Renginiai

„Žvalumo diena 2022“ skatins stiprinti sveikatą mankštomis, pirtimis ir meditacijomis

Print Friendly, PDF & Email

Patirti gydomąjį šokio poveikį, pasimankštinti plaukiant irklente ar darant jogos pratimus pievoje, sveikai užkąsti, o po to išsivanoti pirtyje – taip praleisti šį šeštadienį, rugpjūčio 27-ąją, vilniečius ir sostinės svečius į VU Botanikos sodą Kairėnuose kviečia „Žvalumo diena 2022“. Sveikos gyvensenos sklaidos šventė  stebins veiklų įvairove. Daugiau kaip trisdešimt sveikos gyvensenos organizacijų ir pavienių entuziastų iš Vilniaus ir kitų Lietuvos vietų ragins aktyviai pajudėti ir atsipalaiduoti, pasitikrinti sveikatą, pasisemti žinių, išmėginti savo kūrybinius gebėjimus, paragauti sveiko maisto ir pasidairyti pirkinių „Sveikaturgyje“. Įkvepiančioje, išpuoselėtoje aplinkoje atokiau nuo miesto šurmulio ir dulkių šventės svečiai kviečiami praleisti visą dieną.

Jau aštuntą sykį rengiama „Žvalumo diena“ lieka ištikima savo tradicijoms. Praktikos sielai čia derinamos su sportu, o šių iniciatyvų organizatorių tikslas – ilgalaikis: sudominti ir įtraukti vilniečius į veiklas, kurios padės jaustis žvaliems ir lietingą rudenį, ir niaurią žiemą.

„Manome, kad ši šventė – savotiškas Vilniaus reiškinys. Ji, labai padedant vietos šeimininkams, VU Botanikos sodo darbuotojams, organizuojama savanoriškomis visuomenininkų pajėgomis, iš entuziazmo, kurį palaiko savo iniciatyvas net neraginami siūlantys ankstesnių „Žvalumo dienų“ dalyviai ir nuolat besijungiantys nauji. Taip įgyvendinama dar viena šventės užduotis – telkti Vilniaus sveikos gyvensenos bendruomenę. Šiemet, kaip ir anksčiau, turėsime svečių ir iš kitų šalies regionų. Atvyksta dalyvių iš Trakų, Kauno, net pajūrio krašto“, – džiaugiasi renginio iniciatoriai Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD) nariai.

Veiklos skirtingose erdvėse

Renginyje Botanikos sodo teritorija bus suskirstyta pagal skirtingas veiklas, kurios vyks visą dieną, tad visi norintys galės sudalyvauti net keliuose užsiėmimuose. Susigaudyti, kas, kur ir kada, padės specialiai šiam renginiui sukurtas žemėlapis.

Vieną gyvybingiausių vietų „Žvalumo dienos“ svečiai ras prie tvenkinio, kur per visą šventę klubo „WSUP Trakai“ entuziastai ragins išmokti valdyti irklentes.

Čia pat kūrensis ir mobilioji pirtis. Joje bus galima pasimėgauti sveiku garu, atsipalaiduoti pailsus aktyviose veiklose. „Tai vienintelė šventė Vilniuje, kur lankytojai gali išmėginti patyrusių pirtininkų atliekamas procedūras“, – tikina LPBD komanda.

Mankštinsis ir ilsėsis

„Žvalumo dienos“ programa – it savotiškas šiuo metu įvairiose Vilnius studijose ir salėse jau įsitvirtinusių ar tik pirmuosius žingsnius žengiančių sveikatimo praktikų pasiūlos atspindys. Renginyje kviečiama į vis daugiau gerbėjų sulaukiančią iš JAV kilusią praktiką NIA, dar vadinamą kūno, proto ir sielos mankšta, dalyvauti pilateso treniruotėje, išmėginti fitnesą „Nirvana“.

Patirti sveikatinamąjį šokio poveikį ir pasisemti teigiamų emocijų kvies net keturi mokytojai ir linijinių šokių kolektyvas „Di Dance“.

Įvairove šokiams nenusileis ir skirtingos jogos treniruotės bei rytietiškas kūno stiprinimo menas. „Čigongas padeda išsigydyti ligas, prailginti gyvenimą, sustiprinti kūną ir sielą, giliau suvokti pasaulį“, – teigia antrąsyk šventėje dalyvausianti instruktorė Loreta Tiagun. Lankytojai galės rinktis ir Lietuvos taidzičiuan asociacijos narių vedamą atvirą pamoką bei išmokti aikido judesių – šio meno mokyklos „Aidas“ atstovai visą šventės laiką pratybose lauks net pačių mažiausių lankytojų.

Renginyje taip pat bus galima pasimokyti savimasažo, šiaurietiškojo ėjimo, dalyvauti meno terapijoje, paėjėti ekskursijoje po Botanikos sodą, apie savo sveikatą sužinoti iš auros fotografijos.

Vienas „Žvalumo dienos“ ypatumų – aktyvių mankštų derinimas su atpalaiduojamosiomis praktikomis, kurios taip pat vyks skirtingose erdvėse.

Sveikos gyvensenos entuziastus turėtų sudominti paskaita apie vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo gilių tradicijų sveikatinimo metodus. Ezoterikos mėgėjų laukia pokalbis apie planetų įtaką mūsų sveikatai.

Prireiks kilimėlių, rankšluosčių ir indų

Skubėdami į „Žvalumo dieną“, kuri prasidės 11 valandą, vilniečiai turėtų nepamiršti ne tik rankšluosčių, mankštos kilimėlių, bet ir indų maistui. Atsinešusiems savo lėkštes ir įrankius karštasis šventės maitintojų – sostinės restorano „Ajurvedinė virtuvė“ – patiekalas kainuos pigiau. Turintys savo puodelius „Pirčių ir irklenčių įlankoje“ bus pavaišinti žolelių arbata.

„Taip žmonės ne tik išleis mažiau pinigų, bet ir nepaliks šiukšlių, juk gyventi sveikai – tai ne tik puoselėti savo išorę ir vidų, bet ir rūpintis aplinka“, – idėją aiškina renginio sumanytojai. Populiarinti sveiką ir atsakingą verslą yra pažadėję ir renginio „Sveikaturgyje“ besirikiuosiantys prekeiviai.

Šventėje atsisakyta įprastų popierinių programėlių – organizatoriai tiki, kad „Žvalumo dienos“ veiklų sąrašą lankytojai ras internete savo išmaniuosiuose telefonuose arba plakatuose pačiame renginyje.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet šventėjė nebus leidžiama vartoti alkoholį ir kitus svaigalus, prašoma susilaikyti nuo rūkalų.

Renginys nemokamas. Tereikės įsigyti įprastą VU Botanikos sodo lankytojo bilietą. Daugiau informacijos apie šventę galima rasti tinkalapyje https://www.botanikos-sodas.vu.lt/, paskyrose: https://www.facebook.com/zvalumodiena, https://www.facebook.com/events/2236946656471457

Renginio archyvo nuotraukos.

 

  1. Rick Sunchez says:

    neseniai pakilo laiptais, suklupo ir atsitrenkė į grindis, buvo skausminga, bet tada diena baigėsi normaliai. Kitą rytą man buvo sunku atsistoti ant kojos. Nusprendžiau pabandyti https://kainacpa.lt/depanten jie sako, kad jis padeda sušvelninti sąnarių skausmą ar mėlynes. Tai man padėjo, bet kaip manote, ar tai placebas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.