„Tinklinė rinkodara ir Nirvana Fitness treniravimas, anksčiau atrodę skirti tikrai ne man, nes dirbu su politikais, valdininkais, žiniasklaidos atstovais, t. y. toli nuo realaus pasaulio ir eilinio žmogaus, šiandien tampa mano kasdienybe. Imu suprasti, kad viskas priklauso nuo to, kaip profesionaliai aš tai darau. Galbūt kitiems tokie atradimai ateina natūraliai, bet man šiems virsmams reikėjo laiko“, – prisipažįsta 4 vaikų mama Jolanta Ramonienė. Šiemet prie savo statuso daugiavaikė ji nesidrovėdama gali pridurti ir dar vieną – versli.
Virsmams reikėjo ne tik laiko, bet ir tinkamų žmonių – būtent jie palaikė, leido bandyti, ieškoti, nerti į pačias neįtikimiausias avantiūras. Viena tokių Jolanta vadina skrydį į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrės postą.
Paskui, keičiantis politinei valdžiai, – skrydį tiesiai į tuometinę Darbo biržą, kur laukė atsakymas: „Atsiprašome, bet mes tokioms aukštoms pareigybėms pasiūlymų neturime“. „Labai įdomi patirtis aukštai kilti ir žemai kristi, taip tuomet jaučiausi. Tačiau ji augina“, – sako versli mama, lėkdama karjeros kalneliais visada jautųsi besąlygišką vyro palaikymą.
Prisimena kažkuriuo metu svarsčiusi: valstybinis sektorius išbandytas, samdomas darbas – išbandytas, veikla nevyriausybiniame sektoriuje – išbandyta. Dar liko verslas. Tik koks?
Būdama paauglė, prisimena svajojusi įkurti kavinę su sofa, nes tuo metu kavinėse sofų nebuvo. Bet kol užaugo, atsirado daug kavinių su sofomis, ir niša užsipildė.
Dar labai svajojo turėti kosmetologijos verslą ir padėti visiems būti gražesniems. Bet suprato, kad tada reikėtų gerai išmanyti biologiją, nuo kurios tuo metu kaip įmanydama bėgo.
O štai dabar sako supratusi, kad nebeturi, kur bėgti, nes pagavęs verslas – labai prie širdies. „Dabar turiu dviejų verslų franšizę, kuri savaime garantuoja aukštą produkto ir paslaugos kokybę. Man belieka mokytis, kaip pateikti žinią socialiniuose tinkluose, sutikti tinkamus žmones, pasinaudoti jų suteikiamomis galimybėmis ir nepagadinti kokybės, kuriai atstovauju“, – vardija pasirinktų verslo sričių privalumus.
Tačiau pripažįsta: suklupti labai lengva, jei tik imi galvoti, kad viską žinai ir viską gali viena.
KAIP TAPTI PORTALO VERSLI MAMA DRAUGĖMIS IR TINKLAVEIKOS NARĖMIS
Kad žodis sudygtų mintimi
Dirbdama nevyriausybinėse organizacijose, Jolanta sako apie save supratusi paradoksalią tiesą, kad moka dirbti, bet nemoka uždirbti. Augindama ketvirtą vaiką, kai motinystė leido šiek tiek nurimti ir paieškoti atsakymų giliau, ėmė galvoti, kad čia kažkas ne taip – moku dirbti ir nemoku uždirbti skambėjo nelogiškai.
Leidusis į paieškas, kas galėtų būti kitaip, aktyvi ir veikli mama netruko atrasti, jog koją kiša jos pasirinktas lyderystės būdas. „Supratau, kad tai nėra ta tikroji lyderystė, nes manyje visko tiek daug, jog užgožiu kitus. Kai kurie turi lyderystės dovaną. Jos neturintiems reikia mokytis. Tada šalia praverčia drąsūs draugai, kurie tai pasako tinkamai ir laiku, kada esi pajėgus išgirsti“, –tvirtina Jolanta.
Turbūt mane susirado visa tai, o ne aš pati. Susirado per žmones, kuriems aš leidau suprasti, kad ieškau, o jie žinojo, kokia aš esu ir ko man reikėtų.
Būtent draugai, pastebėję Jolantos ieškojimus, davė pirmąjį postūmį verslo link. Sykį rudens pradžioje besišnekučiuojant apie primirštą žolelių rinkimą, draugė paklausė, kam Jolantai to reikia. Ši ilgai nesvarsčiusi atšovė: žolelių arbatos prireiks, kai sirgs vaikai. Draugė tik nusistebėjo, kam reikia ruoštis sirgti, kai galima gyventi taip, kad nesirgtum.
Rudeniui gilėjant ir ligoms pritykinus, draugės žodžiai Jolantos mintyse ėmė šmėžuoti vis dažniau. Žiemop toji mintis suskambo išvis aktualiai: juk kaip būtų gerai nesirgti net ir tos dienos ar dviejų! Pamažu išklausinėjus, kaip taip įmanoma, šviesi sveikatos perspektyva persipynė su didžia vidine prieštara – sprendimą nesirgti siūlė siaubų siaubas, vardu tinklinė rinkodara.
