Kamilės verslas YOOPIES kviečia savanoriauti

Print Friendly, PDF & Email

Portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narė Kamilė Dalšėdaitė, iš Barselonos vadovaujanti Lietuvoje veikiančiai darbo paieškos platformai YOOPIES, šiuo visiems sudėtingu metu ragina atsigręžti į savanorystę ir kviečia vaikų bei senelių priežiūros savanoriais tapti tiek studentus, tiek vaikų priežiūros paslaugų teikėjus.

„Šiuo metu Europa suintensyvino kovos su koronavirusu priemones, ir nacionalinis karantinas tampa numatoma ateitimi milijonams“, – pastebi Kamilė, franšizės pagrindais bendradarbiaujanti su didžiausia Europos vaikų priežiūros platforma YOOPIES.

Pagrindinė kompanija visoje Europoje paskelbė studentams ir vaikų priežiūros paslaugų teikėjams skirtą raginimą savanoriškai teikti vaikų priežiūros paslaugas ir taip padėti sveikatos priežiūros specialistams. Prie šio raginimo jungiasi ir Kamilės atstovaujama YOOPIES Lietuva: kviečia studentus ir vaikų priežiūros paslaugų teikėjus registruotis vaikų priežiūros savanoriais.

Europos šalims griežtinant kovos su koronaviruso COVID-19 plitimu priemones, internetinė vaikų priežiūros platforma YOOPIES prisideda prie pastangų visoje Europoje padėti valstybinių ir privačių ligoninių sveikatos priežiūros darbuotojams naudotis paskutinės minutės vaiko priežiūros paslaugomis.

„Kadangi ligoninės pradeda patirti vis didesnį spaudimą, susirūpinimas sveikatos priežiūros personalo vaikų priežiūros klausimas didėja. YOOPIES įsipareigoja prisidėti prie pastangų visoje Europoje siūlyti vaiko priežiūros paramą šiuo ypač intensyviu ir įtemptu laikotarpiu“, – tvirtina kompanijos generalinis direktorius Benjaminas Sucharas.

SAVANORIŲ REGISTRACIJA PLATFORMOJE YOOPIES LIETUVA VYKSTA ČIA

Savanorystė koronaviruso protrūkio metu

Pasak Kamilės, labiau nuo koronaviruso kenčiančiose šalyse su YOOPIES klientų aptarnavimo komanda jau susisiekė galybė žmonių, siūlančių savanoriškas vaikų priežiūros paslaugas šeimoms, kurioms jos labiausiai reikia. Tad, atsižvelgdama į tokį solidarumą, kompanija pristatė naują funkciją Savanoriška veikla koronaviruso protrūkio metu.

Kiekvienas vartotojas, užsiregistravęs svetainėje, gali pasirinkti savanoriškai teikti vaiko priežiūros paslaugas sveikatos priežiūros specialistų ir kitų būtiniausių paslaugų darbuotojų šeimoms. Šia funkcija siekiama padėti vaikų turintiems gydytojams susirasti vaikų priežiūros paslaugas nemokamai, kad tai suteiktų jiems galimybę eiti į darbą.

Kaip skelbiama kompanijos išplatintame pranešime, YOOPIES Prancūzija per kelias valandas užsiregistravo beveik 10 000 žmonių, sutinkančių nemokamai teikti vaikų priežiūros paslaugas. Su platforma pradėjo bendradarbiauti ir  Prancūzijos ligoninių organizacija Fédération de l’Hospitalisation Privée et d’établissement publics de santé, siekdama savo darbuotojams suteikti nemokamą prieigą prie vaikų priežiūros platformos.

„Buvau absoliučiai nustebintas susivienijusios mūsų bendruomenės solidarumo. Tūkstančiai auklių atsiliepė į mūsų raginimą nemokamai pasiūlyti savo paslaugas. Dėkoju visiems, kurie prisideda prie šio pozityvaus judėjimo“, – sako kompanijos vadovas B. Sucharas.

Jam antrinanti Kamilė viliasi, kad panašaus įsitraukimo pavyks sulaukti ir Lietuvoje. Pažiūrėkite, kaip atrodo kaunietės merginos, sutinkančios dirbti aukle koronaviruso protrūkio metu, skelbimas YOOPIES Lietuva platformoje.

SAVANORIŲ REGISTRACIJA PLATFORMOJE YOOPIES LIETUVA VYKSTA ČIA

Kovo 23 d. visi YOOPIES vartotojai taip pat sulaukė laiškų su kvietimu padėti vyresnio amžiaus žmonėmis, kuriuos reikėtų aprūpinti pirkiniais ar vaistais. Prisijungti prie šios iniciatyvos galima platformos skiltyje Slauga. Tie, kurie norėtų padėti vaikams mokytis nuotoliniu būdu, kviečiami registruotis skiltyje Mokymai.

