Namai

Vaikų miegamasis: erdvė poilsiui ir žaidimams. Kaip įrengti?

Print Friendly, PDF & Email

Vaikams jų kambarys dažnai asocijuojasi ne tik su miegu, bet ir su žaidimais. Šį namų vieta atlieka turbūt daugiausiai paskirčių: joje ruošiami namų darbai, ilsimasi ir pramogaujama. Nenuostabu, kodėl vaikų kambario įrengimas dažnai tampa ganėtinai dideliu iššūkiu. Taigi kaip tai padaryti tinkamai?

Apšvietimas

Šviesa vaikų kambaryje ypač svarbi. Žaidimams ir mokymuisi geras apšvietimas labai reikalingas. Jeigu yra galimybė, tokį kambarį verta įrengti ten, kur langai dideli, o saulės spindulių neužstoja objektai už lango. Rinkitės tokias jų uždangas, kurios nesulaiko pernelyg daug dienos šviesos.

Atkreipkite dėmesį ir į kambario apšvietimą tamsiuoju paros metu. Verta įrengti šviestuvus, keliose kambario vietose, kad prie rašomojo stalo būtų patogu piešti, rašyti, o kitoje kambario dalyje – žaisti. Jie turėtų gerai apšviesti žaidimų ir rašomojo stalo erdvę, o miegojimo zonoje gali būti įrengiamas blankesnis apšvietimas.

Neutrali sienų, baldų spalva

Tikriausiai niekas nesuabejotų, kad vaikų kambariuose spalvų dažniausiai netrūksta. Žinoma, tai nėra blogai, bet ieškant ilgalaikio sprendimo, rekomenduojama rinktis neutralių spalvų sienas ir baldus. Puikiai tinka pasteliniai, švelnūs arba žemės, rudi atspalviai. Vaikui augant, net nepajausite, kaip greitai ryškias detales teks keisti, o neplanuotas remontas sukels daug nepatogumų.

Jeigu norite to išvengti, tačiau kartu nenorite, kad vaiko kambarys taptų niūria erdve, verta pagalvoti apie spalvingus akcentus, tokius kaip: paveikslai, įdomūs kilimai, spalvingos žaislų dėžės. Be to, šią erdvę spalvomis papildys ir žaislai, todėl puikios nuotaikos tikrai netrūks.

Baldai kokybiškam miegui

Tam, kad vaikų poilsis būtų kuo geresnis, svarbu pasirinkti patogią, funkcionalią lovą. Gerą miegą dažnai lemia čiužinys ir pagalvė. Jie turi atitikti mažųjų poreikius, būti ne per minkšti ir, žinoma, ne per kieti. Vaikų kambaryje paprastai naudojamos viengulės lovos su papildomais stalčiais, naudojamais, pavyzdžiui, patalynei susidėti. Tai leidžia sutaupyti nemažai vietos ir lengviau palaikyti tvarką. Tokias vaikiškas lovas galite patogiai įsigyti internetu, spustelėję ant aukščiau pateiktos nuorodos.

Lentynos, spintelės ir dėžės

Žaidimai – tai, be ko sunku įsivaizduoti vaikystę. Tačiau dažniausiai jų atsiranda daugiau nei tikimės. Kad vaikų kambaryje neįsivyrautų betvarkė, būtina turėti daiktų laikymui skirtą vietą. Jos turėtų pakakti visiems žaislams sutalpinti. Puiku, jeigu pasirinksite lentynas ir spinteles, kurias lengvai pasieks ir mažieji. Tokiu būdu ne tik lengviau bus visiems šeimos nariams palaikyti tvarką namuose, bet ir ugdysite gerus vaikų įpročius nuo mažų dienų.

Tinkamai apgalvoję vaikų kambario įrengimą, galite sukurti patalpą, kuri puikiai tiks ne tik žaidimams, bet ir poilsiui. Taigi pasistenkite ir nustebinkite savo mažuosius!

Partnerio turinys

  1. Mes nusprendėme dukrytės svajonę apie princesišką kambarį išpildyti ir ištapetavome rožine spalva. Leidžiame kabinti ant sienų tai, ko vaikui norisi, o ne kas mums atrodo gražu ir jauku. Kadangi mažoji tikra dailininkė, popierių perkame dideliais kiekiais https://eurobiuras.lt/lt/39-biuro-popierius internetu, o piešinius lipnia guma klijuojame ant sienų. Pripiešus naujų, interjeras atnaujinamas. Žinoma, galbūt tai nėra tobulas kambarys iš katalogų, tačiau vaikui taip jauku, tad leidžiame ir drąsiname turėti savo nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.