Namai

Kaip gelbėtis nuo veido raudonio?

Print Friendly, PDF & Email

Rožinė – tai dermatologinė liga pasireiškianti atsiradusiu raudoniu ant veido, kuris dažniausiai paveikia nosį, skruostus, kaktą ar smakrą. Ši liga neturi nieko bendro su spuogais, ji sergančiajam sukelia psichologinę įtampą, nepatogumo jausmą. Ir vis dėlto jei kamuoja veido raudonis, nenusiminkite. Ši liga yra pagydoma.

Kaip apibūdinama veido raudonio liga rožinė?

Ši liga yra priskiriama prie lėtinių uždegiminių ligų. Ji pasireiškia ne tik raudona spalva, bet ir veido odos kaitimu, kraujagyslių išsiplėtimu, akių srities pažeidimu, jungiamojo audinio ir riebalinių liaukų išvešėjimu. Rožine moterys serga tris kartus dažniau nei vyrai. Ypač nuo jos kenčia šviesaus gymio žmonės, kurių oda pasižymi jautrumu. Pirmieji simptomai gali pasireikšti sulaukus trisdešimties metų amžiau, tačiau toji liga dažniausiai užklumpa penkiasdešimtmečius.

Kaip ant veido gali pasireikšti raudonė?

Viskas prasideda nuo to, kad paviršinių kraujagyslių tinklas susilieja į kapiliarų „debesį“ kuris susidaro ir rausvų linijų raizgalynės ant veido. Tiesa, dalis šio kraujagyslių tinklo savybių gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo konkretaus žmogaus odos tipo, vidinės ar išorinės temperatūrų pokyčių. Kapiliarai būna mažiau ar daugiau išsiplėtę, o spalva gali svyruoti nuo ryškiai raudonos iki vyšninės ar net mėlynos. Kartais būna pažeistos tik nosies šnervės, tačiau dažniausiai ši liga pažeidžia skruostikaulius ar visus skruostus, būna, kai raudonė padengia ir visą veidą.

Kada veido raudonė labiausiai paūmėja ir kokia priemonė geriausiai išsprendžia šią kosmetinę problemą?

Vasarą veido raudonio problema galbūt mažiau pasireiškia, tačiau šaltuoju metų periodu ji labai išryškėja. Šaltis, žvarbus vėjas, temperatūrų kaita vargina odą, todėl smulkiosios kraujagyslės itin išryškėja. Tada iš lauko parėjus namo į šiltas patalpas, vedas labai įkaista, raudonis dar smarkiau pasireiškia. Jį slėpti po makiažo sluoksniu nepatartina, nes jis neleis odai kvėpuoti, todėl jos būklė dar labiau pablogės. Be to, rožinė gali pakenkti ir akims, sužadinti jų paraudimą, dirglumą, todėl į šią ligą tikrai negalima numoti ranka. Vienintelė tinkama išeitis – medikų prašytis pagalbos. Veido raudonio problemas geriausiai išsprendžia lazerinė dermatologija.

 Pranešimo organizatorių nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.