Renginiai

Kaune pristatomas tėveliams sukurtas pasivaikščiojimo maršrutas: kuo jis ypatingas?

Print Friendly, PDF & Email

Pėsčiųjų žygiai ir pasivaikščiojimai – seniai nebe naujiena, bet būtent pastaraisiais metais jie tampa dar populiaresniais. Solo trasos, grupiniai pasivaikščiojimai, masiniai žygiai – sau tinkamą aktyvaus laisvalaikio pasirinkimą ras kiekvienas, o pėsčiųjų maršrutai driekiasi per miestus, kaimus, miškus ir netgi jūros pakrantėmis. Artėjančią vasarą „TrenkTuras“ pasitinka su naujienomis: kartu su prekių ženklu „Lupilu“ specialiai tėveliams sukurtais pasivaikščiojimo maršrutais.

Mingailė Ružytė, „TrenkTuro” projektų koordinatorė, pasakoja, kad per 8 veiklos metus „TrenkTuro” komanda sukūrė daugiau nei 250 Solo maršrutų ir suorganizavo daugiau nei 150 žygių.

„Pastebime, kad nors žygiavimą, kaip pramogą, renkasi įvairaus amžiaus žmonės, tačiau po karantino ženkliai padidėjo žygiuoti norinčių šeimų skaičius. Vis dažniau sulaukiame klausimų, ar mūsų maršrutai įveikiami su kūdikio vežimėliu, ar nėra sudėtingi, ar juos pajėgs įveikti vaikai. Taigi, dabar, tiek organizuodami masinius žygius, tiek kurdami Solo maršrutus atsižvelgiame ir į šeimų poreikius“, – sako M. Ružytė.

„Lidl Lietuva“ prekių asortimento padalinio vadovas Lukas Gudas pasakoja, kad įkvėpimas sukurti „Lupilu“ pasivaikščiojimo maršrutus kilo iš pačios produktų linijos, nes „Lupilu“ produkcija – ekologiškas kūdikių maistas, sauskelnės, higienos ir skalbimo priemonės – visuomet buvo skirta pasirūpinti tiek mažiausiais šeimos nariais, tiek ir jų tėveliais. Šis rūpestis, sukūrus naujuosius „Lupilu“ pasivaikščiojimo maršrutus, persikelia iš parduotuvių lentynų į gryną orą.

Maršruto trasoje yra daug suolelių, kurie gali praversti maitinančioms mamoms ir pailsėti norintiems mažyliams, nėra stačių įkalnių, dėl ko vaikščioti net ir stumiant vežimėlį bus patogu.

„Pasivaikščiojimai naudingi visai šeimai: tai – ne tik fizinis krūvis ar buvimas gryname ore, bet ir kokybiškas laikas kartu. Norėjome šeimoms sukurti galimybę dar daugiau gero laiko praleisti kartu, su kuo mažiau rūpesčių. Todėl tam, kad tėvams nebereikėtų sukti galvos, kur išeiti pasivaikščioti su savo mažyliais, pasirūpinome specialiais maršrutais. Jie sukurti taip, kad būtų tinkami besilaukiančioms šeimoms, patogūs pasivaikščiojimams su vežimėliu, o svarbiausia – saugūs, ypač keliaujant su savarankiškai lakstančiais mažyliais“, – sako L. Gudas.

„TrenkTuro“ projektų koordinatorė, Solo produkto vadovė Aleksandra Balcevič pasakoja apie „Lupilu“ maršrutą, sukurtą atsižvelgus į tėvelių ir jų vaikų poreikius: „Maršruto trasoje yra pakankamai daug suolelių, kurie gali praversti maitinančioms mamoms, taip pat pailsėti norintiems mažyliams. Maršrute nėra stačių įkalnių, dėl ko vaikščioti net ir stumiant vežimėlį bus patogu. Energingiausius mažuosius žygeivius prablaškys keletas maršrute esančių vaikų žaidimų aikštelių“.

Maršrutas yra Kauno Ąžuolyno parke, miesto centre, lengvai pasiekiamas viešuoju transportu, maršrutą galima pradėti bet kurioje jo atkarpoje. Žygiuojama plačiais, lygiais asfaltuotais ir žvyruotais takeliais. Visame maršrute yra daugybė suoliukų bei pora žaidimų aikštelių.

Žygiuojant galima grožėtis ilgamečiais, įspūdingo dydžio ąžuolais ir raguvomis, kiekvienos jų unikalus grožis vis traukia akį ir kviečia sustoti bei patyrinėti. Maršrutas veda ir greta Vydūno alėjos, kurioje galima pasigrožėti medine miesto architektūra.

Į pasivaikščiojimą „Lupilu“ maršrutu Kaune tėveliai gali leistis nuo gegužės 19 d. Gegužės 12 d. buvo pristatytas „Lupilu“ maršrutas Vilniuje, o 26 d. bus pristatytas ir Klaipėdoje.

Iliustracijos – pranešimo spaudai organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.