Veidai

Jolanta pietų pertrauką keičia į Nirvana fitness treniruotę – kviečia ir jus

Print Friendly, PDF & Email

Netrukus bus metai, kai portalo VERSLI MAMA paskatinta keturių vaikų mama Jolanta Ramonienė išsiėmė individualios veiklos pažymą ir iš politikės bei visuomenininkės tapo dar ir verslininke. Kol Žemė suko ratą aplink Saulę, rankų sudėjusi nesėdėjo – šį rudenį pasitinka populiarioje pramogų vietoje, sostinės „Outlet park“ Laisvalaikio terasoje, kur nuo spalio 16 d. kviečia į Nirvana Fitness treniruotes ir jus.

Priminsime, kad meilė Nirvana Fitness treniruotėms negimė iš pirmo žvilgsnio: ilgus pasivaikščiojimus su šiaurietiškomis lazdomis mėgstanti ir pakankamai sportiška save laikiusi Jolanta gudrios draugės vieną vakarą buvo klasta nuviliota į kažkokią naujovišką super treniruotę, kurios ilgą laiką kratėsi. O jau kitą rytą apstulbo nuo netikėtų pojūčių: nejaugi tokiose vietose būna raumenų?

Mokėsi nuotoliniu būdu

Lengvu pasirąžymu pasirodžiusi NirvanaFitness® treniruotė išjudino giliausius kūno užkaborius, o kartu ir norą patirti daugiau. Visus metus kartą per savaitę valandai pasinerdavusi į nirvaną, ilgainiui Jolanta suprato pati norinti tapti šio metodo trenere.

Kelias nebuvo lengvas. Pasirinkti mokymai Vilniuje nesurinko grupės, o visos paskesnės datos kirtosi su kitais planais. Parašiusi tiesiai Slovėnijoje veikiančiai pagrindinei kompanijai ir paprašiusi grąžinti pinigus, Jolanta netikėtai sulaukė išskirtinio pasiūlymo įgyti NirvanaFitness® trenerės kvalifikaciją internetu (priminsime, kad apie COVID-19 pandemijos sukeltą išsikraustymą į internetą tada dar niekas rimtai negalvojo).

Per vasarą besimokant nuotoliniu būdu, rudenį atsirado tinkama data praktiniams instruktorių mokymams – juos Jolanta taip pat baigė ir tapo pirmąja Lietuvoje, išbandžiusia visas Nirvana Fitness mokymosi formas.

Nirvana Fitness_Jolanta Ramonienė_versli mama

Veiksmingomis, tačiau prakaito neišspaudžiančiomis treniruotėmis Jolanta kviečia pasidomėti tas, kurios aktyviam poilsiui norėtų skirti pietų pertrauką.

Nors Lietuvoje yra nemažai sertifikuotų Nirvana Fitness instruktorių, aktyviai šį metodą praktikuoja anaiptol ne visi. „Nes tai yra darbas. Nes ne viskas pavyksta iš karto. Nėra taip, kad atsistoji ir be specialaus pasirengimo iš karto vedi grupinį užsiėmimą“, – kokios kliūtys retina kolegų gretas, prieš metus svarstė versli mama.

Vis dėlto ketverių metų pagranduką auginančios Jolantos nuo pasirinkto kelio neatbaidė nei karantinas, nei laiko planavimo sunkumai. Įdėmiai sekdama rinką, ji suprato, ką gali pasiūlyti tokio, ko nesiūlo kiti.

Varginantis poilsis

Jolanta atvira, kad viešoje erdvėje besiliejant gausybei informacijos apie tai, kaip svarbu judėti, sportuoti, kuo įvairiau ir kasdien, dažnai mamai belieka tik atsidusti ir paklausti: o kaip tam rasti laiko? kaip judėjimą paversti kasdieniu įpročiu?

Ypač tai aktualu šeimoms ar vienišiems tėvams su vaikais. Mažuosius rytais reikia išruošti į darželius ir mokyklas, o vakare po dienos šurmulio taip svarbu su jais tiesiog pabūti, išklausyti, pamyluoti. O kur dar buities rūpesčiai ir poros laikas bei asmeninis poilsis! Kaip viską suspėti?

