Aktualu

Versli mama ir jos super užimtų smegenų valdymas

Print Friendly, PDF & Email

Itin greitame, kupiname vidinių ambicijų ir išorės spaudimo bei sunkiai suvokiamo kasdien mus pasiekiančio informacijos kiekio pasaulyje mūsų smegenys yra gerokai labiau apkraunamos nei prieš šimtą metų. Neišmokus sumažinti įtampos ir išmintingai išnaudoti savo potencialo, gali nukentėti ne tik verslas ar karjera, bet ir asmeninis gyvenimas, fizinė ir emocinė sveikata.

Jei esi tipinė versli mama, norisi „visko“ – pinigų, laimės šeimoje ir sėkmės gyvenime apskritai. Kad visa tai pasiektum, pirmiausia turi suvokti, kokios neišnaudotos galios slypi tavo smegenyse. O tada, pasitelkusi naujausiais smegenų tyrimais paremtas strategijas, imtis jas ugdyti.

Pasak Marko Waldmano ir dr. Chriso Manningo, knygos „Ko iš tikrųjų norite? Neuroišmintis. Pinigų, laimės ir sėkmės dėsniai“ autorių, siekiant bet kokio svarbaus gyvenimo tikslo, smegenyse turi būti išvystyti keturi neurologiniai procesai: motyvacija, sprendimų priėmimas, kūrybiškumas ir sąmoningumas.

Būtina treniruoti ne tik kūną, bet ir protą

Norint išlaisvinti ir išnaudoti visą savo potencialą, jie visi būtini. Kiekvienas procesas paremtas naujausiais neurologijos mokslo atradimais, visiškai pakeitusiais suvokimą apie žmogaus prigimtį ir biologinius impulsus siekti pinigų, laimės ir sėkmės.

Neuroišminties strategijos padeda mažinti žalingą stresą, pasijusti gerokai energingesniems, labiau susikoncentruoti ir išlaikyti dėmesį visą dieną, pagerinti bendrą savijautą. Jos padės greičiau įgyti naujų įgūdžių ir tiek darbe, tiek namuose kurti didesnį pasitenkinimą teikiančius santykius.

Norėdami turėti tvirtą, raumeningą kūną, sportuojame. Toks pat principas galioja ir norint treniruoti smegenis – pokyčiai juntami net jei kasdien jų lavinimui skirsite vos kelias minutes.

Pratimai smegenims padės atrasti savy intuityvią išmintį ir priimti sau tinkamiausius sprendimus, geriau suprasti savo vidinius tikslus, motyvaciją bei pajusti vidinę aistrą, kuri įprasmina gyvenimą.

Keturi gerovės ramsčiai

Pirmas ramstis – motyvacija. Tai yra instinktyvus smegenų impulsas išgyventi ir įgyti viską, kas nauja, kitoniška ir gali būti vertinga. Kai tai įvyksta, smegenys išskiria dopaminą – malonumą sukeliantį cheminį junginį, kuris padidina sąmoningą gebėjimą imtis veiksmų ir siekti tikslo.

Antras ramstis – sprendimų priėmimas. Šis procesas vyksta kaktinėje skiltyje. Ji atsakinga už įprastus elgesio modelius, reguliuoja nuotaiką ir padeda išlikti susitelkusiam į norimą tikslą. Kadangi stresas, nerimas ar abejonės gali lengvai sutrikdyti šį procesą, turite lavinti savo smegenis, kad gebėtumėte išlikti susikoncentravę, pasitikintys ir optimistiškai nusiteikę.

Taip pat skaitykite:
Z karta ir tvarka namuose – misija įmanoma?
„Išdrįsk svajoti“ – apie laiką ir discipliną
Labdaringa mama, arba Apie darbą už karmos taškus

Trečias ramstis – kūrybiškumas. Tai unikali sąmonės būsena, leidžianti problemas spręsti pasitelkus svajojimą, minčių klajones ir intuityvią vaizduotę ir taip užkirsti kelią protiniam išsekimui.

Ketvirtas ramstis – sąmoningumas. Naudojamasi naujausiomis smegenų dalimis. Sąmoningai save reflektuodami, sužadinate grandines, atsakingas už empatiją, gailestingumą ir meilę sau. Padidėja jūsų savimonė, socialinis sąmoningumas, geriau suvokiate savo dvasines vertybes, gebate tenkinti kitų ir savo poreikius. Auga abipusis pasitikėjimas, bendradarbiavimas tampa sėkmingesnis, o darbas – prasmingesnis, tikslingesnis, malonesnis, galite pasiekti tikrą laimę, sėkmę ir susikurti turtus (tiek dvasinius, tiek materialinius).

Knygoje „Ko iš tikrųjų norite? Neuroišmintis. Pinigų, laimės ir sėkmės dėsniai“ pateikiami tiek moksliniai faktai, tiek neuroišminties pratimai bei strategijos, kurios padeda didinti darbingumą ir susikurti prasmingesnį, daugiau pasitenkinimo teikiantį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.