštines veido odos priežiūros priemones giliai paslepia iki pat šaltojo metų laiko. Mat vis dar gajus mitas, kad visos rūgštys yra stiprios ir saulėtu metų laiku jų naudoti negalima. Tačiau grožio specialistė atskleidžia, jog taip manyti klaidinga. „Svarbu žinoti kelias pagrindines taisykles. Tuomet rūgštys mums ne tik nepakenks, bet ir kruopščiai puoselės veido odą“, – sako „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė.

Grožio industrija apipinta begalės mitų, tad ne išimtis – ir veido priežiūros priemonės, kuriose yra rūgštinių medžiagų.

Pasak Jelenos, artėjant vasaros sezonui grožio konsultantės vis dažniau  girdi klausimų, ar šiltuoju metų laiku galima naudoti priemones su rūgštimis. Žmonės vis dar išsigąsta, kai išgirsta žodį rūgštis, nes mano, kad tai itin agresyvi medžiaga.

„Kosmetikos produktų sudėtyse esančių rūgščių nereikia baimintis net ir šiltuoju metu. Svarbiausia žinoti, kaip teisingai tokias priemones naudoti“, – ramina Jelena.

Apsauga nuo saulės – privaloma

Vasara – tikras iššūkis mūsų veido odai. Ją veikia tiesioginiai saulės spinduliai, drėgmė, vėjas. Todėl, anot Jelenos, priemonės su SPF apsauga – būtinos, o ypač nevalia jų pamiršti naudojant rūgštis.

„Jei nenaudosime priemonių su SPF, oda bus tarsi „nuoga“ ir labai lengvai pažeidžiama. Net kasdienius ir mums įprastus veido odos priežiūros produktus vasarą turime „slėpti“ po SPF sluoksniu. Ši apsauga – būtina. O jos nenaudojant, net paprastas kremas, kuris puikiai tiko pavasarį, gali imti dirginti odą“, – atskleidžia „Mary Kay“ vizažistė.

Jei naudojame produktus, kurių sudėtyje yra rūgščių, priemonių su SPF svarba išauga keliskart. Mat jei odos priežiūros rutinoje, į kurią įeina rūgščių turintys produktai, nebus apsaugos nuo saulės, gali atsirasti pigmentinių dėmių, spuogelių, oda gali pradėti šerpetoti.

Labai svarbu jausti saiką

Kaip ir bet kokias priemones, taip ir rūgštis labai svarbu naudoti su saiku. Net ir naudojant apsaugą nuo saulės spindulių, nereiškia, kad galima tepti produktus su rūgštimis vieną po kito.

„Pirmas žingsnis – suprasti, kokio efekto siekiame. Jei odai reikia daugiau drėgmės, reikėtų ieškoti priemonių su hialurono rūgštimi. Siekiančioms sumažinti odos jautrumą, uždegimus, pašviesinti odą padės priemonės su ferulo rūgštimi“, – pataria Jelena.

Jei odos priežiūros rutinoje, į kurią įeina rūgščių turintys produktai, nebus apsaugos nuo saulės, gali atsirasti pigmentinių dėmių, spuogelių, oda gali pradėti šerpetoti.

Šiuo metu itin populiarios priemonės su PHA ir AHA rūgštimis. Jas itin mėgsta moterys, kurios nori odai suteikti skaistumo, lygumo bei pašalinti negyvas ląsteles. Visgi nereikėtų visų problemų spręsti iškart. Vizažistė rekomenduoja vienu metu naudoti vieną ar dvi priemones su rūgštimis.

„Tiesa, svarbu prisiminti, jog vasarą priemones, kurių sudėtyje yra rūgščių, patartina naudoti vakaro odos priežiūros ritualų metu. Dieną odą gali suerzinti aktyvi saulė“, – primena specialistė.

Naujų produktų testavimą nukelti rudeniop

Nors vadovaujantis taisyklėmis produktus, kurių sudėtyje yra rūgščių, galima pradėti naudoti net ir vasarą, naujų stiprų poveikį turinčių produktų įvedimą į rutiną geriau palikti rudeniui, rekomenduoja „Mary Kay“ vizažistė. Mat vasarą oda gali būti jautresnė dėl aktyvios saulės.

„Veido odos priežiūros produktus turime įvesti palaipsniui. Pavyzdžiui, retinolis turi 8 savaičių retinizacijos laikotarpį, per kurį veido oda pripranta prie naujo ir stipraus produkto poveikio. Tad jei oda jau pripratusi prie retinolio, jį galima naudoti ir vasarą. Tačiau jei nepavyko suspėti ir skirti dviejų mėnesių odai pripratinti prie retinolio, priemones su juo reikėtų palikti rudeniui. Kai saulė bus mažiau aktyvi, bus kur kas saugiau naudoti stipresnes priemones“, – pataria Jelena.

 

Pranešimo spaudai organizatorių nuotr.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.