„Tai aktualu ir man, dirbančiai mamai“, – prisipažįsta Jolanta, nė nebandanti apsimesti visur spėjančia fėja. Spręsdama savo iššūkius, ji rado išeitį – kuo efektyviau panaudoti darbo dienos laiką, tiksliau – pietų pertrauką. Nuo šiol Jolanta ją skiria kūno ir proto „perkrovimui“.

„Ką įprastai biurų darbuotojai, o šiuo laikotarpiu – ir dirbantys namuose, veikia pietų pertraukos metu? Taip, pietauja. Dalis „smarkiai“ pajuda, net nueina į virtuvę ir sėda prie kito stalo“, – kvatoja Jolanta ir toliau piešia tipišką, o kartu ir ironišką biuro kasdienybės vaizdą.

Kita dalis eina į artimiausią kavinę ir pietaudami toliau sėdi. Pietaujantys po vieną, tikėtina, tuo pat metu žiūri į kokį nors ekraną, akimis seka svarbius ir nesvarbius įvykius. Pietaujantys su kolegomis toliau aptarinėja darbus ar vadovų ir kitų kolegų klaidas. Tikėtina, daugelis kartas nuo karto žvilgteli į savo telefoną ar kavinėje kybantį televizorių.

Tačiau Jolantos įsitikinimu, pietų pertrauka yra skirta ne tik pavalgyti, bet ir pailsėti. Ir tas poilsis turėtų būti naudingas tiek protui, tiek kūnui. Pavyzdžiui, sėdimąjį darbą dirbantiems tai turėtų būti kūną išjudinanti veikla ir, pageidautina, – kuo įvairesnė. Dirbantiems įtemptą, daug mąstymo reikalaujantį darbą, pailsėti irgi pavyks atsipalaidavus, „perjungus“ protą.

Nirvana Fitness_Jolanta Ramoniene_versli mama

Štai kaip atrodo Jolantos vedama treniruotė.

Negana to, naujausi tyrimai rodo, kad tokio dienos „poilsio“ negalima sau leisti, tikintis judėjimo trūkumą  kompensuoti aktyviomis rytinėmis ar vakarinėmis treniruotėmis. Jolantos tvirtinimu, norint atitolinti ar apskritai išvengti lėtinių ligų, būtina pertraukti ilgą sėdėjimą.

„Lėtinės ligos yra klastingos, nes ilgą laiką žmonės nejaučia jokių sveikatos problemų. Po kokių 10-20 savęs netausojimo metų, kai žmogus pasiekia 40–50 metų ribą ir jo organizmas jau nesugeba kompensuoti organizme vykstančių pokyčių, jos pasireiškia staiga ir stipriai. Manau, savo aplinkoje žinote ne vieną tokį atvejį“, – dėsto versli mama.

Tačiau žinojimas dar ne viskas – ką su tomis žiniomis daryti, kaip jas pritaikyti praktiškai?

Sportas per pietų pertrauką

nirvana fitness versli mama

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sportas pietų pertraukos metu atrodo sukeliantis daug nepatogumų. Ypač mes, moterys, dažniausiai pagalvojame apie aktyvias treniruotes, baseiną, bėgiojimą kaip apie nepriimtiną veiklą, nes po jos būtinai reikia maudytis“, – moteriškas bėdas gerai žino Jolanta. Vis dėlto ji siūlo pietų pertrauką praleisti aktyviai, dalyvaujant Nirvana fitness treniruotėje. Ir štai kokie jos motyvai:

