Sigita: verslas leidžia jaustis labiau mama

Trijų vaikų mamai Sigitai Mackevičienei ilgą laiką dingojosi, kad verslo gali imtis tik didžiai mokyti žmonės, baigę garsius universitetus. Užtat išgirdusi pažįstamos žodžius, esą grožio verslo paslapčių galima pramokti per kelias dienas, tyliai sau pamanė: šaiposi.  

Iki pasukdama į nuosavą verslą visą laiką dirbau pardavimų srityje – teko būti ir vadybininke, ir pardavėja-vedėja. Po tam tikrų permainų asmeniniame gyvenime gerai kolegei ir klientei prasitariau, kad norėčiau pamėginti dirbti kažką savo. Toji pasiūlė pamoktinti priauginti blakstienas, daryti manikiūrą ir pedikiūrą. Sako, po trijų dienų galėsi išsiimti verslo liudijimą ir pradėti dirbti savarankiškai. Įpratus visą laiką lenkti nugarą kažkam kitam, imtis nuosavos veiklos jau po kelių dienų atrodė nerealu“, – dabar su šypsena prisimena Sigita.

Pramokusi nagų priežiūros subtilybių (tiesa, vis tik mokėsi ne tris dienas), Sigita įsidarbino draugės grožio salone. Po kurio laiko perkando ir depiliacijos ypatumus, taip pamažu susikaupė žinių bei patirties bagažą. „Ši veiklos sritis man labai patiko, ypač dėl bendravimo su žmonėmis, – prisipažįsta energinga žemaitė. – Tačiau turiu tokį tarsi trūkumą, tarsi privalumą – labai mėgstu padėti kitiems. Užtekdavo klientei vėlai vakare pasiguosti, kad nulūžo nagas ar nutiko kita grožio bėdelė, ir aš jau lekiu pas ją viską metusi. Vyras, žinoma, tuo nebuvo patenkintas. Vis sulaukdavau priekaištų, esą per klientes pamirštu šeimą“.

Antras šansas

Ir štai, pats gyvenimas pamėtėjo Sigitai antrą šansą: ieškodama šeimai naujo namo, susipažino su nekilnojamojo turto brokere. Kartu su ja praėjusi paieškos, paskolų išdavimo bankuose, dokumentų tvarkymo, notarinio registravimo ir kitus nekilnojamojo turto operacijų įforminimo etapus, daugiavaikė mama nusprendė vėl kibti į mokslus – šįkart NT tarpininkės. „Pagalvojau sau – juk čia ta pati pagalba žmogui, už kurią gauni pinigus “, – apsisprendimą motyvavo iššūkių nebijanti mama. 

 Jau metus šioje srityje besisukanti Sigita sako, kad ypač geras jausmas apima, kai klientai lieka daugiau negu patenkinti. O ypač smagu, kai kitiems rekomenduoja ne tik tie, kuriems padėjai ieškoti būsto, bet ir tie, iš kurių tą būstą tavo klientai pirko. Laikosi Sigita ir grožio verslo, bet, sako, laiko jam galinti skirti vis mažiau. Juoba kad norisi dirbti kokybiškai, o ne kiekybiškai. „Turiu rinktis, kuriai veiklai skiriu pagrindinį dėmesį. Juk tam, kad išsilaikytum šioje rinkoje, reikia nuolat tobulintis, lankyti kursus, dalyvauti seminaruose, – dabar laiko tam tikrai trūksta“, – prisipažįsta.

Mėgink, kol rasi

Paprašyta įvardyti nuosavo verslo privalumus, Sigita pirmiausia pabrėžia įgavusi kur kas daugiau pasitikėjimo savimi. „Jaučiuosi labiau mama“, – ištaria jautrią frazę. Ir čia pat pakartoja ne sykį iš kitų girdėtus žodžius: „Kai dirbdavau kitų versle, kartais ir po 18 valandų keturias dienas iš eilės, grįžus namo nieko nebesinorėdavo, tik poilsio. Atrodo, vaikai prie tavęs tyčia lenda ir erzina. Matydami mane pervargusią, net prašydavo: „Mama, gal tu nebedirbk“. O dabar, jei darosi sunku, nuvargau, tiesiog susiplanuoju laisvą dieną. Kaip brokerė esu pasiekiama klientams kiaurą parą, bet dirbti vis vien kur kas lengviau – gal todėl, kad pats darbas teikia daug malonumo“.