„Prireikė metų-dviejų, kol viduje atradau, kad tinklinė rinkodara visiškai nė prie ko. Mano baubas kilo iš to, jog anksčiau susidūriau su galybe profanų arba prastais produktais. Tačiau jei produktai puikūs, o juos rekomenduojantys žmonės – savo srities profesionalai, nėra ko baidytis. Atlėgo“, – apie vieną įveiktą įsitikinimų kliūtį prisipažįsta Jolanta.
Supratau, kad žmogus taip nuostabiai sudėtas, tiek jame savireguliacijos mechanizmų – tik svarbu pažinti ir suprasti.
Taip įsižiebė žalia šviesa bendradarbiavimui su tarptautine kompanija NeoLife. Jos produktai, pasak Jolantos, gaminami pagal vaistų gamybos licenciją – tai reiškia, kad sudėtis tikrai atitinka tai, kas parašyta etiketėje. Pasitikėjimą kelia ir solidi gamintojo istorija (daugiau kaip 60 metų rinkoje), ir tai, kad šis verslas sukurtas šeimos.
„Absoliuti laisvė žmogui pasirinkti pačiam man yra pats nuostabiausias dalykas, – apie sužavėjusią pagrindinę tinklinės rinkodaros idėją dabar kalba versli mama. – Produkto niekada nesiūlai per prievartą, kaip būtino ar privalomo. Tiesiog kalbėdamasis su žmogumi, pirmiausiai išsiaiškini, kokių turi problemų, ką supranta apie save, kaip maitinasi, kaip miega. Antraip liktum mėgėjas, medžiojantis atsitiktinius klientus ir žūtbūt bandantis jiems įbrukti prekę.“
NirvanaFitness palytėjimas
Paūgėjus ketvirtam vaikui, moteriška draugystė Jolantą pastūmėjo į dar vieną sveikatinimo sritį, kurioje susilieja moksliškai pagrįstos mankštinimosi, kvėpavimo ir garso praktikos, padedančios apvaldyti stresą. Vieną vakarą nuvežta į kažkokią naujovišką super treniruotę, ilgus pasivaikščiojimus su šiaurietiškomis lazdomis mėgstanti ir pakankamai sportiška save laikiusi Jolanta kitą rytą apstulbo nuo netikėtų pojūčių: nejaugi tokiose vietose būna raumenų?
Lengvu pasirąžymu pasirodžiusi NirvanaFitness® treniruotė išjudino giliausius kūno užkaborius, o kartu ir norą patirti dar daugiau. Visus metus kartą per savaitę valandai pasinerdavusi į nirvaną, ilgainiui Jolanta suprato pati norinti tapti šio metodo trenere.
Kelias nebuvo lengvas. Pasirinkti mokymai Vilniuje nesurinko grupės, o visos paskesnės datos kirtosi su kitais planais. Parašiusi tiesiai Slovėnijoje veikiančiai pagrindinei kompanijai ir paprašiusi grąžinti pinigus, Jolanta netikėtai sulaukė išskirtinio pasiūlymo įgyti NirvanaFitness® trenerės kvalifikaciją internetu. Per vasarą besimokant nuotoliniu būdu, rudenį atsirado tinkama data praktiniams instruktorių mokymams – juos Jolanta taip pat baigė.
Tapau pirmąja Lietuvoje, išbandžiusia visas Nirvana Fitness mokymosi formas. Labai džiaugiuosi ta galimybe, nes asmeninis darbas įpareigoja. Į praktinius mokymus atėjau visiškai kitaip pasirengusi – ne tik dėl to, kad jau metus buvau lankiusi, bet ir dėl to, kad turėjau galimybę visą medžiagą išsistudijuoti savarankiškai. Po internetinio pokalbio su vertintoja jau žinojau spragas, į kurias turiu atkreipti dėmesį.
NirvanaFitness® metodas pirmiausia susijęs su kvėpavimu – vienintele fiziologine funkcija, kurią, skirtingai nei širdies plakimą ar virškinimą, galime sąmoningai kontroliuoti. Išmokus valdyti kvėpavimą, galima išmokti valdyti ir stresą. Be to, kvėpuojant stiprinama centrinė kūno dalis – tai ypač svarbu moterims po gimdymo ir dirbantiems sėdimą darbą. Jau nekalbant apie tai, kad atliekant pilateso, jogos ir bendruosius funkcinius pratimus, išsitiesia visas kūnas, koreguojama laikysena. Naujausia šio metodo kryptis – pritaikyti treniruočių choreografiją turintiems konkrečių sveikatos problemų, pvz., sergantiems astma ar vargstantiems dėl stuburo. Iš viso tokių choreografijų yra 20; vienai įvaldyti reikia maždaug 3 mėnesių.
Pačią Jolantą NirvanaFitness® metode labiausiai žavi vadinamoji tėkmės (angl. flow) būsena, kai judesiui sugrąžinamas natūralus pirmykštis lankstumas, suderintas su kvėpavimu. „Po treniruotės išeini maloniai pailsėjęs ir išjudinęs visą kūną“, – paprastai apibendrina teikiamas naudas. Nirvana Fitness, pasak jos, tinka visiems, nes aukščiausio siektino rezultato kaip tokio nėra – kiekvieną dieną tereikia asmeniškai stengtis patobulėti šiek tiek daugiau, negu vakar.
