Moteriškai

Jonava kviečia gimdyti – rezervavo stovėjimo vietas mamoms ir dovanos kvietimus į baseiną

Print Friendly, PDF & Email

Vidurio Lietuvos gimdymų centru tampanti Jonavos ligoninė visoms čia gimdančioms moterims pasiūlė naują paslaugą – du nemokamus apsilankymus naujajame miesto baseine, kūdikių erdvėje.

Praėjusiais metais aplinkinių rajonų ligoninėse uždarius akušerijos skyrius, gimdyvės iš kitų miestų vyksta į Jonavą – čia, siekiant išlaikyti gimdymo skyrių, įrengta daugiau palatų ir pasiruošta priimti daugiau moterų.

Garsas apie geras sąlygas ir puikius specialistus netruko pasklisti, todėl praėjusiais metais Jonavos ligoninėje pasiektas penkiolikos metų gimdymo rekordas – per metus gimė 418 vaikų.

Saugiai ir patogiai

„Stengiamės, kad moterys pas mus jaustųsi saugiai ir patogiai, todėl kiekviena čia turi atskirą palatą, kurioje užtikrinamas privatumas ir komfortas. Atnaujintose akušerijos skyriaus palatose yra televizija, galimybė naudotis nemokamu belaidžiu ryšiu, aromaterapija, klausytis muzikos, atsipalaiduoti vonioje. Gimdyvėms siūlome subalansuotą maistą, kurį patiekiame moderniuose šilumą išsaugančiuose induose“, – pasakoja Jonavos ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Indrė Grušaitė Vanagienė.

Gydytoja džiaugiasi, kad Jonavos ligoninė pradėjo bendradarbiauti su naujuoju miesto baseinu, todėl gimdyvėms gali pasiūlyti naują paslaugą – nemokamą apsilankymą kūdikių baseine.

Mamytės po gimdymo būna išsekintos ir pavargusios, todėl visoms joms paruošti dovanų kuponai – kvietimai atgauti jėgas ir atsipalaiduoti Jonavos baseine įrengtoje mamoms su kūdikiais skirtoje erdvėje.

Jonavos baseinas – tai ką tik duris atvėręs modernus vandens pramogų ir sporto kompleksas. Baseine įrengtos net penkios skirtingos pirtys, kūdikių baseinas, mažasis baseinas vaikų plaukimo pamokoms bei ilgasis – 4 takelių, 25 metrų ilgio plaukimo baseinas.

Ar vienkartinė 157 EUR išmoka Jus paskatintų gimdyti Jonavoje?

Rūpinasi meras ir savivaldybė

Jonavos rajono savivaldybė taip pat rūpinasi miesto ligonine ir siekia paskatinti moteris gimdyti jų mieste.

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę išmoką, kuri šiuo metu siekia 157 eurus. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėvams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Dėmesį gimdyvėms rodo pats Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, pernai pasveikinęs Jonavos ligoninėje gimusį 300-ąjį kūdikį ir netrukus skubėjęs sveikinti jau 400-ojo.

Vienkartinė 157 EUR išmoką mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėvams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Šiemet Jonavoje jau gimė per 100 kūdikių.

„Žinoma, tas skaičius pradėjo augti, kai savo akušerijos skyrius uždarė aplinkiniai rajonai. Tačiau moterys visada gali rinktis, kur joms gimdyti, todėl aš neabejoju, kad Jonavos ligoninę jos renkasi pirmiausiai dėl gerų atsiliepimų apie čia randamas sąlygas ir puikius mūsų specialistus“, – sako Jonavos meras.

Kaip Jonavos ligoninė ir čia dirbantys specialistai laukia gimdyvių iš visos Lietuvos, išduoda net mažos smulkmenos – ligoninės stovėjimo aikštelėje prie akušerijos skyriaus septynios stovėjimo vietos rezervuotos būtent gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.

Iliustracijos – pranešimo spaudai organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.