Renginiai

Ką naujo žiūrovams ruošia Lietuvos baletas?

Print Friendly, PDF & Email

Atėjęs į baleto spektaklį žiūrovas turi dvi pasimėgavimo renginiu galimybes – žavėtis choreografų sukurtų baleto šokių išraiškingumu ir grožiu bei klausytis nuostabios, jausmus įlinguojančios muzikos.

Kokie baleto siurprizai laukia kauniškių?

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre 2023 metų rudenį numatoma A. Šenderovo baleto „Dezdemona“ premjera. Baletą režisuoja choreografė Anželika Cholina. Ji nusprendė grįžti prie Viljamo Šekspyro draminės kūrybos. Baleto šokėjai spektaklyje visas pastangas skiria tam, kad parodytų, kaip galima mylėti žmogų ir į emocinį ryšį įtrauktų žiūrovus.

Ką vilniečiams siūlo šiuolaikinio šokio organizacija „Be kompanijos“?

Rugsėjo mėnesį Vilniuje įsikūrusi nepriklausoma šiuolaikinio šokio organizacija „Be kompanijos“ žiūrovams pateikė siurprizą – puokštę ypatingo grožio šokio spektaklių. Per judesį siekta paskatinti savistabą, suabejoti visuomenės nustatytomis normomis ir tuo pat metu sukelti emocinį atgarsį.

Šokio pagalba pasakojant šiuolaikinės meilės istorijas mėginta raginti atidžiau pažvelgti į daugiasluoksnę laisvės ir pasipriešinimo spaudimui prigimtį. Taip pat siūlyta ieškoti atsakymo į klausimą: ar meilė yra tik tokia, kokią jau esame vieną kartą patyrę. Tokių tikslų siekė įsimintini šokio spektakliai „Hands Up“, „I slave“ ir „Duetas“.

Kokio baleto premjera numatoma 2023 metų gruodžio mėnesį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre?

2023 metų gruodžio mėnesio pirmoje pusėje yra numatomas R. Drigo baleto „Arlekino milijonai“ pakartojimas. Šis baletas yra kupinas džiaugsmingos ir romantiškos nuotaikos. Jis pasižymi humoru trykštančiomis, todėl labai smagiomis situacijomis. Šis baletas yra tikras pasimėgavimas šios meno rūšies gurmanams ir šaunus atradimas tiems, kurie nusprendė pirmą sykį susipažinti su baleto menu.

Kartu su aukščiausio meistriškumo baleto artistais, šiame balete atliekančiais sudėtingus piruetus, pasirodo ir kelios dešimtys Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus auklėtinių. Jiems atiteko mažųjų arlekinų, pjero, pučinelų ir kiti vaidmenys.

Kas Lietuvoje pastatė baletą apie Arlekiną?

Šią smagią meilės istoriją,  papasakotą komedijos del arte stiliumi pastatė choreografas A. Ratmanskis. Ją  jau buvo pastatęs prieš penketą metų Metropoliteno Operoje Niujorke ir Australijoje. Šio pasaulinio lygio choreografo šeima gyvena Ukrainoje,  jo kaip šokėjo karjera yra tampriai susijusi su Kijevo baletu. Apie šias ir kitas Lietuvos baleto premjeras informacijos ieškokite interneto portale: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/baletas.

Pranešimo organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.