Aktualu

Verslios mamos jau registruojasi kelionei į Berlyną

Print Friendly, PDF & Email

2016 m. sausio 14 d. Berlyne, Lietuvos Respublikos ambasadoje (Charitestraße 9), įvyks edukacinė konferencija „Aš – versli mama“, skirta vaikus auginančioms verslininkėms iš Vokietijos ir Lietuvos. Tai jau trečiasis toks renginys, sėkmingai du kartus surengtas Vilniuje, o šįkart pakėlęs sparnus į išeivijoje gyvenančių verslių moterų bendruomenę.

Įtakingiausi pasaulio ekonomistai jau kuris laikas tvirtina, kad XXI amžiaus verslo pasaulis priklauso moterims. Jos geriau mato kontekstą, moka įsiklausyti, geriau perpranta kliento poreikius, yra lankstesnės.

Tačiau, pasak Skaidrės Vainikauskaitės, edukacinę konferenciją „Aš – versli mama“ organizuojančio portalo verslimama.lt vyr. redaktorės, Lietuvoje dar gajus požiūris į verslininką kaip į sukčių, o į verslią mamą – kaip į emancipuotą karjeristę, išmainiusią vaikus ir šeimą į pinigų vaikymąsi.

Verslą ir motinystę įmanoma suderinti, tik reikia žinoti kaip. Deja, dėl mūsų sovietinės praeities dažna šių žinių nesame gavusi nei šeimoje, nei mokykloje, – sako keturis vaikus auginanti edukacinių konferencijų organizatorė. – Todėl ypač džiugu, kad išaugus ir sustiprėjus lietuvių bendruomenėms užsienyje, galime čia atvykti pasimokyti gerosios patirties ir pasidalinti savąja, savo akimis pamatyti, kaip vietos moterims sekasi derinti verslą ir vaikų auginimą, pasisemti naujų idėjų, užmegzti naudingų dalykinių pažinčių“.

 

Atsakydama į klausimą, kodėl pirmąja šių edukacinių konferencijų stotele pasirinkta Vokietija, S. Vainikauskaitė vardija pagrindines priežastis: tai stipriausia ekonominiu požiūriu Europos Sąjungos šalis, esanti netoli Lietuvos, istoriškai garsėjanti aukšta darbo kultūra, gaminių ir paslaugų kokybe bei dideliu bendruomeniškumu.

Būtent bendruomeniškumas, be kurio neįsivaizduojama jokia moteriška veikla, ir yra raktas į XXI amžiaus verslo sėkmę“, – įsitikinusi portalo verslimama.lt vadovė. Vokietijos lietuvių bendruomenės duomenimis, šiuo metu Vokietijoje savo verslą iš viso yra įregistravusios apie 200 lietuvių moterų.

Gyvo, nuoširdaus, dinamiško bendravimo su patirtį turinčiomis verslininkėmis ypač reikia toms, kurios ryžtasi verslą kurti svečioje šalyje, kitokioje kultūrinėje aplinkoje, – tvirtina Laimonda Ueck, verslimama.lt geros valios ambasadorė Vokietijoje. – Sudalyvavusi lapkritį Vilniuje vykusioje edukacinėje konferencijoje supratau, kad toks renginys būtų naudingas ir Vokietijoje gyvenančioms verslioms mamoms. Mums, kuriančioms verslą vyrų gimtinėje, labiau nei kam kitam reikia ir įkvepiančių paskaitų, ir praktinių patarimų, ir dalykinių pažinčių.“

 

Edukacinėje konferencijoje pranešimus skaitys verslo reklamos ir komunikacijos specialistas Andreas Krautz (Vokietija), smulkių verslininkų ir įmonių konsultantė Gabriele Raasch (Vokietija), asmenybės ugdymo specialistė, psichologė Rasa Motuzienė (Lietuva) ir vaikų finansinio raštingumo ugdymo šeimoje ekspertė Milana Jonikienė (Lietuva). Sveikinimo žodį susirinkusiems ketina tarti su oficialiu vizitu Berlyne tuo metu viešėsianti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Į renginį Berlyne taip pat ruošiasi atvykti verslių mamų delegacija iš Lietuvos, kurių atstovaujamų verslų spektras – nuo kalbų mokymo, svetingumo iki žemės ūkio veiklos. Viešnagės Vokietijoje metu lietuvės planuoja apžiūrėti Berlyną kitaip su čia gyvenančia rašytoja, žurnaliste, viešųjų ryšių specialiste Lina Ever, vieną dieną praleisti žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „Gruene Woche“ (liet. Žalioji savaitė), o penktadienio vakarą susitikti su neseniai knygas išleidusiomis rašytoja Jolita Herlyn (Hamburgas) ir žurnaliste Daiva Ausėnaite (Vilnius).

Vokietijoje gyvenančios verslios lietuvės mamos kviečiamos aktyviai dalyvauti edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama“ ir apsilankyti visuose renginiuose, skirtuose iš Lietuvos atvykusioms verslioms mamoms.

Registracija ir informacija pasiteirauti:

Vokietijoje: Laimonda Ueck | Mob. tel. +49 1575 24 77 157 | El. p. info@laimonda.de

Lietuvoje: Skaidrė Vainikauskaitė | Mob. tel. +370 610 75 261 | El. p. skaidre@remedium.lt

Renginio paskyra socialiniame tinkle „Facebook“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.