PROJEKTAI

Geros nuotaikos programa: 5 programėlės judesiui, tvarkai, mitybai

Print Friendly, PDF & Email

Atėjus pavasariui, beveik 10 proc. daugiau žmonių sportuoja aktyviau nei metų pradžioje, rodo tyrimų duomenys. „Bitės Profai“ dalinasi įžvalgomis, kokios 5 programėlės padės lengvai susitvarkyti namus ar kiemą, skatins vaikščioti daugiau ir padės numesti papildomų kilogramų.

„Pavasarį atgyja gamta, daugiau energijos turime ir mes, tačiau kartais jos nepakanka sėkmingam išsijudinimui po žiemai būdingos ramybės. Išsibudinti lengviau padės išmaniosios programėlės, suteiksiančios daugiau motyvacijos veikti – už nueitus žingsnius programėlė skirs pinigų kilniam tikslui, už sutvarkytus namus galėsite skirti dovanų šeimai, o už saikingesnį valgymą – matyti ekrane mažėjančius svarstyklių skaičius“, – sako Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Štai Martyno parinktos 5 programėlės, kurios padės pavasarį pasitikti lengviau:geros nuotaikos programa_logo_versli mama

1. „Charity Miles“: parama kitiems už jūsų aktyvų judėjimą

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Programėlė „Charity Miles“ prideda papildomos motyvacijos – už kiekvieną nueitą žingsnį skiria pinigų mūsų pasirinktai labdaros organizacijai. Ar gi ne puiki mintis Geros nuotaikos programos dalyvėms?

Programėlės veikimo principas paprastas – ji skaičiuoja mūsų nueitus žingsnius, nubėgtus ar dviračiu numintus kilometrus, už kuriuos gauname pinigų. Kuo daugiau judame, tuo didesnę sumą surenkame – ji skiriama mūsų pasirinktai labdaros organizacijai, kurių programėlėje yra per 40.

Tarp labdaros organizacijų – ir lietuviams puikiai pažįstamos „Unicef“, Pasaulio gamtos fondas „WWF“, „Saugokime vaikus“. Beje, programėlę galite susieti su Lietuvoje itin populiaria bėgimo programėle „Strava“ – joje fiksuojami duomenys bus automatiškai perkelti į „Charity Miles“.

Be to, programėlė leidžia susikurti savo vardo iššūkį ir už jo įveikimą surinktus pinigus skirti pasirinktam fondui. Jums tereikės išsikelti tikslą – pasirinkti planuojamų nueiti kilometrų skaičių ir sumą, kurią už juos gausite. Tuomet, šiuo iššūkiu galėsite pasidalinti su draugais ir skatinti juos prisidėti prie tokios akcijos. Jums pasiekus išsikeltą tikslą, surinkta pinigų suma atiteks pasirinktai organizacijai.

2. „OurHome“: motyvacija pavasariniam tvarkymuisi

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Pavasaris – tvarkos ir švaros laikas, kai po žiemos norisi plačiai atverti langus, nuo nebenešiojamų rūbų išlaisvinti spintas ir stipriai įkvėpti gaivaus oro. Norai – sveikintini, tačiau atėjus metui juos paversti realybe, kartais pristingame motyvacijos. Jos suteikti galės programėlė „OurHome“.

Buities darbų nereikės rašyti ant lipnių lapelių ir klijuoti jų ant šaldytuvo – viską patogiai matysite savo išmaniajame telefone. Programėlėje galėsite susikurti šeimos paskyrą ir prie jos pridėti visus šeimos narius. Tokiu būdu darbų sąrašą matyti ir realiu laiku redaguoti galės visa šeima, o konkrečius darbus galėsite priskirti konkretiems žmonėms.

Už atliktas užduotis vartotojai gaus sutartą taškų kiekį, o už tam tikrą jų sumą – sutartą atlygį: pinigus, vakarienę ar staigmeną. Tokiu būdu namų ruoša turės papildomą motyvaciją, todėl prisidėti skatins net ir mažiausius šeimos narius.

3. „GardenTags“: „Instagram“ jūsų augalams

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Šią žiemą ne tik stebime gamtoje užsimezgančius žiedus, bet ir patys gerokai anksčiau pradedame galvoti apie savo kiemo ar sodo atgaivinimą. Idėjų pasisemti galėsite programėlėje „GardenTags“.

Ši programėlė savo esme primena socialinį tinklą „Instagram“, tik joje vietoje kelionių, sporto ar mados nuotraukų, matysite gėles. Galėsite dalintis savo augalų nuotraukomis, grožėtis kitų vartotojų gėlėmis ar net prašyti bendruomenės patarimų, bandant atpažinti ar atgaivinti mėgstamiausią savo gėlę.