Vis dėlto prieš renkantis nuosavą verslą, Sigita patartų gerai pagalvoti. Pasak jos, jei turi mylimą darbą, kuriame nejauti spaudimo, kuriame jautiesi vertinama ir eini kaip į šventę, suderini darbo valandas su šeimos poreikiais arba prireikus esi laisvai išleidžiama – tokiame galima dirbti ir nesukti sau galvos. „Bet jeigu darbas yra nemielas – būtinai eik ir kurk savo. Bandyk, ką mėgsti, aiškinkis, ko nori. Mėgink, kol rasi, kas tave tenkina ir kas tau patinka“, – drąsina kitas.

Atvirai apie NT brokerės verslą

Pasak Sigitos, į šį verslą ji atėjo ne tiek dėl pinigų, kiek dėl laisvės ir savęs pažinimo. Sako, dabar turinti daugiau vertingiausio mamai dalyko – laiko:Susirgo vaikas – pertvarkei savo planus kaip tinkama, ir viskas. Niekas tau nenurodinėja, nedraudžia ir neliepia. Esi pati sau šeimininkė“.

Tiesa, disciplinos požiūriu reikia būti sau griežtai. Kaip ir visiems, būna dienų, kai galvoje sukasi mintys „ai, na, gal ne dabar“, bet prisiminus duotus pažadus, privalu susikaupti ir juos tęsėti. Sigita daugiau laiko dirba ne biure, o namie, tačiau visada šalia jos – įjungtas kompiuteris ir telefonas. „Net savaitgaliais“, – pabrėžia.

Teisybės dėlei pasakytina, kad pradedančiajam NT brokeriui didžiausią galvos skausmą kelia pastovių pajamų nebuvimas. Tad reikia išmokti gyventi taupiai ir pagal tuo metu gaunamas pajamas, sugebėti atsidėti juodai dienai. Jei brokerio pardavimų portfelį sudaro vien vadinamieji milijoniniai objektai, juos gali pavykti realizuoti tik po kelerių metų. „Apskritai darbo NT srityje pagrindinis trūkumas yra tas, kad ne visada sandoriai įvyksta taip greit, kaip norisi“, – atkreipia dėmesį Sigita.

Dar ji kalba ir apie naujokų patikimumo stoką. „Klientui paprastai patikimas atrodo tas NT brokeris, kuris šiame versle dirba bent 2–3 metus. Naujai atėjusiam žmogui reikia mokėti save tinkamai pateikti, o tai yra sunku“, – atvirauja brokerė.

Tariant apibendrintai, anot Sigitos, verslas ne visada reiškia tik uždirbamus pinigus – dar daugiau iš pat pradžių tenka investuoti laiko, jėgų, emocijų. Tačiau įsivaizduodama save po 10 metų, ji kvatodama vardija: užaugę vaikai, naujas automobilis ir ji, visa labai įsisukusi į nekilnojamojo turto verslą. „To noriu ir žinau, kad taip bus“, – tvirtai žemaitiškai pareiškia.

www.capital.lt/lt/sigute-mackeviciene-b696


1 Komentaras

  1. Irina

    2021 rugpjūčio 31 prie 10:27

    Tikrai NT brokerės su laiku tampa pagalbininkės visose srityse. Kai pirkome sodybą, kuriai reikėjo pridėti ranką, kad būtų jauku, rekomendavo ir pagalbininkus, postatybiniam sutvarkymui https://nevark.lt/paslauga/generalinis-postatybinis-valymas/ tokie darbai tikrai reikalauja daug laiko ir atima dalį džiaugsmo rezultatu, tad nedvejodami patarimu pasinaudojome

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.