Kamilės atstovaujama Yoopies pristato naujoves legaliam auklių darbui stiprinti

Print Friendly, PDF & Email

Vaikų priežiūros ir kitų paslaugų namuose platforma Yoopies Lietuva, nusiteikusi mažinti šešėlinę rinką Lietuvoje, pristato naują funkciją – atsiskaitymą už suteiktas paslaugas internetu. Pasak platformos vadovės Kamilės Dalšėdaitės, automatizavus auklių skelbimus ir siūlant atsiskaitymą už paslaugas bankiniu pavedimu, tikimasi prisidėti prie auklių paslaugų rinkos skaidrinimo.

Ne paslaptis, kad auklių paslaugų rinka vis dar tūno šešėlyje – nemaža dalis vaikų prižiūrėtojų dirba nelegaliai. Vis dėlto galima pasidžiaugti, kad pastaraisiais metais esama nemažų pokyčių, pamažu vedančių prie auklių rinkos skaidrinimo.

Primename, kad 2016 m. nuo 350 EUR iki 1 EUR buvo sumažintas verslo liudijimo metinis mokestis. Tačiau nuo šių metų liepos 1 d. ši lengvata panaikinta dėl pernelyg didelės savarankiškos veiklos formų įvairovės bei skirtingo šių formų teisinio ir mokestinio reguliavimo.

„Toks sprendimas auklėms reiškia du pasirinkimus: grįžti į šešėlinį darbą arba išsiimti pažymą pagal individualią veiklą“, – sako Kamilė, portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narė. Ji pabrėžia, kad Yoopies Lietuva skatina aukles prisiimti atsakomybę ir išsiimti individualios veiklos pažymą vaikų priežiūros paslaugoms teikti.

Įteisinta veikla – paprastesnė apskaita

Liepai įpusėjus, Kamilės atstovaujama  Yoopies Lietuva pristato naują platformos funkciją – paslaugų užsakymą ir atsiskaitymą internetu. Kamilės manymu, tai paskatins daugiau auklių pasirūpinti dokumentais ir įteisinti savo veiklą.

„Nors mokesčių gali padaugėti, tačiau tokios veiklos įteisinimas suteiks auklėms daug privalumų: socialinės garantijos, saugumas ir jokių nuogąstavimų dėl nelegalaus darbo ir darbo inspekcijos patikrinimų“, – įsitikinusi verslininkė.

Vykdant veiklą neįregistravus individualios veiklos, taikoma administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 150 straipsnį ir gali būti skiriama bauda, siekianti 300–850 EUR.

Be to, COVID-19 pandemijos sukelta situacija tik dar kartą parodė, kad įteisinti veiklą – labai svarbu, norint pasinaudoti socialinėmis garantijomis kilus nenumatytai situacijai.

Galima susigrąžinti mokesčius

Kamilės manymu, prie auklių rinkos skaidrinimo gali prisidėti kiekviena šeima – tereikia paprašyti auklės pateikti dokumentus, patvirtinančius jos įteisintą veiklą.

„Pasirūpindami šių dokumentų kopijomis ir sudarydami sutartį, tėvai ne tik galės ramiau jaustis, palikdami savo vaiką su atsakinga ir legaliai dirbančia aukle. Tuo pačiu kasmet jie turės galimybę susigrąžinti iki 400 EUR gyventojų pajamų mokesčio“, – atkreipia dėmesį lietuviškos platformos vadovė.

YOOPIES PATARIMAI, KAIP SUSIGRĄŽINTI GPM UŽ AUKLĖS PASLAUGAS

Užsakydami auklės paslaugas, platformoje Yoopies Lietuva tėvai gali nurodyti savo poreikius ir darbo laiką. Priklausomai nuo to, ar reikalinga nuolatinė, ar vienkartinė vaikų priežiūra, sistema automatiškai paskaičiuoja mėnesines ar savaitines išlaidas.

Šeima gali peržiūrėti kiekvieno auklės užsakymo santrauką, atliktus mokėjimus ir atsisiųsti sąskaitą faktūrą. Perėjimas nuo atsiskaitymo grynaisiais pinigais prie automatizuoto bankinio pavedimo turėtų palengvinti mokėjimo procesą. Plačiau susipažinti su auklės paslaugų užsakymo internetu funkcija galima čia.

„Tikiu, jog mažais, bet užtikrintais žingsniais kiekvienas galime prisidėti prie skaidresnių ir patikimesnių auklės paslaugų“, – tikina Kamilė.

Iki šiol platformoje Yoopies Lietuva buvo galima tik ieškoti patinkančių auklių ir su jomis susirašinėti. Dabar, įdiegus paslaugų užsakymo funkciją, tėvams atsiveria daugiau galimybių atsiskaityti bankiniu pavedimu, tvarkyti mokėjimų suvestines, tuo pačiu skatinant aukles įteisinti savo veiklą pagal pažyma ir gauti skaidrius mokėjimus.

Monos Avik (moona.lt) nuotr.

_____________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Kamilė užsimojusi skaidrinti ir optimizuoti auklių rinką

 

Nėra komentarų