Be socialinio tinklo funkcijų „GardenTags“ suteikia ir kitų galimybių. Joje rasite gėlių enciklopediją, leidžiančią atrasti naujų jų rūšių. Ten taip pat galėsite susikurti būtinųjų darbų sąrašą, kad prisimintumėte, kada palaistyti, persodinti ar kitaip pasirūpinti savo augalais

4. „Closet+“: drabužių spintoje – pavasario gaiva

Platforma: „iOS“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

Pavasaris neatsiejamas nuo noro susitvarkyti rūbų spintą – žieminius drabužius norime nustumti į gilesnį jos kampą, o pavasarinius – ištraukti į dienos šviesą. Patogiai susisteminti rūbų spintą padės programėlė „Closet+“.

Išvertę visą rūbų spintą, drabužių krūvą padalinkite į dvi dalis – vienoje pasilikite mėgstamiausius rūbus, kitoje – džiaugsmo neteikiančius. Pirmąją krūvelę peržvelkite ir vis dar patinkančius jos drabužius nufotografuokite telefonu. Vėliau nuotraukas galėsite sukelti į programėlę „Closet+“ ir vienoje vietoje patogiai matyti visus turimus rūbus.

Tai reiški, kad mėgstamiausios suknelės ar marškinių dabar nereikės ieškoti verčiant visą drabužių spintą, pakaks žvilgtelėti į telefono ekraną. O nebenešiojamus rūbus visada galėsite sudėti į puikiai pažįstamą drabužių mainų ir prekybos platformą „Vinted“.

Programėlė padės išspręsti ir „neturiu, kuo apsirengti“ problemą – iš susistemintos savo rūbų spintos galėsite susidėlioti patinkančius drabužių derinius ir kalendoriuje susiplanuoti, kada kiekvieną jų dėvėsite. Mėgstamiausius galėsite išsaugoti, jais pasidalinti su draugais. Be to, matysite ir tai, kokių drabužių tikrai trūksta, todėl ir apsipirkdami žinosite, kad įsigyjate būtiniausius pirkinius.

5. „MyFitnessPal“: būtinas įrankis, siekiantiems pavasarį pasitikti sveikiauVersli_rekomenduoja fb

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

Kalendorinė pavasario pradžia yra paskutinis signalas, primenantis, jog dar galime savo kūnus paruošti vasaros pramogoms, tereikia truputį susiimti jau dabar. Specialistų teigimu, daugiausiai naudos tokioje situacijoje duos ne aktyvumo didinimas, bet mitybos pokyčiai – juos atlikti lengviau su „MyFitnessPal“.

Programėlėje galėsite skaičiuoti savo suvartojamų kalorijų kiekį tiesiog įvesdami maisto produkto ar gaminio pavadinimą, nuskenuodami jo brūkšninį kodą ar suvesdami energetinės vertės duomenis patys. Taip pat galėsite žymėti ir sudegintas kalorijas.

Dienos pabaigoje matysite, ar suvartotų kalorijų skaičius yra žemesnis nei nustatyta riba. Be to, programėlėje rasite naudingų patarimų, receptų, galėsite užsistatyti priminimus, kviečiančius užkąsti ar atkreipti dėmesį į jūsų mitybos tendencijas.

Ši programėlė yra mitybos įpročiams skirtų įrankių legenda – 2019 metais su 19,1 mln. vartotojų per mėnesį ji tapo antra geriausia sporto ir sveikatos programėle Amerikoje, sporto profesionalų ji rekomenduojama kaip būtinas įrankis, siekiant numesti svorio ir pradėti maitintis sveikai.

**

Jei apie išmaniąsias programėles norite sužinoti daugiau, pagalbos galite kreiptis „Bitės“ tinklapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie galės suteikti išsamią konsultaciją. „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Visą informaciją apie projekto eigą stebėkite feisbuko paskyroje Geros nuotaikos programa 

Bandomasis sveikatinamojo fizinio aktyvumo projektas moterims Geros nuotaikos programa pilotinėse Kazlų Rūdos ir Visagino savivaldybėse metu įvairaus amžiaus moterys ir vaikai ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę sportuoja ant minibatutų ir stengiasi kasdien nueiti ne mažiau kaip po 10 000 žingsnių, kurie fiksuojami išmaniaisiais prietaisais.

Projektu siekiama paskatinti moterų fizinį aktyvumą ir leisti patirti daugkartiniais moksliniais tyrimais įrodytą jo naudą psichoemocinei būklei, taip pat formuoti sveikatai palankios gyvensenos įgūdžius.

Geros nuotaikos programa_versli mama

  1. Sportas turi teikti malonuma, tuomet ir nauda dvigubeja. Pries praveriant langus, jie turi atrodyti nepriekaistingai. Butent todel langu valymas vilniuje vos pasirodzius pirmiesiems pavasario saulutes spinduliams buvo aktualiausia tema mano paieskos lauke. Zinoma, galima sakyti, jog pati valydama ir pasportuociau, taciau jau ismokau atsiriboti nuo darbu, kuriuos dirbdama jauciu kankyne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.