Renginiai

Vilniuje daugiavaikės šeimos keičia kailį – dalinasi reikalingais daiktais

Print Friendly, PDF & Email

Nuotraukoje iš kairės į dešinę Ilona Stankevičienė, Asta Baukutė, Jurgita Pocienė.

Vilniuje yra vieta, kur priimami nenaudojami daiktai, galintys būti naudingi kitiems. Įžymi aktorė, keturių vaikų mama, Asta Baukutė buvo tarp pirmųjų vilniečių, kurie susirinko erdviose Ecoploto patalpose adresu Dariaus ir Girėno g. 34A, Vilniuje, pasidalinti daiktais ir taip pasiruošti žiemai. Tokią galimybę sudarė VšĮ „Tobulėkime kartu“ ir Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ organizuotos mainytuvės-dalintuvės ironišku pavadinimu „Keičiam kailį 2022“.

Praėjusį šeštadienį,  lapkričio 26 d., Ecoplote įvykusiame renginyje dalyvavo beveik 50 šeimų su vaikais. Jos atsinešė daugybę nenaudojamų daiktų ir čia pat pasirinko reikalingų naujam sezonui. Taip pat renginyje ant viršutinių drabužių nemokamai buvo klijuojami akcijos „Būk matomas“ atšvaitai.

Vyksta dalintuvės-mainytuvės

– Visi žinome, kiek daug  įvairių daiktų reikia, kai auginame vaikus. Jie auga greitai, keičiasi jų poreikiai. Tai dydis jau netinka, tai žaislas tampa neįdomus. Pakvietėme daugiavaikes šeimas kartu su vaikais ne tik pasikeisti daiktais, bet ir smagiai praleisti šeštadienio popietę, –  sakė Ecoploto iniciatorė Ilona Stankevičienė, kuri pati yra trijų vaikų mama.

Vaikams suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės ir teatro užsiėmimas. Kol mamos ir tėčiai dėliojo savo atsineštus daiktus ir rinkosi kitus, vaikai piešė, lipdė, vaidino, žaidė, lakstė – kiekvienam buvo linksma. Kas puošė Kalėdų eglutę ar statė pilį iš kartono dėžių, o kas mokėsi važiuoti ką tik išsirinktais riedučiais.

Čia pat išbandom naujus riedučius

Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė Jurgita Pocienė pasidžiaugė bendryste su Ecoploto projekto vystytoja, VšĮ „Tobulėkime kartu“ direktore Ilona Stankevičiene:

– Gausios šeimos įpratę dalintis daiktais, jiems įaugę tai į kraują. Juk sesės ir broliai nešioja vieni kitų drabužius, bendrai naudojasi žaislais, knygomis, žaidimais. Ecoploto idėja yra ypač aktuali gausioms šeimoms ir atsiradus tokiai galimybei sukviesti tiek daug žmonių bei surengti dalijimosi šventę nė sekundę nesuabejojau. Šių dienų vartotojiškoje visuomenėje labai svarbu paskatinti žmones daiktus tvariai atiduoti, nes dalis tos pačios visuomenės narių stokoja. Smagu žinoti, kad atiduodamas nenaudojamą daiktą, kažkam  suteiki džiaugsmą ir padarai kilnų darbą.

Asta Baukutė ir renginio dalyviai

Renginyje dalyvavusi aktorė, renginių režisierė ir vedėja Asta Baukutė buvo nustebinta gera daiktų kokybe:

– Pati atvežiau du maišus drabužių, o išvažiavau su prabangiais karakulio kailiniais ir stilingais batukais anūkui. Ecoplotas myli žmones: mažą ir didelį, jauną ir seną. Viskas apgalvota, kad šeštadienio popietė suderintų naudą ir pramogą.

Piešti ant sienos (ne)galima

Vaikams siūloma daug skirtingų užsiėmimų, todėl jie nenuobodžiauja. Tuo metu mamos gali matuotis drabužius, vaišintis kava, pailsėti.  Asta, kaip visada, energingai pasakoja:

– Plepėjome apie viską – nuo kalėdinių sausainių receptų iki moteriškų temų: celiulitas, pilvo riebalai ir ką su jais daryti. Apėmė begalinis  džiaugsmas, kai pamačiau, kad mano atvežti daiktai kažkam reikalingi ir greitai paimti.

Dalintuvėms mainytuvėms pasirengta

Ecoplotas, veikiantis Vilniuje, Dariaus ir Girėno g. 34A, priima drabužius, avalynę, baldus, techniką ir visus kitus namuose, darbe ar laisvalaikiu naudojamus daiktus, taip pat – žaislus, higienos priemones, kanceliarines prekes ir pan. Iki Kalėdų daiktus galima pristatyti darbo dienomis 8:30-17 val. ir šeštadieniais 11-15 val.

Ecoplote taip pat vyksta turgeliai, kūrybinės daiktų taisymo ir perdarymo dirbtuvės, edukaciniai renginiai – mokomės daiktus naudoti ilgiau.

Pasirengimas teatro vaidinimui, personažų gamyba

Daugiau informacijos Tobulėkime kartu paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ ar telefonu +370 6 1111 626.

Papildoma informacija:
Ilona Stankevičienė, +370 69996621
Jurgita Pocienė, +370 60565455

Nuotraukos – renginio organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.