Veidai

Statybų projektų vadovė Monika – mama, kuriai negalioja stereotipai

Print Friendly, PDF & Email

Šiuo metu Vilniuje kylančio verslo centro „Sand Offices“ statybų darbus rikiuojanti projektų vadovė Monika Katilauskienė įsitikinusi: „Viena moteris gali suvaldyti 100 vyrų, o vienas vyras 100 moterų – nelabai“. Vis dar stereotipiškai vyriška sritimi laikomose statybose besisukanti versli mama kitokį darbą dirbančios savęs ir neįsivaizduoja.

Utenos mieste gimusi ir augusi statybų projektų vadovė pasakoja, jog dar vaikystėje buvo matyti, kad ateityje rinksis specialybę, kurioje reikėtų sukoordinuoti visus procesus ir už juos atsakingus žmones: „Vaikystėje buvau tikra kiemo vadė. Viskas turėjo būti „sureguliuota“ pagal mane. Taip, kaip dabar statybų aikštelėje“.

„Svajojau tapti architekte, bet baigusi mokyklą vis dėlto pasirinkau statybos inžinerijos specialybę Kauno technologijos universitete. Galvojau, kad architektūra ir statybos inžinerija – panašios specialybės. Klydau. Bet labai džiaugiuosi, kad gyvenimas susiklostė būtent taip. Šiandien savęs, dirbančios kitokį darbą, tiesiog neįsivaizduoju“, – pasakoja Monika.

Pirmieji stereotipai – nuo studijų laikų

Anot Monikos, moterys, vadovaujančios statybų projektams, šiais laikais vis dar stebina kolegas vyrus.

„Per studijų metus ir visą karjerą esu girdėjusi tikrai ne vieną ir ne dvi, jei galima taip pavadinti, įdomesnes mintis ar posakius apie moteris, dirbančias statybose. Ypatingai – joms vadovaujančias. Šiuo metu mano mėgstamiausi girdėti pasisakymai buvo tokie: „Man „bobos“ nevadovaus“ ir „Moterys apie statybas nieko neišmano“, – šypsosi Monika.

Šiuo metu sėkmingai „Sand Offices“ verslo centro statybų darbams vadovaujanti projektų vadovė prisimindama studijų laikus pasakoja, kad mokytis tikrai nebuvo lengva. Sunkios buvo ne tik pačios studijos, bet ir tai, jog dauguma studentų buvo vaikinai. „Mums, merginoms, suprantama, tekdavo gerokai daugiau paplušėti tam, kad įrodytume, jog kuo puikiausiai suprantame ir galime padaryti tą patį, kaip ir jie“, – prisimena herojė.

Iššūkių paieškose

Monika neslepia, kad rinkdamasi naują statybų projektą, kuriam norėtų vadovauti, visada dairosi naujų iššūkių. Įgyvendinus tokius įsimintinus projektus kaip „Courtyard by Marriott“ viešbutis Vilniuje ar Centro rezidencijos III-asis etapas, jos darbų krepšelyje atsirado ir „Sand Offices“ verslo centras.

Jei „Courtyard by Marriott“ patraukė tuo, kad tai buvo pirmasis šio tinklo viešbutis Baltijos šalyse, o Centro rezidencijos darbai – iššūkiu juos įgyvendinti COVID-19 pandemijos metu, tai „Sand Offices“ projektas akį užkabino savo išskirtine architektūra ir sprendiniais.

Kasdienis darbas, anot Monikos, įdomus tuo, kad jame nėra rutinos: savo ypatumais skiriasi ne tik kiekvienas projektas, bet ir komandos, su kuriomis tenka dirbti. Taip pat darbų niekada nepalengvina ir lietuviški orai, ypač – žiema. Oro sąlygos nevaldomos, su jomis nesusitarsi, tačiau ilgametė patirtis išmoko prisitaikyti prie esamos situacijos ir nenukrypti nuo pirminio statybų darbų grafiko.

Brangiausias turtas – sūnus

Paklausus, kaip mėgsta leisti laisvalaikį, Monika juokiasi: „Visi sako, kad esu „nesveika darboholikė“. Surimtėjusi priduria, kad po darbų visą likusį laiką skiria didžiausiam gyvenimo projektui – šeimai ir brangiausiam turtui – sūnui.

„Kol neturėjau brangiausio turto – sūnaus, su vyru buvome sutarę dirbti kuo daugiau, kad greičiau pasiektume užsibrėžtus tikslus. Gimus sūnui, gyvenimas apsivertė. Sergantis vaikas negali palaukti, kol bus užbaigti statybų darbai“, – iššūkių derinant darbą ir šeimą neslepia mama. Tačiau karjerą ir įsipareigojimus šeimai pavyksta suderinti su artimųjų – tėvų, brolio ir draugų – pagalba. Jie visada sutinka pažiūrėti sūnų.

Šiandien, kai jau ūgtelėjęs mažylis suserga, Monika dirba iš namų. Jei darbų užgriūna daugiau nei tikėtasi, juos pasidaro tada, kai vaikas užmiega.

Tiesa, laiko papildomoms veikloms beveik nebelieka – straipsnio herojė visą save tvirtina atiduodanti šeimai ir darbui. „Kartais juokauju, kad auginu du vaikus – vieną namie, o kitą – darbe. Tačiau visada stengiuosi rasti laiko tam, ką labai mėgstu – skaityti knygas ir keliauti“, – pozityvia gaida pokalbį užbaigia pašnekovė.

Monikos nuotrauka – informacijos žiniasklaidai organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.