Šeimų vakarienė – nauda sveikatai! (apie VERSLI MAMA projektą)

šeimų vakarienė_viršelis_versli mama1

Išgirdę apie Visagine vykusį projektą Šeimų vakarienė, daug kas nustemba: kodėl vakarienė? kodėl ne pusryčiai ar pietūs? Štai 6 priežastys, kodėl pasirinkome būtent vakarienę ir kodėl šeimos vakarienė turi tapti tradicija jūsų namuose:

1. Jūsų šeimos santykiai bus artimesni

Kiekvieną vakarą visi šeimos nariai turės galimybę pasipasakoti apie savo dieną ir bus išklausyti. Skanus maistas, atpalaiduojanti atmosfera ir draugiška nuotaika leis palaikyti gerus santykius, o pokalbiai leis sužinoti, kas darosi kiekvieno šeimos nario gyvenime.

2. Vaikams labai patinka šeimos vakarienės

Vaikai labiausiai laukia švenčių ir nebūtinai dėl dovanų, bet dėl galimybės susėsti su šeima prie stalo ir pabendrauti. Tokią paprastą šventę galima rengti kiekvieną vakarą. Jei kelis vakarus per savaitę šeimyninės vakarienės teks atsisakyti, pamatysite, jūsų vaikai dėl to labiausiai nusimins.

3. Žinosite, ką ir kaip valgo jūsų vaikai

Šiuolaikiniams vaikams tėvai suteikia daugiausiai laisvės valgyti tai, ką jie nori, nors greito maisto pagundų, skirtų būtent vaikams, yra kaip niekada daug. Jei vaikams ruošite pusryčius ir kartu su vaikais valgysite vakarienę, galėsite būti tikri, kad vaikai gauna visų reikalingų maistinių medžiagų ir nepiktnaudžiauja saldumynais ar greitu maistu.

4. Kursite šeimos prisiminimus

Vakarienė – puiki proga juokauti ir kurti naujas šeimos tradicijas bei prisiminimus.

5. Mokysite vaikų naudingų įgūdžių ir įpročių

Įtraukite vaikus į vakarienės ruošimą, stalo serviravimą ir tvarkymąsi. Visiems vaikams būtina išmokti, kaip teisingai pasirinkti maistingus ir sveikus patiekalus, kaip juos paruošti, pateikti, valgyti. Tvarkymosi ir švaros įgūdžiai bei įpročiai taip pat bus labai svarbus vaikams suaugus.

6. Jūsų vaikai nebus nutukę

Moksliniai tyrimai rodo, kad šeimose, kuriose tėvai valgo sveikai ir reguliariai vakarieniauja su vaikais, atžalos retai būna nutukusios, serga depresija ir geriau mokosi. Tačiau net ir sveikai besimaitinančiose šeimose, kuriose nėra vakarieniaujama kartu, žymiai daugiau vaikų turėjo antsvorio ir mokymosi sunkumų.

**

Iš projekto Šeimų vakarienė gimė to paties pavadinimo knyga. Joje sudėta trumpa šių dienų Visagino kultūrinė ir Šeimų vakarienė logotipaskulinarinė istorija. Dalindamosi maistu ir asmeninėmis istorijomis, visaginiečių šeimos atvirai pasakoja apie tai, kaip augo patys ir kaip augina savo vaikus, kas juos atvedė į patį jauniausią šalies miestą, kokį gyvenimo būdą ir tradicijas jie puoselėja.

Projektas „Šeimų vakarienė“ Visagino m. savivaldybėje įgyvendintas pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ ir finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

Seimu vakariene_projekto logotipai


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.