Veidai

Rūtos versle triumfuoja talentai ir moteriškumas (I)

Print Friendly, PDF & Email

Einant į verslą konkurencijos baimės nebuvo, nes pradėjau jį iš pašaukimo, noro pasižiūrėti, kaip man pavyks, be jokių lūkesčių ir baimių. Man esmė – daryti viską teisingai ir nuosekliai, o kai taip darai, anksčiau ar vėliau aplanko sėkmė, – teigia kelių verslų savininkė Rūta Černiauskaitė, šioje nuotraukoje įamžinta dalyvaujanti edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama“. – Dabar seniausi mano verslai veikia jau apie 4–5 metus ir juda tolyn. Jeigu kas ir nepasiseka, pasižiūrėjus kitu kampu ir pergalvojus viską iš naujo, galima vėl pabandyti siekti sėkmės.“ 

Verslo vadybą Tarptautinėje verslo ir teisės mokykloje baigusi Rūta Černiauskaitė – viena iš tų moterų, kurios pirma atsidavė motinystei ir tik užbaigusios patį svarbiausią teigiamai vaiko asmenybės raidai etapą, ėmėsi realizuoti savo kaip verslininkės ambicijas. Pirmiausia buvo internetinė moteriškų drabužių parduotuvė, mat kaip ir daugumai jaunų mamų, norėjosi nesėdėti darbe ir daugiau laiko praleisti namuose su sūnumi. Palaipsniui prie drabužių verslo prisidėjo moteriškumo puoselėjimo projektas „Deivių mokykla“, vėliau – estetikos ir grožio mokykla mergaitėms „Mados karalaitė“, dainuoti vaikus ir jaunuolius mokanti „Muzikos perlų akademija“, talentų konkursas „Aukštaitijos perlas“ ir talentų vasaros stovyklos „TV ir scena – mano gyvenimas“. Tikra verslo imperija!

Mūsų išorinis pasaulis priklauso nuo mūsų vidinio pasaulio, kuris atsiskleidžia per išorės elementus – ne paviršutiniškus blizgučius, o vidinę būseną, kurios formavimas yra kūrybinis procesas. Tarkime, per šią prizmę žiūriu ir į makiažą“, – pasvertai ir be galo sklandžiai (žurnalistui tai iškart krenta į ausis) mintis dėsto Rūta, nors, kaip koks niurzga pasakytų, kalba tik apie tuštutėms rūpimus dalykus.

Pasak mūsų herojės, moteriai labai svarbu mokėti save pristatyti ir tinkamai atrodyti. Profesionalūs makiažo, veido odos ir plaukų priežiūros, stiliaus, taisyklingos laikysenos, elegantiškos eisenos lavinimo kursai – visa tai sudaro moteriškumui puoselėti skirtos „Deivių mokyklos“ programos pagrindus. „Kuo toliau, tuo labiau moterys tokiais užsiėmimais domisi, nes supranta, kad jų išvaizda ir elgesys – tai jų vizitinė kortelė“, – teigia jau penktus metus šiame versle besisukanti Rūta.

Moteriškumo prabudimas

Kaip suspėti suvaldyti tokį kompleksišką verslą ir dar pasirūpinti šeima? Rūta viskam turi paaiškinimą: stengiasi daug ką pasidaryti iš namų, nėra prisirišusi prie vienos vietos, kurioje turėtų sėdėti nuo ryto iki vakaro, o kadangi savo laiką planuoja pati, lengviau prisiderina prie 13-mečio sūnaus poreikių.

Nesu iš tų, kurios pametusios galvas dėl vaikų ir visai pamiršusios save. Paskui ir būna taip, kad energijos – nulis, sveikatos – nulis, vaikai užaugo ir išėjo, o tu atsibundi ir suvoki, kad nori būti ir jaustis moterimi. Visada viską, taip pat ir pareigas šeimai bei moteriškumui, siūlau protingai derinti. Juo labiau kad nuo moters vidinės būsenos ir savijautos priklauso ir jos vaikų savijauta bei visos šeimos mikroklimatas.

