„Tėvų linija“ – greitoji pagalba tėvams nemokamu numeriu 8 800 900 12

Print Friendly, PDF & Email

Ir kokio gi patarimo Tėvų linijoje prireikė Prezidentei Daliai Grybauskaitei?

Nuo spalio 2 d. Lietuvoje pradeda veikti „Tėvų linija“ – nemokamos telefoninės konsultacijos visiems tėvams visais klausimais. Prezidentės Dalios Grybauskaitės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ inicijuotas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamas projektas nuo šiol teiks prieinamą ir nemokamą konsultaciją telefonu visos šalies tėvams, susiduriantiems su vaikų auginimo ir auklėjimo iššūkiais.

„Tėvų linijos paslauga jau seniai populiari kitose šalyse, apie ją svarstėme seniai, tačiau jos steigimą pagreitino Prezidentūra, už ką esame jai dėkingi. SADM preliminariai įvertinome, kiek šiais metais galime nusimatyti lėšų, parengėme konkurso nuostatus ir atrinkome projektus“, – portalui VERSLI MAMA sakė socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja šeimos politikos klausimais Kristina Paulikė, kartu su vyru auginanti 7 vaikus.

Pasak pašnekovės, konkursą laimėjo didžiausią patirtį šeimų konsultavimo klausimais turintis Paramos vaikams centras. „Nors pradėtos įgyvendinti įvairios pagalbos šeimoms priemonės, tačiau puikiai žinome, kad ne kiekvienoje Lietuvos vietoje yra prieinama vaikų psichologo konsultacija. Taigi Tėvų linija bus kaip „greitoji pagalba“ tėvams, kuriems reikia patarimo čia ir dabar”, – aiškina SADM atstovė.

Kol kas Linija veiks darbo dienomis vakarais, kai šeima grįžta namo ir prasideda klausimai, pamokų ruoša, guldymas miegoti, vakarienė ir pan., kurie kartais sukelia įtampą, nes visi yra pavargę, tad nutinka įvairiausių dalykų. Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirbs tik profesionalūs specialistai.

„Tėvų linijos“ konsultantai pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl dažnai kylančių bendravimo su vaiku problemų įvairiais amžiaus tarpsniais ir rasti tinkamiausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jei reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

Kiekvieną vakarą, darbo dienomis nuo 17 iki 21 val., tėvai jau nuo pirmadienio gali skambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais.

Tėvus konsultuoja „Paramos vaikams centro“ specialistai. Paskambinkite jau šįvakar!

Nėra komentarų