Namai

Ką daryti, kad vaikas darželyje mažiau sirgtų?

Print Friendly, PDF & Email

Reguliarus paviršių ir žaislų valymas ir dezinfekavimas gali žymiai sumažinti ligų plitimą darželyje. Yra žinoma, kad vaikai dažnai liečia įvairius paviršius ir žaislus, todėl ant delnų gali patekti mikrobų ir bakterijų. Todėl, klasėje būtina palaikyti švarią ir higienišką aplinką. Mokytojai ir darbuotojai turėtų reguliariai valyti ir dezinfekuoti paviršius, žaislus ir kitus dažnai liečiamus daiktus, tokius kaip durų rankenos ir šviesos jungikliai. Ši praktika gali padėti užkirsti kelią mikrobų plitimui ir sumažinti vaikų ligų riziką.

Dar vienas veiksmingas būdas užkirsti kelią ligų plitimui darželyje yra dažnas rankų plovimas ir rankų dezinfekavimas. Rankos yra pagrindinis daugelio infekcinių ligų perdavimo būdas, o vaikai yra ypač jautrūs susirgti ligomis dėl dažno kontakto iš rankų į burną ar patrinant rankomis akis. Tinkama rankų higiena gali žymiai sumažinti mikrobų ir bakterijų plitimą. Mokytojai ir auklėtojos turėtų skatinti vaikus reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu bent 40–60 sekundžių laikant po vandens srove.

Užkirsti kelią ligų plitimui darželyje gali padėti ir tinkamas patalpų vėdinimas bei oro cirkuliacija klasėje. Dėl prastos oro kokybės gali kauptis mikrobai ir bakterijos, o tai padidina vaikų ligų riziką. Todėl būtina užtikrinti, kad klasėje būtų tinkama ventiliacija ir oro cirkuliacija. Tai galima pasiekti atidarius langus ir duris, naudojant oro valytuvus ir palaikant patogią temperatūrą klasėje. Pagerinus oro kokybę galima žymiai sumažinti susirgimų riziką.

Darželyje sergančių vaikų sveikatos ir gerovės palaikymo strategijos

Viena iš veiksmingiausių strategijų, padedančių palaikyti sergančių vaikų sveikatą ir gerovę darželyje yra nustatyti aiškią ligų politiką ir procedūras. Tai apima gaires, kada vaikai turėtų likti namuose, o ne mokykloje, kaip gydyti įprastas ligas, tokias kaip peršalimas ir gripas, ir užkrečiamųjų ligų protrūkių valdymo protokolus.

Bendravimas su tėvais ir globėjais taip pat yra labai svarbus palaikant sergančių vaikų sveikatą ir gerovę darželyje. Tėvai turėtų būti informuojami apie visas ligas ar simptomus, su kuriais susiduria jų vaikas ir tėvai reguliariai informuojami apie vaiko sveikatos būklę. Tai gali padėti tėvams priimti pagrįstus sprendimus, ar palikti vaiką namuose ar vesti į darželį ar mokyklą, o prireikus kreiptis pas savo gydytoją ar imtis kitų veiksmų, padedančių vaiko pasveikimui.

Pranešimo organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.