Aktualu

Sūnų auginanti Olia sieks susikurti darbo vietą sau Visagine

Print Friendly, PDF & Email

Olia Alechnovič – viena aktyviausių Visagine vykstančio sveikos gyvensenos skatinimo projekto Erdvė 3 žingsniai dalyvių. Visada besišypsanti jauna mama nepraleido nė vienos minibatutų treniruotės, nė vieno streso valdymo ar ketogeninės mitybos užsiėmimo. O dabar dar ir sumanė susikurti darbo vietą sau.

„Šis projektas man virto įspūdinga kelione į paslaptingą šalį, kur pažinau save iš kitos pusės, atradau savyje naujų įgūdžių ir galimybių“, – tvirtina Olia.

ketokava versli mama

„Mano gėrimas“, – tvirtai pareiškė kita projekto dalyvė Olga, išbandžiusi ketokavą su sviestu.

Iš visų trijų veiklų – emocijų valdymo, ketogeninės mitybos ir fizinio aktyvumo – užsiėmimų moteriai patį didžiausią įspūdį paliko minibatutai. Būtent juos saviraiškos ieškanti visaginietė regi kaip naujovę, galinčią iš pagrindų pakeisti jos gyvenimą.

Pirmiausia Olią sužavėjo trenerės Donatos Raižytės, atvykstančios į Visaginą net iš Kauno, atsidavimas ir entuziazmas. Nors žodis „batutas“ dažnam siejasi tik su vaikiškomis pramogomis, Olia sako supratusi, kad sportuoti ant minibatutų – reikalas rimtas. Juolab kad tokio sporto įrankio anksčiau nebuvo nei mačiusi, nei išbandžiusi.

Nebuvo Olia girdėjusi ir apie ketogeninę mitybą, o juo labiau – ragavusi kavos su sviestu. Šį ir daugelį kitų receptų išgirdo iš mitybos mitus griaunančio trenerio Vytauto Šnejerovo, kuris susitikimų metu visaginiečius moko, kaip angliavandenių gausų maistą pakeisti turinčiu daugiau baltymų ir riebalų, tokių būtinų sveikam organizmui. O ir nereikalingi kilogramai taip maitinantis ima tirpti savaime.

„Prisipažinsiu, pereiti prie kitokio gyvenimo būdo šiek tiek sunkoka. Reikia pakeisti tam tikrus įgūdžius, nes mes įpratę valgyti, jeigu taip galima sakyti, bet ką. Kartais, kai skubi, išsiverdi koldūnų, ir gerai. Tačiau po susitikimų su Vytautu požiūris į mitybą ir maisto produktus pasikeitė“, – pripažįsta Olia, auginanti sūnų ir besistengianti, jog ir jis maitintųsi kuo sveikiau.

Susitikimai su emocijų valdymo praktikėmis Žydre Dargužyte ir Snieguole Cironkaite Oliai atvėrė realybę: moterys daugiausiai rūpinasi vaikais, tėvais, o save prisimena paskiausiai. „Supratau, kad reikia mylėti save ir skirti daugiau laiko sau. Išmokau atsipalaidavimui skirti bent 10-15 min. per dieną – tada kasdienės problemos atrodo visai kitaip, paprasčiau“, – tvirtina žingeidi projekto dalyvė. Pasak jos, ypač didelį įspūdį paliko atsipalaidavimo su būgnu metodas – aplankė ypatingas jausmas, nukėlęs į devintą dangų.

minibatutai versli mama

Ateityje planuoja tapti minibatutų trenere

Kaip jau rašėme, nuo liepos mėnesio Visagine vykstantis sveikatinimo projektas „Erdvė 3 žingsniai“ parodė, kad naujos fizinio aktyvumo formos gali ne tik pagerinti savijautą, bet ir sukurti naujų darbo vietų. Tai tapo įmanoma Visagino savivaldybei skyrus pinigų minibatutams įsigyti ir įvadinėms treniruotėms apmokėti.

Iki tol minibatutus treniruotėms teko skolintis iš trenerės, kuri juos kaskart atsiveždavo iš Kauno. Pačiame Visagine tokio modernaus sporto inventoriaus niekas neturėjo. Dabar, kai projektą vykdančiai viešajai įstaigai skirtas savivaldybės finansavimas keliems minibatutams įsigyti, atsiveria galimybės ne tik populiarinti šią sporto šaką, bet ir išmokyti visaginiečius susikurti darbo vietą sau.

Pirmąja, atsiliepusia į kvietimą išmokti vesti minibatutų treniruotes, tapo šio pasakojimo herojė Olia. „Galbūt visada dirbau ne toje srityje, kurioje man būtų smagiausia?“ – klausimu į klausimą, kodėl nusprendė tapti trenere, atsako energinga moteris.

Ji ir dar kelios entuziastės, treniruojamos D. Raižytės, jau spalio pabaigoje pradės nemokamų parengiamųjų treniruočių ciklą. Pirmiausia bus gerinamas bazinis pasirengimas, būtinas visiems treneriams: dalyvės mokysis pažinti savo kūną, jo anatomiją, išgauti kokybiškus judesius.

„Tikiuosi, kad viskas pavyks. Manau, iš pradžių nebus lengva, nes reikės sukaupti pakankamai daug žinių tiek apie pačią sporto šaką, tiek apie fizinį aktyvumą apskritai, tiek apie mitybą. Pirmiausia pati turėsiu suprasti, kaip teisingai atlikti pratimus ir kokių traumų gali būti, juos darant neteisingai. Tik tada galėsiu tai paaiškinti kitiems. Tačiau, nepaisant iššūkių, turėtų būti įdomu“, – šiek tiek jaudindamasi, bet su šypsena kalba Olia.

Atsisveikindama tvirtina: sukurti Visagine 3 žingsnių erdvę pavyko. Erdvę, kurioje naujovės kuria naujas galimybes, o žmonės – naujas gyvenimErdvė 3 žingsniai_mazas versli mamao patirtis.

Sveikos gyvensenos skatinimo erdvė „3 žingsniai“tai 20 savaičių trukmės projektas, finansuojamas Visagino savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo 2019 m. specialiosios programos begalybe ne riba logotipasvisuomenės sveikatos projektų lėšomis.

Projektas „Minibatutai Visaginui“ vykdomas pagal Visagino savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo prioritetoGyventojų sveikatingumo ir aktyvios gyvensenos skatinimas“ priemonę „Įrangos, priemonių ir reikmenų nuoma ir / arba įsigijimas“.

Abu projektus vykdo VšĮ „Begalybė ne riba“.

Iliustracijos – projekto organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.