Tamsiu paros metu žūsta bemaž klasė vaikų, o Pilių direkcijai – nė motais

Gera portalo verslimama.lt  draugė Daugiavaikių šeimų asociacija MES, vykdanti ne vieną kilnią socialinę akciją, šiandien klausia: ar reikalinga Lietuvos vaikams nemokamo atšvaitų klijavimo ant viršutinių drabužių akcija „Būk matomas“? Atsakymas – tiesiai iš asociacijos vadovės Jurgitos Pocienės, 5 vaikų mamos, lūpų:

Tai klausimas, kuris turėtų net nekilti. Kasmet tamsiu paros metu žūsta bemaž klasė vaikų, kurie keliauja į mokyklą ar iš jos ir būna nepastebėti, nes nedėvi atšvaitų. Šią problemą jau penktus metus iš eilės padeda spręsti Daugiavaikių šeimų asociacija MES, organizuojanti socialinę saugumo akciją „Būk matomas“, kurios metu lankosi respublikos mokyklose ir specialiu terminiu būdu tvirtina atšvaitus tiesiai ant viršutinių drabužių.

vaik

Kadangi ši iniciatyva yra vienos nevyriausybinės organizacijos užmojis, ji labai dažnai yra bent morališkai palaikoma, nes, kaip žinia, tokiems projektams pinigų nėra. Nėra tai nėra. Akcijos sumanytojai kasmet ieško rėmėjų, skambina verslininkams, varsto savivaldybių priimamųjų duris, galų gale atranda naujų galimybių, kaip surinkti lėšas patiems, kad nereiktų kas kartą eiti, prašyti ir 99 % tikimybė – gauti neigiamą atsakymą.

mie
Jau daugelis turbūt ne tik matė Vilniaus Katedros aikštėje, bet ir ragavo garsiosios ARMYDAY košės, kuri ir yra ta galimybė surinkti dalį pinigėlių, už kuriuos bus nupirktos reikiamos medžiagos, užpilta kuro važiavimui į mokyklas ne tik Vilniuje, galų gale, nupirktas dar vienas presas, kuriuo tvirtinami atšvaitai.

dok
Tokia aukų rinkimo akcija sėkmingai vyko Katedros aikštėje nuo rugsėjo mėn., kad jau spalį šis projektas galėtų startuoti ir vėl tęsti kelionę per šalies mokyklas, bet štai Vilniaus pilių valstybinio rezervato direkcija nusprendė, jog „Būk matomas“ yra absoliučiai nereikalinga. Jiems trukdo karinė technika, kuri tiesiog labai niokoja vaizdą prie Gedimino paminklo, kai savaitgaliais vaišina vilniečius koše ir renka aukas kilniam tikslui. Tad štai ir kyla eilinis klausimas apie aukštų valdininkų principus, o gal negautus vokelius? O gal per menka ta „Būk matomas“ akcija? Čia gi ne kokie auksiniai šaukštai…

Tekste pateikiama nuomonė nebūtinai sutampa su portalo redakcijos nuomone.


1 Komentaras

  1. Daiva

    2021 rugsėjo 28 prie 22:50

    Manau atšvaitais turėtų pasirūpinti tėvai, jei negali parvežti ar pasitikti vaikų temstant. Vairuotojams pravartu pasikeisti lemputes, o jei yra trūkumų, visus žibintus https://autozibintai.lt/autodetaliu-kategorijos/zibintai-1/priekiniai-zibintai-8 nes gyventi su jausmu, jog pražudei vaiką, kainuos tikrai brangiau nei automobilio techninės būklės atnaujinimas

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.