Tiems, kam reikalingos savanorio paslaugos, platformoje YOOPIES turi pasirinkti paslaugos tipą, miestą ir spustelėti Ieškoti!. Pavyzdžiui, pasirinkus vaikų priežiūrą Vilniaus mieste, vartotojas bus nukreiptas į šią nuorodą ir čia, taikydamas įvairius filtrus, galės matyti savanorius, siūlančius savo paslaugas nemokamai.

Yoopies_savanoriai2_versli mama

Sostinėje veikia 3 naktiniai darželiai

Primename, kad Vilniaus savivaldybė naktimis dirbančių medicinos įstaigų darbuotojų vaikams atidarė 3 naktinius darželius. Juos gali lankyti apie 150 vaikų. Darželiai atidaryti strategiškai patogiose vietose, kur šalia dirba daugiausiai medikų: Santariškėse, Antakalnyje ir Lazdynuose.

Atsižvelgiant į tai, kad koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, vaikų priežiūros grupėse dirba jaunesnio amžiaus darbuotojai, o vaikų skaičius jose ne didesnis nei 4. Vaikų priežiūros paslaugos bus teikiamos visų kategorijų medicinos sektoriaus darbuotojams – nuo gydytojo iki valytojo.

Pasak savivaldybės atstovų, esant būtinybei, bus siekiama užtikrinti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros, Respublikinės Vilniaus Universitetinės  ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninėse dirbančių medikų ir juos aptarnaujančio personalo vaikų priežiūrą visą parą. Vaikus, kuriuos reikės prižiūrėti visą parą, darželiai priims iš visų ikimokyklinių įstaigų, savivaldybės ir privačių darželių.

Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad dėl koronaviruso izoliavus tėvus ir neturint artimųjų, jų vaikai neliktų namuose vieni. Šie vaikai būtų apgyvendinti sostinės Šilo specialiojoje mokykloje, kurioje visą parą esant poreikiui dirbtų pedagogai gebantys pasirūpinti tiek specialiųjų poreikių, tiek negalią turinčiais vaikais.

Savivaldybės dienos centras „Šviesa“ izoliacijos laikotarpiu pasirūpins proto negalią turinčiais žmonėms, kai tėvai ar globėjai – serga, ligoninėje, izoliuoti ir jie vieni likti namuose negali.

Pagalbą galima pasiūlyti ir telefonu 1827

Portalas VERSLI MAMA taip pat primena, kad Lietuvoje veikia ir Nacionalinis savanorių koordinavimo centras. Jį galima rasti internete www.stipruskartu.lt arba paskambinus trumpuoju nemokamu pagalbos numeriu 1827.

Savanorių koordinavimo centras padeda gyventojams spręsti problemas, kilusias paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19). Jis nukreipia prašančiuosius pagalbos ir galinčiuosius padėti į atitinkamas institucijas ar asmenis. Savanoriais registruotis gali tiek visi pilnamečiai asmenys, tiek bendruomenės, įmonės – visi galintys suteikti bet kokią pagalbą.

Viena iš šios iniciatyvų autorių – Lietuvos šaulių sąjunga. Pasak Pelėdų būrio antrojo skyriaus vado Mykolo Markausko, portale www.stipruskartu.lt kviečiami registruotis visi, galintys padėti senoliams apsipirkti, paremti maistu sunkiai besiverčiančius suaugusiuosius ir ypač vaikus, kurių pamėgti dienos centrai jau uždaryti. Taip pat kviečiami registruotis tie, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais ar prisidėti kitaip.

Centras dirbs kiekvieną dieną tol, kol tęsis karantinas. Savanoriai į užklausas atsakinės ir teiks informaciją nuo 9 iki 17 val.

Projektą inicijavo ir įgyvendina: Lietuvos šaulių sąjunga, Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas, Gynybos paramos fondas, VšĮ „Pirmoji kava“, agentūra „Open Agency“, VšĮ „Pilietinė medija“, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, telekomunikacijų bendrovės „Tele-2“, „Telia“, „Bitė“, Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, maltiečiai. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Valstybės ekstremaliųjų situacijų valdymo centru.

Kamilės nuotraukų autorė – Alina Ožič

KAIP TAPTI PORTALO VERSLI MAMA DRAUGĖMIS IR TINKLAVEIKOS NARĖMIS

________________________________________________________________________________

Kitos verslių mamų iniciatyvos koronaviruso pandemijos metu:

Lauros leidžiamo žurnalo 60+ dovana vienišiems senjorams – pažintys

 

Nėra komentarų