Renginiai

Rudeninė „Mamų mugė” – ne tik laukiantiems sunkmečio

Print Friendly, PDF & Email

Rugsėjo 15-24 dienomis, Vilniuje,  Gariūnuose, ir rugsėjo 14-24 d. Kauno prekybos centre „Senukai” prasideda 24-toji „Mamų mugė“. Kol visi žmonės gyvena krizės laukimu, „Mamų mugė“ kviečia šeimas ne tik sutaupyti, bet pakiliai nusiteikus toliau rengti vaikus stilingai ir šiuolaikiškai, išpildyti jų lūkesčius ir rasti visus daiktus būtiniausiems poreikiams patenkinti.

Vėl artėjanti žiema kelia niūrias mintis ir primena, kiek teko mokėti už energiją norint gyventi šiltai ir šviesoje. Rusai pasiruošė ilgam karui, Kinija ruošiasi NT burbulo sprogimui, bankų palūkanos pramušė stogą, o viso pasaulio rinkos įsitempusios laukia, kas toliau. Bet vaikai vis dar auga, jų rūbeliai dėvisi, sporto būreliams reikia naujos aprangos, vadovėlių kainos gąsdina, o ir noro į šokius nueiti pasipuošus stilingai ir gražiai niekas neatšaukė. „Mamų mugė“ yra puiki išeitis visas šias problemas išspręsti vienoje vietoje.

„Mamų mugė“ įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė.

Jau 24 kartą Lietuvoje tokią mugę organizuoja ir www.mainai.eu socialinė platforma bei jos įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė.

“Mamų mugė” jau tapo malonia daugelio šeimų rutina – šypsosi Jurga Barbora. – Kai kam tai tiesiog „piniginės daktaras“, kai šeimyna sutaupo nepermokėdama už greitai išaugamus vaikiškus rūbus. Kai kam tai „universalinė parduotuvė“, kurioje galima pasirinkti iš kelių šimtų tūkstančių pačių įvairiausių gamintojų rūbų, avalynės ir buities apyvokos daiktų. Dar kitiems, tai „ekoprojektas“, nes išmesti ne visus metus tarnavusius rūbus ar daiktus  atrodo nepriimtina ir netvaru. O mūsų, organizatorių, širdys yra su tais ukrainiečiais, kurie vis dar negali grįžti namo ir „Mamų mugė“ gali rimtai prisidėti prie jų gerbūvio.“

Šiemetinei mugei daiktus pristatė jau 1600 partnerių, kurie patikėjo „Mamų mugės“ organizatoriams ir savanoriams pasirūpinti jų rūbų, avalynės ir buities apyvokos daiktų pardavimu. Tarp kelių tūkstančių mugės lankytojų jau daug metų lankosi ir žinomos  Lietuvos  šeimos,  kurioms svarbu ne tik išpuošti ir aprūpinti savo vaikus, bet ir laikytis tvarumo principų:  tai yra pirkti savo vaikams panešiotus, bet puikios ir patikrintos kokybės rūbus ir batus.

“Mano, kaip mamos, gyvenime Mugė  yra vienas laukiamiausių renginių. Aš rimtai! – sako ilgametė mugės senbuvė Rimantė Kulvinskytė. – Nuo tada, kai laukiausi Lunos ir “Mamų mugėje” susipirkau didžiąją dalį jos kraitelio, iki dabar, kai iš mugės grįžtu ne tik su lobiais vaikams, bet ir sau. Man ši mugė yra tvarumo ir bendrystės šventė. Daugybė mano draugių joje parduoda savo vaikų daiktus, o už gautus pinigus įsigyja kitų mamų atneštas prekes. Kas gali būti nuostabiau?! Tiesa, mugė turi vieną minusą – joje lengva pamesti galvą, nes visko tiek ir tokiomis žemomis kainomis, kad reikia rimtai dirbti su saiku. Todėl kaskart prieš mugę peržiūriu vaikų spintas ir į ją keliauju su tiksliu sąrašu pirkinių. Ir jo BEVEIK laikausi.”

Ilgametė mugės senbuvė Rimantė Kulvinskytė.

Mugėje pristatytų daiktų kainų vidurkis 3-5 Eur, o neparduoti daiktai, gavus jų savininkų leidimus, yra išdalinami labdarai.

„Pernai neparduotus ir neiškeistus daiktus dalinosi net 1000 iš anksto užsiregistravusių šeimų. Juk kai kuriems ir keli eurai už rūbą ar batus yra per daug,“ – sako Jurga Barbora Jauniškienė. – Nepamirškime, kad tai ne tik apranga, bet ir kilimai, baldai, užuolaidos, prekės žvejams ar mūsų augintiniams. Pastaruoju metu naudotų knygų ir mokymosi medžiagos asortimentas siekia 10 tūkst.  vienetų ir visa ši pagalba yra reali parama gyvenantiems nepritekliuje. Pasinaudosiu proga ir pasakysiu „Dėkui“ visiems tiems, kurių nesutiksiu asmeniškai. Jūs nerealūs. Kol yra tokių kaip jūs, aš suprantu, jog Lietuva turi širdį.“

Mugės laukia visi, tačiau labai skirtingai. Vieni ima atostogas, kad galėtų joje įsidarbinti ir padėti kitiems susigaudyti tarp išrūšiuotų pagal amžių, lytį ir paskirtį, bet vis dar ištisų labirintų rūbų ir kitų daiktų. Kiti planuoja keliones ar tėvadienius iš anksto, kad nepraleisti apsipirkimo ir sutaupyti ne vieną dešimtį Eurų, tuo pačiu paruošiant vaiką artėjančiai žiemai. Dar kiti jau dabar lygina ir ruošia kokybiškus ir nenunešiotus rūbelius išaugtus jų vaikų, tačiau labai praversiančius kitiems.

„Mamų mugė“ vyks rugsėjo 15-24 dienomis Gariūnų naujame pastate, 0 aukšte, Gariūnų g. 70, Vilniuje ir rugsėjo 14 – 24 dienomis prekybos centre „Senukai“ Kaune, Draugystės g. 8C, B įėjimas, 2 aukštas.

Pranešimo organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.