Instruktorės sertifikatą įgijusi ir jau spėjusi pakelti kvalifikaciją Jolanta artimiausiu metu planuoja NirvanaFitness® užsiėmimus siūlyti darbovietėms. 30-45 min. treniruotės per pietų pertrauką esą visiškai pakaktų jėgoms atgauti ir koncentracijai pagerinti. „Juolab kad galiu pasiūlyti ir to, kas pakeičia pietus – taigi, išeina idealus sveikatinimo paketas“, – šypsosi naujai iškepta versli mama.
Rezultatas lygus įdirbiui
„Jeigu dirbant su maisto papildais viskas yra suskaičiuota, padaryta, nurodyta ir man nereikia galvoti nei apie rinkodarą, nei apie kainodarą, tai kalbant apie treniruotes, yra kitaip. Pati turiu sugalvoti, kaip rasti klientų, kaip jiems pristatyti vertes, kokią kainodarą taikyti. Franšizės davėjai nurodo tik bendro pobūdžio gaires, kurios skirtos visai pasaulinei rinkai. Mano reikalas – rasti, kas veikia būtent Lietuvoje“, – apie verslo pradžios iššūkius kalba Jolanta.
Nors Lietuvoje yra nemažai sertifikuotų Nirvana Fitness instruktorių, aktyviai šį metodą praktikuoja anaiptol ne visi. „Nes tai yra darbas. Nes ne viskas pavyksta iš karto. Nėra taip, kad atsistoji ir be specialaus pasirengimo iš karto vedi grupinį užsiėmimą“, – kokios kliūtys retina kolegų gretas, svarsto pašnekovė.
Dalį galimai pristabdo ir franšizės kaina – ji su mokymais pirmaisiais metais siekia apie 300 EUR. Vėliau palaikymas kainuoja po 100 EUR kasmet. Tiesa, galima išleisti vienkartinę didesnę sumą ir įgyti viso gyvenimo sertifikatą. Šie įkainiai vienodi visame pasaulyje ir nė vienas regionas negauna išlygų. Pati Jolanta, įvertinusi investicijas į franšizę ir pasirengimo kiekvienai treniruotei laiką, savo paslaugas iki metų pabaigos teikia už simbolinę kelių eurų kainą, o bendruomenei, kurioje gyvena, supažindinimo su nauju metodu užsiėmimus vedė išvis nemokamai.
„Optimizmas sako viena, o realybė leidžia aiškiai suprasti, kad versle turi tiek rezultato, kiek darai. Ir tai man labai patinka. Nė viena franšizė man neprižadėjo jokių pasakų. Tačiau aiškiai sakė: jeigu dirbsi kaip rimtą darbą ir padarysi va tiek, tada turėsi rimto darbo rezultatus“, – ryžto nestokoja naujoji VERSLI MAMA tinklaveikos narė.
***
„Nė karto negirdėjau vyro priekaištaujant ar vaikų klausiant, na, maaaaam, ką tu čia darai“, – pasiteirauta, kaip posūkį į verslą vertina šeima, tikina Jolanta. Ir čia pat pajuokauja savo pavyzdžiu rodanti, ką reiškia mokymasis visą gyvenimą: „Esu puikus įrodymas, kiek daug visko galima bandyti ir kaip viskas tarpusavyje dera. Aš neišduodu savo principų – manau, tai pakankamai geras pavyzdys vaikams“.
Kol kas sunkiausiai su naująja mamos veikla apsipranta trejų metų pagrandukas – vakarais, kai ji išvyksta į treniruotes, tenka kuriam laikui likti su tėčiu ir vyresnėliais. Mama kartu nesiveda – sako, tada nirvana neįvyksta. Pabandžiusi kelis sykius treniruotes daryti namuose, tvirtina negalėjusi tinkamai susikaupti ir atsijungti – o to, vedant užsiėmimus, esą labai reikia.
„Dėl to vakarinė treniruotė yra tik viena per savaitę, nes aš suprantu, kad žmogui, kuriam neseniai suėjo treji metai, dar labai reikia mamos. Dabar jau esu pakankamai brandi ir suvokiu, kaip svarbu būti su vaiku. Pirmiesiems esant tokio amžiaus, aš jau gelbėjau pasaulį, šiek tiek pamiršusi, kad labiausiai tos pagalbos alksta esantys šalia“, – sako daugiau kaip 20 metų motinystės stažą sukaupusi Jolanta, pagaliau nusprendusi pasukti dar nebandytu verslo keliu.
Straipsnio nuotraukų autorė Mona Avik | moona.lt
KAIP TAPTI PORTALO VERSLI MAMA DRAUGĖMIS IR TINKLAVEIKOS NARĖMIS
Taip pat skaitykite:
Mediatorė Vidmantė: sprendimai tvyro ore, juos tik reikia atrasti