Aktualu

Verslių mamų edukacinėje konferencijoje dalyvaus ir daugiavaikė Švedijos ambasadorė

Print Friendly, PDF & Email

Švedijos Karalystės ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin – daugiavaikė mama, daugiau kaip 25 metus motinystę sėkmingai derinanti su atsakingomis pareigomis.

Šių laikų lietuviškas priežodis gerą ir sotų gyvenimą nusako palyginimu su belgais, tačiau prakalbus apie moterų ir vaikų padėtį visuomenėje, gerųjų pavyzdžių kaipmat puolama ieškoti Švedijoje. Štai jie ten esą vaikų nemuša, mokykloje pažymių nerašo, moterims durų neatidaro, o vyrams prievarta bruka visokias moteriškas priedermes. Kas tiesa, o kas tik pramanas, balandžio 5 d. edukacinės konferencijos „Aš – versli mama“ dalyvės tiesiai šviesiai galės pasiteirauti Švedijos Karalystės ambasadorės Lietuvoje Cecilios Ruthström-Ruin – stilingos ir jaunatviškos 3 vaikų mamos, kuri jau ketvirtį amžiaus darbuojasi savo šalies labui diplomatinėje tarnyboje.

O ši iš pažiūros trapi moteris tikrai turi ką papasakoti: apie tai, kaip atstovaudama Jungtinėms Tautoms, vienoje musulmoniškoje šalyje, nepaisant savo rango, pietus gavo valgyti specialiame narve, kad būtų atskirai nuo vyrų; apie tai, kaip jos sutuoktinis kurį laiką buvo didesnis feministas už ją pačią; apie tai, kaip derino trijų vaikų auginimą su kopimu diplomatinės tarnybos laiptais, kurie prieš kelis dešimtmečius Švedijoje moterims buvo ne ką mažiau statūs nei dabar yra Lietuvoje.

Ambasadorės paprašėme su konferencijos dalyvėmis pasidalinti įžvalgomis ir apie tai, kaip vaikų gimimas veikė jos kaip moters asmenybę, kaip kuo geriau suderinti motinystę ir profesinę veiklą, kad nenukentėtų nei viena, nei kita, o vaikai augtų laimingi.

Penktus metus Lietuvoje dirbanti ponia Cecilia puikiai supranta lietuviškai, tačiau sklandumo sumetimais viešose diskusijose linkusi bendrauti angliškai, todėl prašome nusiteikti dvikalbiam formatui 🙂

Taip pat tikimės, kad savo dalyvavimą verslių mamų renginyje patvirtins p. Samiras Musajevas, Azerbaidžano Respublikos ambasados Lietuvoje konsulas. Pasak jo, lietuvės – labai aktyvios, ir tai jį žavi. Jo gimtojoje šalyje moterys esą daugiau priklausomos nuo vyro, nors pažvelgus į dalykiniais kostiumėliais vilkinčias, nešiojamaisiais kompiuteriais dirbančias ir puikiai išsilavinusias azeres to nepasakytum. Galbūt konsulas kažką nutyli?

Verslių mamų diskusija su diplomatinio korpuso atstovais, mokslininkėmis ir samdomomis verslo įmonių darbuotojomis – jau balandžio 5 d. nuo 11 val., po sociologės dr. Jolantos Reingardės pranešimo apie Europos lyčių lygybės indeksą ir jame Lietuvai tenkančią 18-ąją vietą. Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje (AHK) pranešimas apie verslo aplinką vienoje geidžiamiausių ES rinkų – nuo 12 val.

Organizatorių P. S. Visas verslias mamas kviečiame pasinaudoti unikalia galimybe ir pristatyti savo prekes, paslaugas, projektus ir bendradarbiavimo pasiūlymus užsienio valstybių bei organizacijų atstovams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.