Veidai

Įkvepianti The Body Shop įkūrėjos istorija

Print Friendly, PDF & Email

Anita Roddick kremus veidui gamino savo virtuvėje, o šiandien jos įkurtos kompanijos The Body Shop parduotuvių tinklas apima visą pasaulį. Anita Roddick yra puikus pavyzdys mums, mamoms. Trumpai apie ją ir jos kompaniją:

Anita Roddick  gimė 1942 metais Littlehamton, Anglijoje italų imigrantų šeimoje. Ji buvo trečias iš keturių vaikas šeimoje ir užaugo dirbdama tėvų kavinukėje. Mokėsi pedagogikos, bet puiki galimybė dirbti mokytoja Izraelyje virto sekinančia kelione aplink pasaulį. Anita Roddick grįžus į Angliją, jos mama ją supažindino su škotu Gordon Roddick, jausmai akimirksniu įsiliepsnojo, jie kartu pradėjo verslą – atidarė restoraną ir viešbutį, o 1970 metais įvyko vestuvės, nors tuo metu jie jau turėjo vaiką ir laukėsi antro.

1976 metais, kai vyras išvyko į Niujorką, Anita Roddick liko viena su dviems dukterimis. Tada ir gimė The Body Shop. Anita Roddick gamino kosmetiką iš namuose turimų priemonių panaudodama kelionėse matytus higienos ritualus.

Anita Roddick rašė savo biografijoje: „Išgyvenimo būtinybė – būtent tai ir yra geriausia varomoji jėga, natūraliai skatinanti kūrybiškumą, o su juo ir verslą. Kita vertus, be kelionėse įgytos patirties aš tikrai taip toli nebūčiau nuėjusi. Verslas – tai ne tik gera idėja, tai ir tinkamas laikas jai įgyvendinti“.

Vyrui po dešimties mėnesių grįžus namo, Anita Roddick jau buvo atidariusi dvi parduotuves, o 1984 metais jos franžizės sutarčių pagrindu paplito po visą Angliją. O kur kompanija yra šiandien mes puikai žinome.

Reikia paminėti, kad nuo pat pradžių The Body Shop buvo žmogaus ir gyvūnų teisių šalininkė, žaliųjų  atstove, o veiklą vykdė socialiai atsakingai ir tausodama aplinką. Šias idėjas, be abejonės, įskiepijo Anita Roddick.

Be šeimos, verslo, kelionių bei labdaros projektų, Anita Roddick su didžiausia aistra rašė tinklaraštį, mėgo įkvėpti ir skatinti.

„Mūsų galimybių ribas brėžia tik mūsų pačių mintys“ – rašė Anita Roddick.

Ir dar: „Nėra jokio mokslinio sėkmės apibrėžimo. Sėkmės neįmanoma apibrėžti. Tu paprasčiausiai turi ja gyventi.“

2007 metais būdama šešiasdešimt penkerių metų amžiaus Anita Roddick mirė išsiliejus kraujui į smegenis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.