Iš praktikos Rūta sako žinanti, kad sunkiausia savęs neapleisti neįgalius vaikus auginančioms mamoms, nes jiems priežiūra reikalinga 24 valandas per parą ir be išeiginių. Pamena, kaip kartą po atvirų pasikalbėjimų rato, kuriam teko vadovauti, kai kurios tokių iki visiško emocinio dugno nusivažiavusių moterų išdrįso pasakyti jas žlugdančiai rutinai „stop“ ir nusprendė turėti laiko sau. Vienos susirado, kas joms padeda, kitos paprašė daugiau vyro pagalbos, – į kiekvieną situaciją pažvelgus individualiai ir kūrybiškai, sprendimų tikrai galima rasti.

mergaiciu mokykleleMergaitės mokomos natūralumo

Tos mamos, kurios gimė ir saugo sovietmečiu, veikiausiai dar mena, kaip tekdavo sukti galvą, norint skaniau pavalgyti ar gražiau apsirengti. Grožis ir stilius tada rodėsi nepasiekiama prabanga, o kad dėl negalėjimo to turėti nesijaustų blogai, daugelis stengėsi šiuos dalykus sumenkinti ir išstumti iš domėjimosi lauko.

Dabar laikai jau kiti, įsivyrauja dvasinio pakilimo ir savęs tobulinimo tendencija, žmonių sąmoningumo laukas plečiasi ir jie nori tokios informacijos.

Viena vertus, mamoms ne visada užtenka laiko užsiimti su dukromis, kita vertus, reikia turėti ir atitinkamos kompetencijos, patirties. Jei tokios stokojama, tada geriausia dukters lavinimą patikėti specialistams.

Rūtos vadovaujama Estetikos ir grožio mokykla „Mados karalaitė“ gyvuoja dar tik antrus metus, kiekvienoje amžiaus grupėje mokosi po 10 mergaičių – taip kiekvienai galima skirti pakankamai dėmesio ir rasti individualų priėjimą.

Mokykloje 5–18 metų mergaitėms ir panelėms dėstoma speciali programa, pagal kurią mokoma prižiūrėti save, suprasti ir puoselėti savo kūną ir natūralumą, ugdomas estetikos jausmas, dėstomi etiketo ir stiliaus, vaidybos, šokio ir judesio pagrindai, būna daug kūrybinių užduočių. Pasak Rūtos, šie moteriškumo puoselėjimo pagrindai būtini formuojant kiekvienos būsimos moters asmenybę, ir padėti juos reikia nuo mažens.

Pavasarį – tradiciniu tampantis konkursas

konkursasNuo 2016 m. sausio mėnesio mados karalaičių mokslus pradės krimsti nauja grupė; šiuo metu ji kaip tik renkama. Mokslai tęsis iki gegužės pabaigos, o juos veikiausiai vėl vainikuos madų ir talentų šou „Mados karalaitė“. 2015 m. Vilniuje, prekybos centre „Ozas“ vykęs pirmasis toks konkursas sulaukė didelio pasisekimo, iškart po jo norą dalyvauti 2016-ųjų atrankoje pareiškė daug mergaičių.

Žiūrime į šią veiklą ne tik kaip į modelių studiją, bet ir kaip į talentų atskleidimo konkursą, – aiškina Rūta. – Mergaitė ar mergina turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir mokėti save pateikti, atskleisti kaip asmenybę per turimą talentą. Štai pernai vienos pristatė savo kuriamas drabužių kolekcijas, kitos dainavo, šoko baletą, grojo kanklėmis, demonstravo kelių užsienio kalbų žinias, rodė gimnastikos elementus. Renginį vainikavo pasirodymas su princesių suknelėmis – juk kas iš mergaičių nesvajoja pasijausti princese! Ir tai nėra paviršutiniška – veikiau tai graži pasaka, kurioje kadaise kiekviena esame norėjusi pabūti“ 🙂

Antrojoje straipsnio apie Rūtos verslus dalyje skaitykite:

Dvasinis stuburo tiesinimas – tai naujas sveikatinimo metodas, kurį taikant per trumpą laiką ištiesinamas žmogaus stuburas, suvienodinamas pečių aukštis, suvienodinama klubų padėtis, taigi, suvienodėja ir kojų ilgis.

Daugiau apie Rūtos atstovaujamus verslus skaitykite čia:

www.glamgirl.lt

www.deiviumokykla.lt

www.madoskaralaite.lt

www.muzikosperlai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.