Renginiai

Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis? (registracija)

Print Friendly, PDF & Email

Lapkričio 30 d. Seime rengiamoje atviroje diskusijoje „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“ portalas VERSLI MAMA pristatys moterų apklausos apie tai, kaip jos naudojasi savo teise rinkti ir būti renkamoms, rezultatus. Renginys nemokamas – kviečiame dalyvauti visas norinčias!

Minėtoji apklausa ir diskusija skiriama moterų balsavimo teisės 100-mečiui paminėti – naujai susikūrusioje Lietuvos Respublikoje teisė moterims rinkti ir būti renkamoms buvo suteikta 1918 m. lapkričio 2 d. Pirmuosiuose Seimo rinkimuose moterys gavo 8 vietas iš 150-ies, o tai sudarė 5,3 proc. visų išrinktų Seimo narių.

Į šios kadencijos Seimą išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų. Lyginant su 2012 m., moterų skaičius Seime sumažėjo: tada išrinktos buvo 33 moterys. Tačiau moterys sudaro net 70 proc. visų valstybės tarnautojų ir 40 proc. visų valstybės įstaigų vadovų.

Vis dėlto politologai kalba, kad parlamentuose – ten, kur kuriami visų mūsų gyvenimą lemiantys teisės aktai – moterų daugėja labai iš lėto: esą pačios moterys nėra ypač linkusios eiti į politiką, o rinkėjai nelinkę labai balsuoti už moteris kandidates. Tai neva lemia lyčių vaidmenų stereotipai, kurie mūsų visuomenėje vis dar įsišakniję, priimami iš inercijos, perduodami iš kartos į kartą.

Atviroje diskusijoje Seime aptarsime trumpos, 18 klausimų anketos atskleistus rezultatus ir panagrinėsime, ar jie labai skiriasi nuo politologų ir sociologų įžvalgų. Jeigu dar neatsakėte į anketos klausimus ir norėtumėte tai padaryti dabar, prašome skirti iki 10 min. savo brangaus laiko šiai nuorodai:

Portalo VERSLI MAMA apklausa „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“

Visi jūsų atsakymai liks anoniminiai.

Apklausos rezultatai bus pristatyti lapkričio 30 d. 14-16 val. LR Seime, K. Antanavičiaus salėje, esančioje III rūmų 2 aukšte, vyksiančioje atviroje diskusijoje „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“. Diskusija yra Baltojo Kaspino festivalio, šiemet skiriamo moterų balsavimo teisės 100-mečiui Lietuvoje paminėti, programos dalis.

Norinčias dalyvauti diskusijoje Seime, prašome užpildyti šią registracijos formą:

Registracija į mokymus

Užpildydama (-as) šią registracijos formą, sutinkate dalyvauti VšĮ „Versli mama“ organizuojamuose 2020 m. VERSLI MAMA Vasaros akademijos mokymuose.
Išklausiusiems visą 12 savaičių kursą, atsiskaičiusiems už namų darbus ir atlikusiems visas įmokas už mokslą, bus išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.
Sutikdamas (-a) tapti Vasaros akademijos klausytoju (-a), esate informuotas (-a), kad paskaitos bus filmuojamos ir (ar) fotografuojamos. Paskaitų filmavimas ir fotografavimas be renginio organizatorių sutikimo draudžiamas.
Norėdami pasinaudoti 20 proc. nuolaida mokymams, rinkitės mokėti visą įmoką už mokslą iš karto. PVM mokymų paslaugoms netaikomas. Gavus registraciją, visada išrašoma sąskaita faktūra.
* Užpildę šią anketą, jūs patvirtinate kad susipažinote ir sutinkate kad duomenų valdytojas – VšĮ Versli mama, juridinio asmens kodas: 304156099, buveinės adresas: Vytenio g. 20, LT-03229 Vilnius, tvarkytų jūsų asmens duomenis – vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį mokymų programos kontaktinių duomenų bazių administravimo tikslais. Tvarkomi duomenys bus saugomi 2 (dvejus) kalendorinius metus. Suprantate, kad turite teisę atsisakyti – tokiu atveju suprantate, kad prarandate galimybę dalyvauti mokymų programos veiklose, tiesiogiai gauti informaciją apie mokymų programos pakeitimus ir naujienas. Esate informuotas (-a), kad galite bet kuriuo metu atšaukti duotą sutikimą. Esate informuotas (-a), kad vadovaujantis ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (toliau – BDAR) 15, 16, 17, 21 straipsniuose įtvirtintomis asmens duomenų subjekto teisėmis ir nustatyta tvarka turite teisę: 1) žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą; 2) susipažinti su savo asmens duomenimis bei gauti kopiją; 3) reikalauti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant BDAR ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų; 4) nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys. Esate informuotas (-a), kad nepavykus išspręsti klausimo su VšĮ Versli mama, galite kreiptis į priežiūros instituciją – Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Asmens duomenys – tai bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu (Duomenų subjektu), kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta, visų pirma naudojant tokius identifikatorius kaip vardas, pavardė, buvimo vietos duomenys, naudojant vieną iš jų ar kelis to fizinio asmens fizinės, fiziologinės, ekonominės, kultūrinės ar socialinės tapatybės požymius. Specialieji asmens duomenys susiję su asmens sveikata, etnine kilme ir kt.
Registruodamasi Jūs patvirtinate, kad esate informuota, jog:
• Bet kuriuo metu galite atšaukti savo registraciją, tačiau tai nedaro poveikio duomenų tvarkymo teisėtumui iki registracijos atšaukimo;
• Turite teisę susipažinti su  savo asmens duomenimis, teisę reikalauti juos ištaisyti, apriboti jų tvarkymą, ištrinti, teisę į duomenų perkeliamumą; 
• Jūsų pateikti asmens duomenys nurodytais tikslais bus saugomi iki 2018 m. gruodžio 31 d., o po to bus trinami;
• Asmens duomenų tvarkymo arba duomenų subjekto teisių įgyvendinimo klausimais galite kreiptis į portalo VERSLI MAMA administraciją el. p. portalasverslimama@gmail.com;
• Asmens duomenys bus teikiami Vadovybės apsaugos departamentui saugumo užtikrinimo tikslais;
• Šio renginio metu gali būti fotografuojama/filmuojama, o ši medžiaga LR Seimo, VšĮ „Versli mama“ ir fondo FRIDA  veiklos viešinimo tikslu gali būti skelbiama interneto svetainėse, Facebook, Instagram, YouTube paskyrose.

Negalinčias atvykti į Vilnių, kviečiame stebėti diskusijos transliaciją portalo VERSLI MAMA paskyroje feisbuke.

Atviros diskusijos „Rytoj – paskutinė moterų teisės balsuoti diena. Kas pasikeis?“ paskyra feisbuke

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.