Aktualu

Sostinėje pagerbta 2019 metų šeima – Paulauskai iš Šilutės

Print Friendly, PDF & Email

Trečiajį gegužės sekmadienį Vilniuje šurmuliavo tradicinė Šeimų eisena „Mes už šeimą“.

„Šeima – tai uostas, kuriame galime būti savimi. Mes jaučiamės saugūs tada, kai šeima mus palaiko. Mes liūdime ir esame pasimetę, kai neturime, kur sugrįžti“, – taip kalbėjo tradicinės šeimų eisenos „Mes už šeimą“ organizatorė ir visos šventės sumanytoja Jurgita Pocienė.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime, jau šeštą kartą Vilniaus mieste švęsta Šeimos diena yra šventė, skirta paliudyti vertybę, kuri yra kiekvieno žmogaus gyvenimo pamatas. Trečiąjį gegužės sekmadienį sostinėje surengtas renginys prasidėjo nuotaikingu šokiu Katedros aikštėje, smagia eisena Gedimino prospektu, apdovanojimais „Metų šeima 2019“, o baigėsi pirmą kartą Lietuvoje organizuotu Šeimų teatrų festivaliu.

Metų šeima tapo Paulauskai iš Šilutės

2019 metų šeimos titulą pelnė Eglės Paulauskienės, auginančios 6 vaikus, iš kurių vienas yra neįgalus, šeima.

Mūsų šeima nenustygsta vietoje, mėgsta keliauti po mūsų nuostabios Lietuvos apylinkes, grožėtis išskirtine gamta. Daug laiko praleidžiame gamtoje, grožėdamasi jos didybe. Kiekvienas metų laikas išskirtinai gražus. Šiuo metu gamtos toli ieškoti nereikia, nes pakeitėme gyvenamąją vietą. Gyvename tikrame rojaus kampelyje, gamtos apsuptyje. Namie beveik niekada nebūna ramu, kiekvieną akimirką vyksta koks nors veiksmas, bet juk kitaip ir negali būti 8 asmenų šeimoje, kurioje auga 6 skirtingo amžiaus vaikai. Mama visada ieško tokios veiklos, kad tiktų visiems šeimos nariams“, – taip apie save rašo patys Paulauskai.

2019 metų šeima_versli mama1

Paulauskų šeima – 2019 metų konkurso nugalėtoja. Organizatorių nuotr.

Mama Eglė sugeba ne tik rūpintis namais, bet ir užsiimti bendruomenine veikla – vadovauja SIŽG bendrijai „Šilutės Viltis“ ir asociacijai „Traksėdžių viltis“, yra kaimo, kuriame gyvena, seniūnaitė. Šia veikla mama negalėtų užsiimti be šeimos narių palaikymo ir pagalbos, nes ji užima daug laiko. Eglė mezga, siuva, neria, groja akordeonu, dainuoja – ir tai tik keli iš daugelio pomėgių!

Tėtis Valerijus – visų galų meistras: visuomet sutaisys daiktus, kurie iš pirmo žvilgsnio nepataisomi. Jis – tikras gamtos žmogus; buvimas gamtoje jam suteikia stiprybės.

Vyriausioji dukra Vitalija dirba savo svajonių darbą – ji yra plaukų fėja, dirba kirpėja. Dukra Karolina – meniška siela, mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, groja gitara ir dainuoja, mėgsta gaminti, nerti, tapyti ir dalyvauja labdaringose veiklose kartu su mama.

Sūnus Justas – nuostabus ir ypatingas berniukas, lankantis penktą klasę. Jo atėjimas į Paulauskų šeimą atnešė daug sumaišties, kuri peraugo į šeimos stiprybę ir įkvėpimą siekti geresnės ateities. Mokosi Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje.

Dukra Akvilė – judri princesė, visiems pakelianti nuotaiką. Žingeidi, šoka, mėgsta padėti mamai namų ruošoje. Mokosi Šilutės Žibų pradinėje mokykloje.