  • Kūnas, praleidęs keletą valandų sėdint, saugiai parengiamas tempimo ir jėgos pratimams. Treniruotės prasideda lengvai – „kvėpavimo įjungimu“ ir specifiniu apšilimu. Pagrindinės dalies pratimai sukurti taip, kad paskirstytų krūvį skirtingoms raumenų grupėms, tad išvengiama lokalizuoto raumenų nuovargio. Kiekvienas pratimas atliekamas pagal savo kūno galimybes, lygiuojamės tik į save ir geriname savo pasiekimus.
  • Mokomės visaverčiai kvėpuoti, kad ilgainiui efektyvus kvėpavimas taptų kasdieniu įpročiu. Taip geriau aprūpiname kūną jam būtinu deguonimi, suaktyviname medžiagų apykaitą, gerėja sveikata, stiprėja imunitetas.
  • Ne mažiau svarbu streso valdymas, atsipalaidavimas. Tam padeda jau minėtas kvėpavimas, kuris treniruotės metu vis lėtinamas, ir taip smegenys rimsta. Kiekviena choreografija turi savo išskirtinę chilllout („jauskis gerai“) stiliaus muziką, pertraukėlių metu girdimos teta bangos ir afirmacijos (intencijos), kurios atitraukia nuo rūpesčių.
  • Srauto (flow) būsena. Pratimai atliekami nuolatiniame judesyje, tėkmėje, sraute. Toks judėjimas yra žmogaus prigimtyje, tačiau jį esame pamiršę. Kvėpavimas su ilgesniu iškvėpimu, teta bangos kuria atsipalaidavimo būseną. Asmeninė ir besitreniruojančiųjų patirtis – laikas lyg ištirpsta.
  • Treniruotė baigiama atvėsimu ir giliu atsipalaidavimu, po kurio diena prasideda lyg iš naujo. Be to, galima apsieiti be maudymosi ir grįžti į darbą.
  • Užsiėmimai vyksta mažose grupėse, todėl kiekvienam skiriamas asmeninis dėmesys.

„Treniruotėms pasirinkau išskirtinę vietą – studiją „Vilkės namai“ (Verkių g. 31C, „Outlet park“ Laisvalaikio terasa, II aukštas). Man patiko, kad čia jauki aplinka, galima jaustis lyg namuose. Šalia daug biurų, tad, pamaniau, kad treniruotės sudomins dirbančius Ogmios mieste ar šalia jo. Efektyviai išnaudoti darbo dienos laiką ir investuoti į sveikatos stiprinimą bus aktualu ir tiems, kas gyvena netoliese ir dirba nuotoliniu būdu“, – tikslines grupes vardija versli mama.

Startas – jau spalio 16-ąją

Visas, susidomėjusias NirvanaFitness® ir norinčias patirti šio metodo naudą, Jolanta kviečia į pažintinę treniruotę. Ji vyks šį penktadienį, spalio 16 d., 12.30-13.15 val., pirmiau minėtu adresu Vilkės namuose.

Nuo spalio 19 d. savaitinės treniruotės vyks antradieniais ir ketvirtadieniais. „Darbo pradžia skirtinga, tad ir pietų pertraukų laikas skirtingas. Todėl siūlau ankstyvos pietų pertraukos treniruotę nuo 11.15 val. ir pietų pertraukos treniruotę nuo 12.30 val.“, – vardija Jolanta. Būtina registracija užpildant šią formą.

Jeigu darbe ilgai sėdite, jaučiate kaklo, pečių įtampą, skauda nugarą ar kojas, dienos pabaigoje pritrūksta energijos, patiriate nuolatinį stresą, o skubėjime ir kasdienos rutinoje pritrūksta laiko asmeniškai sau, pasvarstykite, ar nevertėtų pietų pertraukos praleisti atsipalaidavus ir mėgaujantis judesio tėkme su Nirvana fitness.

Tad ir portalas VERSLI MAMA linki visoms daug dirbančiomis ir skubančioms: tegu jūsų dienotvarkėje atsiranda laiko pietų pertraukai!

Daugiau apie Jolantos vedamus užsiėmimus sužinoti Facebook renginio paskyroje.

Iliustracijos iš Jolantos ir portalo VERSLI MAMA archyvų

__________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Jolantos kelias – nuo viceministrės iki Nirvana Fitness trenerės

  1. Sportuoti gryname ore nepalyginamai geriau nei namuose ar sporto salėje. Terasa tam puikiai tinka. Visuomet svajojau apie nuosavą terasą ramiam kavos gėrimui, knygos skaitymui ar arbatos puodeliui saulei leidžiantis. Šiais metais svajonė pagaliau pildosi. Ar medį, naudojamą terasai reikia impregnuoti? https://www.shop.remmers.lt/lauko-medienai/skaidrios-sistemos/medienos-impregnantai nors ir uždengta stogo, bet nuo oro sąlygų manau visvien priklausoma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.