Išmokos savarankiškai dirbantiems ir galimybė atidėti PSD mokėjimą

Išmokos savarankiškai dirbantiems_versli mama

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Užimtumo įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos bus mokamos 257 EUR dydžio išmokos savarankiškai dirbantiems – jas karantino metu gaus dar daugiau žmonių. Ypatingos skubos tvarka pataisytas ir Sveikatos draudimo įstatymas, kuris nuo šiol savarankiškai dirbantiems asmenims suteikia teisę nebemokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų ekstremaliosios situacijos ir karantino metu.

Priimtomis pataisomis nutarta nustatyti, kad fiksuoto dydžio išmoka bus mokama, jeigu savarankiškai dirbantis asmuo atitiks šias sąlygas:

  • Savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė ekstremalią situaciją ir karantiną;
  • Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu asmuo nedirba pagal darbo sutartį ir neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių bei negauna su darbo santykiais susijusių pajamų;
  • Juridinio asmens atveju neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui mokėjimas bus nutraukiamas, kai Vyriausybė atšaukia ekstremaliąją situaciją ar karantiną arba asmuo nebeatitinka bent vienos iš sąlygų, skelbiama Seimo kanceliarijos išplatintoje informacijoje.

Vienam savarankiškai dirbančiam asmeniui bus skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo to, kiek savarankiškų veiklų vykdo.

Išmokas savarankiškai dirbantiems asmenims skirs Užimtumo tarnyba. Ji bus paskiriama per 3 darbo dienas nuo asmens kreipimosi į Užimtumo tarnybą dienos.

Kaip praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, išmoka pasinaudoti galės ir nuo socialinio draudimo įmokų atleisti asmenys: pensininkai, neįgalieji, pirmą kartą pradėję veiklą. Jei išmoka bus mokama už ne visą mėnesį, ji bus proporcingai mažesnė.

Ar ketinate kreiptis valstybės pagalbos dėl verslo nuostolių?
  • Pridėk savo atsakymą
Leista atidėti PSD įmokų mokėjimą

Pataisius Sveikatos draudimo įstatymą, ekstremaliosios situacijos ir karantino metu nesumokėtas PSD įmokas savarankiškai dirbantys asmenys turės susimokėti per 2 metus nuo ekstremaliosios situacijos ir karantino atšaukimo.

Pasak pasiūlymo iniciatorių, per karantiną daugeliui savarankiškai dirbančių asmenų priverstinai nutraukus arba iš dalies apribojus savo veiklą, dėl tokių pataisų bus palengvinta mokestinė našta šiuo laikotarpiu.

Ši nuostata galios:

  • Asmenims, kurie verčiasi individualia ne žemės ūkio veikla bei individualia žemės ūkio veikla ir yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai;
  • Asmenims, kurie vykdydami individualią veiklą gyventojų pajamų mokestį nuo individualios veiklos pajamų sumoka įsigydami verslo liudijimus;
  • Individualių įmonių savininkams, ūkinių bendrijų tikriesiems nariams ir mažųjų bendrijų nariams;
  • Mažųjų bendrijų vadovams, kurie pagal Mažųjų bendrijų įstatymą nėra tų mažųjų bendrijų nariai;
  • Nepapuolantiems į kitą draudžiamųjų kategoriją asmenims, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra ne didesnis kaip 2 ekonominio dydžio vienetai;
  • Asmenims, pagal paslaugų kvitą teikiantiems žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas.

Priimtos įstatymo nuostatos bus taikomos nuo Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo įsigaliojimo dienos.

Iliustracija iš portalo VERSLI MAMA archyvų.

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Nedarbingumas per karantiną: pažymėjimą išduos iki 60 dienų


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.