Dukrelė Ugnė – droviausia šeimos narė, tačiau labai smalsi. Mėgstamiausias jos užsiėmimas – žaisti su broliais ir seserimi. Net darželyje, išėjusi į lauką, ieško mažesnio vaiko, kurį galėtų pavedžioti. Rudenį Ugnė jau keliaus į pirmą klasę.

Sūnelis Erikas – jauniausias vaikas. Judrus, smalsus, greitai mokosi; lanko darželį.

Pasak konkurso sumanytojos Jurgitos, dėl 2019 metų šeimos titulo kovėsi 9 kriterijus atitinkančios šeimos. Iš jų į finalą pateko trys. Pagrindinio titulo laimėtoja apdovanota piniginiu 500 EUR prizu, kurį įsteigė renginio organizatorė Daugiavaikių šeimų asociacija MES.

Kūdikio lizdas_versli mama

Rasuolė Jasnauskienė (dešinėje) įteikė kūdikio kraičio dėžę „Kūdikio lizdas“ mamai iš Ignalinos. Organizatorių nuotr.

Visi naujagimiai lygūs!

Nuostabią misiją renginio metu atliko portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narės Rasuolės Jasnauskienės įgyvendinama iniciatyva Visi naujagimiai lygūs. Ji pasirūpino, kad sostinės Lukiškių aikštėje pražystų spalvinga Lietuvos kūdikių puokštė 2019, o vienišai mamai iš Ignalinos padovanojo ypatingą kraitelį Kūdikio lizdas. Jame būsima mama atras absoliučiai viską, ko prireiks ateinančiam į šį pasaulį naujam žmogučiui pirmuosius 6 mėnesius.

Nuostabu yra tai, kad iniciatyva „Visi naujagimiai lygūs“ skatina dalintis gerumu: kiekvienas nupirktas „Kūdikio lizdas“ suteikia galimybę dar vieną kraitelį padovanoti sunkiai besiverčiančioms mamoms.

Šeimos teatrų festivalis – pirmas, bet ne paskutinis

Šeimų šventės metu Lukiškių aikštėje po atviru dangumi įvyko pirmasis Šeimų teatro festivalis Lietuvoje. „Jame pasirodė labai skirtingi kolektyvai, kuriantys ŠEIMOMS. Jų pasirodymai tapo švente ir dideliems, ir mažiems. Šiais metais dalyvavo keturi kolektyvai, kurių spektakliai ir pasirodymai buvo labai skirtingi, bet išties nuotaikingi“, – sakė šventės organizatorė Jurgita.

Pirmasis pasirodė visų mylimas „Teatriukas“, su kurio dainomis jau užaugo viena karta – daugelis tų žmonių dabar jau patys tėveliai.  „Muzikinis poezijos žaidimas“ užbūrė publiką savo betarpišku bendravimu ir vidine energija.

Antrieji į sceną lipo Vilniaus naujojo teatro aktoriai su spektakliu „Gerumo pasaka“. Tai unikalus kolektyvas, kuriame vaidina vienokią ar kitokią negalią turintys aktoriai.

Trečiasis kolektyvas atvyko iš Širvintų. Anciūnų filialo mėgėjų teatras parodė nuotaikingą spektaklį vaikams „Pūkuotuko pasaulis“. O Šeimų teatro festivalį užbaigė teatro trupė „Čia“, kurią sudaro aktoriai, muzikantai, psichologai, scenografai, kostiumų dailininkai, edukologai ir pedagogai.  Menininkai viską kuria patys: nuo scenarijaus ir muzikos, iki atlikimo scenoje. Spektakliai autoriniai ir tuo unikalūs.

Šeimų šventė „Mes už šeimą“ Daugiavaikių šeimų asociacijos MES iniciatyva organizuojama nuo 2014 metų. Kasmet renginys pasipildo vis naujomis idėjomis, pramogomis ir sumanymais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.