Renginiai

SU-MENĖK šiemet užsuks ir į W galeriją

Print Friendly, PDF & Email

Vasario 2 d. startuoja Vilniaus savivaldybės iniciatyva SU-MENĖK, kuri kiekvieną vasario savaitgalį kvies išlįsti iš namų bei nemokamu viešuoju transportu pasinerti į šiuolaikinio meno kelionę sostinėje. Šiemet ši iniciatyva pasitinka su šūkiu „Tiek meno, kad kažkas tikrai prilips“.

„Labai džiaugiuosi, jog tradicija tapusi šiuolaikinio meno iniciatyva „SU-MENĖK“ vyksta jau 5-ąjį kartą, o kiekvienais metais įtraukia vis daugiau renginyje dalyvaujančių galerijų ir muziejų“, – sako iniciatyvos „SU-MENĖK“ vadovė Sabina Mackevič-Lagutkinė.

Ji skaičiuoja, kad pirmojoje iniciatyvoje 2019-aisiais dalyvavo 17, 2020 m. – 25, grįžus po pandeminės pertraukos 2022 m. – 31, 2023 m. – 41 meno įstaiga. Šiemet jų – jau 47!

W Gallery kvies į taksofono būdelę

Viena iš tų beveik pusšimčio meno įstaigų tapo ir telefono būdelėje įsikūrusi W Gallery, kuri kartu su Vytauto Tomaševičiaus kūrybos studija pristatys dvi ekspozicijas.

Pirmoji – lauko paroda telefono būdelėje, kur šviesiuoju paros laiku galima apžiūrėti menininkės Dovilės Dagienės eksperimentinę instaliaciją „Atvertas vaizdas: Camera Obscura“.

Galerijos pavadinime esanti W raidė lankytojams rodys kelią į galeriją, raudonai šviesdama viename iš V. Tomaševičiaus paveikslų. Būtent pagal šią raidę istoriniame dalgių fabriko pastate įsikūrusią menininko studiją ir netradicines galerijos erdves galės atrasti meno mylėtojai ir netyrinėtų Vilniaus vietų entuziastai.

Pastate įsikūrusioje Vilniaus miesto mero premijos laureato V. Tomaševičiaus kūrybos studijoje-namų galerijoje nurodytomis valandomis žiūrovų lauks mažaformačių darbų paroda. Paveiksluose susijungs skirtingi raiškos būdai: emociją perduodanti tapyba, bylojanti spalva, ir jos poveikį žabojantis, stabdantis grafikos linijiškumas.

Antrus metus SU-MENĖK iniciatyvoje dalyvaujantis kūrybinis Skaidrės ir Vytauto Tomaševičių tandemas šiemet, kaip ir pernai, kvies į nemokamas ekskursijas po tapytojo darbų parodą ir namų galeriją. Kiekvieną vasario savaitgalį bus organizuojamos šešios tokios ekskursijos: penktadieniais 16-17 val., šeštadieniais – 12–13 val., 13–14 val. ir 14–15 val., sekmadieniais – 12–13 ir 13–14 val.

Šių metų lankytojams ir smalsuoliams kūrybininkai parengė naujieną – edukacinius užsiėmimus „Perkeliamoji spauda: autorinė V. Tomaševičiaus technika“. Vieno užsiėmimo trukmė – 3 val. Darbas grupėje iki 10 žmonių.

Vieno užsiėmimo kaina suaugusiesiems – 49 EUR, vaikams ir senjorams – 19 EUR.

Daugiau informacijos tel. +370 685 14 612, +370 610 75261. Būtina išankstinė registracija el. p. portalasverslimama@gmail.com

Autobusai veš nemokamai

Džiugina ne tik nuolatinis dalyvių skaičiaus augimas, bet ir kasmet augantis meno mylėtojų susidomėjimas. „Tai puiki proga sostinės gyventojams ir svečiams dar geriau susipažinti su miestu, jį puošiančiu moderniu menu. Kviečiu pasivažinėti „zuikiu“ ir atrasti tai, ką netikėto bei nepažinto po savo stogais slepia sostinės galerijos ir muziejai“, – vasarį skirti šiuolaikinio meno pažinimui kviečia Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Važinėjimą zuikiu meras mini neatsitiktinai: kaip ir įprastai, miestiečius ir miesto svečius po šiuolaikinio meno įstaigas Vilniuje nemokamai veš specialus, SU-MENĖK ženklu pažymėtas autobusas, o pastarosios bus pripildytos ypatingų edukacinių veiklų, ekskursijų ar susitikimų su parodų autoriais.

Lauks ir kitos dovanos

Taip pat antrąjį vasario savaitgalį SU-MENĖK kvies ir į nemokamas ekskursijas su gide, kurių metu susidomėjusieji bus iš arčiau supažindinami su Vilniaus gatvės menu.

Vasarį keliauti iš vienos galerijos į kitą gali būti kiek vėsoka, tad susišilti kvies „Caffeine LT“ kavinės, vasario 12–18 d. siūlydamos specialią SU-MENĖK kavą (artimiausios kavinės ieškokite www.caffeine.lt).

Galerijų ir muziejų lankytojai turės galimybę kiekvienoje iš SU-MENĖK įstaigų savo apsilankymą pažymėti antspaudu renginio lankstuke (lankstukų antspaudams žymėti platinimo vietų sąrašas – www.sumenek.lt).

Daugiau nei 30 meno įstaigų aplankę asmenys pretenduos laimėti pakvietimus į jubiliejinę penkioliktąją meno mugę „ArtVilnius‘24“, vyksiančią spalio 4–6 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“. Šių metų mugės akcentas – „Focus Nordic“, tad pirmą kartą renginio metu bus pristatyta aktuali ir progresyvi Šiaurės šalių šiuolaikinio meno scena, kurioje dalyvaus kviestiniai menininkai bei institucijos iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Islandijos ir Lietuvos.

Norintys pretenduoti į prizą, lankstukų su anstpaudais nuotraukas turėtų siųsti el. p. sumenek@vilnius.lt. Neturinčių galimybės pasinaudoti elektroniniu paštu, Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) lauks lankstukams su antspaudais specialiai paruoštos dėžės.

Siekiant, kad iniciatyva būtų dar prieinamesnė, šiemet tiek SU-MENĖK lankstukai, tiek internetinė svetainė pristatoma ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis.

Gyvenančius už sostinės ribų Lietuvos geležinkeliai ragins traukiniu atvykti į Vilniaus geležinkelio stotį, kur prigriebus SU-MENĖK lankstuką tereiks nueiti vos keletą žingsnių iki Aguonų stotelės, norint autobusu pradėti šiuolaikinio meno kelionę.

Apie iniciatyvą SU-MENĖK

Renginį organizuoja: Vilniaus savivaldybė.

Renginio partneriai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus viešasis transportas“, strateginio dizaino agentūra „The Critical“, šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, kavinių tinklas „Caffeine“.

Daugiau informacijos ieškokite www.sumenek.lt

Informacijos apie „SU-MENĖK“ maršrutą ieškokite www.stops.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.