Iš Jūratės drugelių parodos išsirito vaizdo pamokėlės

Print Friendly, PDF & Email

Pasaulinėms drugelių fermoms pristabdžius lėliukių tiekimą, o parodų lankytojams užsidarius tarp keturių namų sienų, versli mama Jūratė Kančauskienė vis tiek rado kelią pas klientus: jos drugelių parodos, žiemą pratūnojusios laukimo kokone, pavasariop išsirito internetinėmis vaizdo pamokėlėmis. 

Kaip jau rašėme, verslo idėja rengti drugelių parodas Jūratės galvoje gimė 2014-aisiais. Darbo reikalais lankydamasi Kaliningrade, užsuko pas buvusią kolegę ir išvydo tai, kas Lietuvoje tapo jos verslo vizitine kortele – drugelių parodą.

Pirmoji drugelių paroda, prieš beveik šešerius metus surengta Vingio parke, sutraukė tūkstančius smalsuolių – egzotinė naujiena rinkoje prigijo iškart. Padėjo ir tai, kad bilietų įsigyti pigiau siūlė tuo metu itin populiari nuolaidų platforma, savais kanalais padariusi parodos reklamą.

Nepaisant sėkmės, egzotiško verslo pradininkė Lietuvoje puikiai suprato, kad norint išlikti patraukliems, teks tobulėti. 5-ąjį sezoną Jūratės gyvų tropinių drugelių paroda pasitiko iš pagrindų atnaujinusi koncepciją – tapo kilnojamąja ir pradėjo važinėti po mokyklas ir darželius.

Kūrybiškos išeitys

Tačiau to, kaip prasidės 6-asis sezonas, negalėjo numatyti niekas. Lietuvoje stojęs karantinas lėmė, kad pagrindiniai parodų lankytojai darželinukai ir moksleiviai neapibrėžtam laikui atsidūrė tarp keturių namų sienų. Nors žanro klasika šioje vietoje reikalautų niūriu tonu pranešti, esą Jūratės verslui iškilo grėsmė, iš tikrųjų nieko panašaus nenutiko – prityrusi verslininkė rado kūrybišką išeitį.

Pasak mamai versle talkinančios dukters Aistės, pirmoji naujojo sezono drugelių paroda buvo planuojama daryti tik balandžio gale. Iš pradžių atrodė, kad iki to laiko karantinas bus atšauktas. Dabar daugėja informacijos, jog taip veikiausiai nenutiks.

Balandžio 6-ąją, komentuodamas įvykusį pokalbį su premjeru, šalies prezidentas Gitanas Nausėda nedviprasmiškai leido suprasti, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas ir po Velykų. O tai reiškia, kad pagrindiniai drugelių parodų lankytojai vaikai greičiausiai ir toliau mokysis nuotoliniu būdu iš namų, į mokyklas ir darželius neis.

Tačiau kol vaikai sėdi namie, sudėjusios rankų nesėdi drugelių parodų organizatorės. Jūratei kartu su dukra Aiste gimė mintis apie drugelius kurti filmukus.

„Iš pradžių galvojau juos sukurti tik vienai savaitei. Bet, pasikalbėjusi su keliais žmonėmis, nusprendžiau jų prifilmuoti kiekvienai dienai iki pat karantino pabaigos. Iššūkis ganėtinai didelis, juolab kad neaišku, kada toji pabaiga bus“, – telefonu juokiasi Aistė. Pasak jos, jau yra suplanuota 30 vaizdo pamokėlių, tačiau idėjų prikaupta tiek, kad bus galima sukurti ir visas 60.

Trumpos, maždaug 5–6 minučių vaizdo pamokėlės apie drugelius kalba taip, kad būtų įdomu ir vaikams, ir suaugusiems. „Stengiuosi vartoti visiems suprantamus terminus. Jeigu koks žodis nelabai aiškus, jis yra parodomas paveikslėliais. Taigi, drugelių gyvenimą lengva suprasti visiems“, – sako verslios mamos padėjėja.

Drugelių pamokėlės orientuotos daugiausia į tuos vaikus, kuriems norisi kažko naudingo, bet kartu ir smagaus. Tarp žiūrovų – ir daug suaugusiųjų, kurie džiaugiasi galimybe praplėsti akiratį. Aistė ir Jūratė svarsto, kad pats vaizdo pamokėlių formatas netgi labiau tinka žiūrėti su visa šeima.

Viskas priklausys nuo sienų

„Ne viskas priklauso nuo mūsų – dabar viskas priklauso nuo aplinkos. Kol Lietuvoje galios karantino taisyklės, tol jokių kilnojamųjų parodų tikrai negalėsime daryti, nes jos tiesiogiai susijusios su ugdymo įstaigų darbu. Tik tada, kai darželiai ir mokyklos vėl pradės dirbti, galėsime pradėti dirbti ir mes“, – apie ateities planus kalba Aistė.

Anot jos, kada vyks ir kaip atrodys planuotoji drugelių paroda, didele dalimi priklausys ir nuo padėties užsienyje. Dauguma drugelių, rodomų parodose, yra atsisiunčiami iš įvairių pasaulio vietų, daugiausia tropinių šalių.

„Štai atsivertusi paskutinį laišką matau, kad belikę labai mažai fermų, kurios siūlo drugelius. O kai drugeVersli_rekomenduoja fblių ferma nebeturi paklausos, ji nebeturi ir pasiūlos. Taigi, būsimosios mūsų parodos eksponatų skaičius labai priklausys ir nuo to, kiek bus atviros sienos“, – apibendrina gyvų tropinių drugelių parodos rengėja.

TOP3 drugelių pamokėlės

Drugelių gyvenimo ciklas

 Drugeliai – seni kaip dinozaurai

Ką ir kaip valgo drugelis

Daugiau vaizdo pamokėlių ieškokite Youtube paskyroje Drugelių gyvenimas

Straipsnio nuotraukų autorė Mona Avik | moona.lt

KAIP TAPTI PORTALO VERSLI MAMA DRAUGĖMIS IR TINKLAVEIKOS NARĖMIS

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Drugelių mama Jūratė ir jos skrydis į drąsą

Nėra komentarų