Veidai

Veikli mama Indrė ir jos „vaidmenys“

Print Friendly, PDF & Email

Į mūsų dar nedidelę bendruomenę įsiliejo veikli mama Indrė (26 metai), auginanti vienerių Kajų. Kviečiu susipažinti, pasiįdomauti, ką ji veikia per laisvą minutėlę, kaip realizuoja save ir tobulėja pati.

„Pagrindinis ir pats svarbiausias mano „vaidmuo“ – būti mama, neįsivaizduoju savęs be Kajaus. Mes su sūnumi kartu praleidžiame didžiąją laiko dalį, nes tėtukas dienomis dirba. Oi, kaip smagu mums drauge žaisti, apversti namus, o vėliau kartu juos tvarkyti. Labai domiuosi vaiko raida, lavinimu ir psichologija. Mudu abu esame vienas kito mokytojais.“

O koks kitas tavo „vaidmuo“ – teiraujamės.

„Esu dieninių magistro studijų pirmo kurso studentė. Ačiū vyrui, kuris „perskaitė“ mano mintis ir pastūmėjo šiam žingsniui: kai sūnui suėjo 6 mėnesiai, pradėjau lankyti paskaitas.

Įsivaizduoju, kaip nelengva, juk dažniausiai būna viskas priešingai: mamos, augindamos vaikelį ima akademines atostogas. Indre, papasakok plačiau, kaip sekasi suderinti vaiko auginimą ir studijas.

„Nesakau, kartais būna sunku – juk paskaitos dažniausiai vyksta 4 kartus per savaitę, o kas mėnesį turiu išlaikyti po egzaminą, o ir rašto darbų tenka atlikti nemažai, tačiau skųstis negaliu, aš toks žmogus: man reikalingas greitas tempas, veikla, „darbas“ smegenims. Turiu pasidžiaugti, kad kol kas viską spėju. Ačiū vaikui, vyrui ir visiems, kurie man padeda, be jų tikrai nepavyktų taip puikiai visko suderinti“.

Tikrai, Indre, esi šaunuolė. Bet turbūt daugiau niekam laiko nelieka – nedrąsiai teiraujamės.

„Laiko sau tikrai mažai. Bet labai patinka gaminti maistą, ypač saldžiuosius patiekalus, jais vaišinti savo šeimynėlę ir svečius. Be to, laukdamasi Kajaus labai norėjau kažką jam padaryti pati: pabandžiau megzti ir papuošiau sūnaus kojytes savo rankų darbo kojinytėmis. Vėliau, Kajui ūgtelėjus, numezgiau ir megztuką – tikiuosi tai bus ne paskutiniai mano darbai jam. Dar mėgstu skaityti knygas, tačiau kol kas skaityti savo malonumui nelabai randu laiko.“

Žvilgtelėkime, kokį megztinuką Indrė numezgė savo sūnui:

1085225_740348512666217_29409762_n

Ir pabaigai, ką palinkėtum mamoms:

„Kaip kažkas yra pasakęs: „didžiausia dalis gyvenimo praeina mums darant klaidas, didelė dalis – nieko neveikiant, o visas gyvenimas – ne tai, kas reikia“, tad linkiu imtis to, kas Jūsų manymu reikalinga, to, ką  Jūs norite daryti ir to, kas Jums teikia malonumą! Sėkmės!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.