Pinigai PROJEKTAI

7 pagrindiniai sėkmingų investuotojų įpročiai: nuo diversifikavimo iki balansavimo

Print Friendly, PDF & Email

Kuo sėkmingi investuotojai išsiskiria iš kitų? Remiantis „Freedom Finance Europe“ atliktais tyrimais ir analize, jie turi bendrų įpročių, nuo kurų ir priklauso, ar investicinis portfelis bus finansiškai sėkmingas.

Maksimas Manturovas, „Freedom Finance Europe“ investicinių tyrimų vadovas, išskiria 7 svarbiausius sėkmingų investuotojų įpročius ir pateikia įžvalgų apie kiekvieną iš jų.

1. Reguliarus investavimas

Sėkmingi investuotojai supranta sudėtinio investavimo galią ir investuoja reguliariai, nesvarbu, ar tai būtų sistemingas investavimo planas, ar kiekvieną mėnesį atidedama dalis pajamų.

Pasak M. Manturovo, reguliarus investavimas yra vienas iš turto kūrimo raktų. Ilgą laiką nuosekliai investuodami nedideles sumas, investuotojai ilgainiui gali pasiekti didelį pelną.

2. Ilgalaikė perspektyva

Sėkmingi investuotojai turi ilgalaikę perspektyvą ir supranta, kad investavimas yra maratonas, o ne sprintas.

Anot M. Manturovo, investavimas turint ilgalaikę perspektyvą yra labai svarbus siekiant finansinių tikslų. Sutelkę dėmesį į ilgalaikę perspektyvą, investuotojai gali atlaikyti trumpalaikius rinkos svyravimus ir ilgainiui gauti naudos iš kaupimo.

Ar investuojate?

3. Investicijų įvairinimas

Sėkmingi investuotojai diversifikuoja savo investicijas į įvairias turto klases, sektorius ir geografines teritorijas, kad sumažintų riziką ir padidintų grąžą.

Diversifikavimas yra labai svarbus portfelio rizikai valdyti. Paskirstydami investicijas tarp skirtingų turto klasių ir sektorių, investuotojai gali sumažinti bet kurios vienos investicijos poveikį visam portfeliui.

4. Informuotumas

Sėkmingi investuotojai nuolat informuojami apie rinkos tendencijas, ekonominius rodiklius ir savo investicijų rezultatus.

„Norint priimti pagrįstus investicinius sprendimus, labai svarbu būti informuotiems, – sako M. Manturovas. – Investuotojai, kurie nuolat informuojami apie rinkos tendencijas ir ekonominius rodiklius, turi geresnes galimybes priimti pagrįstus sprendimus dėl savo investicijų.“

5. Plano turėjimas

Sėkmingi investuotojai turi aiškų investavimo planą, kuris atitinka jų finansinius tikslus, toleruojamą riziką ir laiko horizontą.

„Aiškus investavimo planas padeda investuotojams neatsilikti ir išvengti emocinių sprendimų, – aiškina specialistas. – Gerai apibrėžtas planas gali padėti investuotojams susitelkti į ilgalaikius tikslus ir priimti racionalius investicinius sprendimus.“

6. Emocinių sprendimų vengimas

Sėkmingi investuotojai vengia priimti emocinius sprendimus ir daugiausia dėmesio skiria faktams bei duomenims.

Emocinis sprendimų priėmimas gali lemti impulsyvius žingsnius, o šie – turėti neigiamos įtakos portfeliui. Sėkmingi investuotojai supranta, kaip svarbu išlikti drausmingiems ir vengti emocinių sprendimų.

7. Portfelio subalansavimas

Sėkmingi investuotojai reguliariai subalansuoja savo portfelį, kad išlaikytų norimą turto paskirstymą ir sumažintų riziką.

Reguliariai perbalansuodami savo investicijas, investuotojai gali užtikrinti, kad jų portfelis atitiktų jų investavimo tikslus ir rizikos toleranciją.

Asociatyvi iliustracija iš © CANVA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.