Karantino įkalintiems – konkursas: Vilniaus architektūra jūsų namuose

Print Friendly, PDF & Email

Tegul kiekvieno jūsų namuose iš įvairių daiktų atgimsta Vilniaus architektūra – tokį konkursą karantino sąlygomis gyvenantiems vilniečiams siūlo sostinės savivaldybė. Į konkursą kviečiami įsitraukti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, o geriausių kūrinių autoriams numatyta 15 prizų.

„Karantino taisyklės apribojo mūsų visų fizinį judėjimą, sustabdė daugelį mums įprastų pomėgių, tačiau ribojimai dažniausiai atveria kūrybiškumo klodus. Karantino metu norime pasiūlyti vilniečiams tokių iššūkių, kurie buvimą namuose padarytų lengvesniu ir įdomesniu“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Konkursui siūloma iš bet kokių namuose randamų daiktų – nuo „Lego“ kaladėlių iki drabužių ar net maisto – „pastatyti” žinomiausius Vilniaus pastatus, nufotografuoti juos ir įkelti į specialiai projektui sukurtą svetainę www.karantinas.lt/pastatykvilniu.

Kūrybingi vilniečiai kviečiami varžytis dešimtyje skirtingų nominacijų – nuo aukščiausio ar originaliausio iki ekologiškiausio ar skaniausio statinio. Svarbiausia, kad juos vienytų ta pati tema – Vilniaus architektūra.

Vilniaus architektūra_versli mama

Dalyvės Neringos konkursui pateiktas kūrinys. (Organizatorių nuotr.)

Atskirai bus išrinkti penki geriausi jaunieji architektai, kuriems atiteks prekybos tinklo „Maxima“ įsteigti prizai – didžiuliai „Lego“ rinkiniai. Dar dešimt dalyvių „Maxima“ adovanos dovanų kuponais.

Konkursas truks iki gegužės 1 d. Nugalėtojus išrinks komisija, į kurią bus įtraukti kūrybinių industrijų atstovai ir architektai, tarp jų ir Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Vilniaus miesto savivaldybė karantino periodui sukūrė svetainę karantinas.lt, kurią pildo naudinga informacija vilniečiams arba padėkomis medikams. Pavyzdžiui, kartu su paaugliais buvo sukurtas gidas, ką veikti paaugliams namuose karantino metu: https://bit.ly/VilniusPaaugliams.

Taip pat praėjusią savaitę pristatytas padėkos medikams projektas www.aciumedikams.lt.

Informacija parengta pagal naujienų agentūros BNS spaudos centre išplatintą pranešimą spaudai.

________________________________________________________________________________

Jums taip pat gali patikti:

Iš Jūratės drugelių parodos išsirito vaizdo pamokėlės

Laikui namuose VDA studentai dovanoja savo piešinius (yra ne tik tarakonų)

Nėra komentarų