Veidai

Rima Janužytė ir jos elnių terapijos verslas

Print Friendly, PDF & Email

Apsilankę netoli Kernavės įsikūrusiame terapiniame elnių ūkyje „Elnių SPA“ rasite penkiasdešimt jaukių tauriųjų elnių, kurie, kaip teigiama, padeda atsipalaiduoti ir nuraminti mintis. Viena šio įkūrėjų Rima Janužytė sako, kad taurieji elniai gali būti tiek puikiais terapiniais gyvūnais įvairias negalias turintiems vaikams, tiek kurti teigiamą atmosferą įmonių komandiniuose renginiuose.

Daugelyje pasaulio šalių jau gerai žinomos įvairios terapijos rūšys, kuriose žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai gerinti pasitelkiami gyvūnai: šunys, žirgai, delfinai. Tačiau Kernavėje įsikūręs „Elnių SPA“ ūkis siūlo kol kas bent aplinkinėse šalyse išskirtinę galimybę pajausti, kaip žmogų veikia buvimas šalia elnių.

„Matome, kaip būdami šalia šių didingų gyvūnų ima atsiskleisti autizmo spektro sutrikimą turintys vaikai, kiek džiaugsmo būna jų akyse, kai gali pamaitinti ar paglostyti taurųjį elnią,“ – sako Rasa.

Pasak Rasos, smagu matyti, kaip po apsilankymo pas elnius šeimos grįžta dar ir dar kartą – tai rodo, kad buvimas šalia elnių išties gerai nuteikia, atpalaiduoja, suteikia gerų emocijų.

Ūkio pavadinimas, pasak jos, kilo stebint, kokie patenkinti elniai grįžta iš aptvare esančios kūdros, tikro „elnių SPA“. „Tačiau tai taip pat malonumas ir žmogaus sielai,“ – teigia ji.

Ūkyje elnius nuo lankytojų skiria speciali tvora, užtikrinanti tiek gyvūnų, tiek žmonių saugumą, tačiau ji leidžia laisvai glostyti ir maitinti tauriuosius elnius.

„Elniai prijaukinti, smagu matyti, kaip nušvinta tiek vaikų, tiek suaugusiųjų akys, kai visas būrys elnių ateina apžiūrėti atvykusiųjų, pasitikrinti, ar gaus skanėstų, mielai leidžiasi glostomi,“ – pasakoja Rasa. Pasak jos, smagu matyti, kaip po apsilankymo pas elnius šeimos grįžta dar ir dar kartą – tai rodo, kad buvimas šalia elnių išties gerai nuteikia, atpalaiduoja, suteikia gerų emocijų.

Sieks mokslinių tyrimų

Gyvūnų terapija – pakankamai nauja sritis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Populiariausi terapiniai gyvūnai, padedantys neįgaliesiems, lankantys ligonius sveikatos priežiūros, globos įstaigose, yra šunys. Populiari ir daugeliui girdėta delfinų, arklių terapija, tačiau apie elnių panaudojimą gydant žmones oficialių tyrimų kol kas nėra. „Elnių SPA“ tikisi greitu laiku situaciją pakeisti ir padaryti tai pasitelkiant geriausius specialistus.

„Po truputį siekiame užmegzti ryšį su įvairių šalių universitetais tam, kad būtų galima atlikti išsamius mokslinius tyrimus apie tauriuosius elnius, kaip terapinius gyvūnus, taip sudarant galimybes šiai terapijos rūšiai plėstis, populiarėti ir tobulėti,“ – teigia Rasa.

Taip pat ūkis bendradarbiauja su dienos centrais, specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymo įstaigomis. Ūkyje galima nuomotis ir tam pritaikytą erdvią pievą, joje švęsti įvairias šventes, vaikų gimtadienius, keliauti į pėsčiųjų žygį po netoliese stūksančią sengirę ar sudalyvauti edukacijose apie tauriuosius elnius.

Pasak pašnekovės, įspūdį ir gerą nuotaiką šie gyvūnai suteikia toli gražu ne tik vaikams. „Kviečiame įmones rengti įvairius komandinius vakarėlius, teminius renginius, ateityje tikimės veiklą plėtoti ir kitais būdais, ieškoti bendradarbiavimo su įvairiais verslais galimybių“, – sako „Elnių SPA“ įkūrėja.

Ne tik vaikams, bet ir verslui

Pašnekovės teigimu, tauriųjų elnių ūkis „Elnių SPA“ taip pat ieško įvairių bendradarbiavimo su verslu, įmonėmis, bendrovėmis būdų. „Norime verslui siūlyti ne tik komandinius renginius, vakarėlius, tačiau ir sudaryti galimybę prisidėti prie vaikų, turinčių įvairias negalias ar patiriančių socialinę atskirtį edukacijų elnių ūkyje,“ – sako ji.

Tačiau norint pritraukti potencialius partnerius ir tinkamai suformuluoti bei pateikti jiems pasiūlymus, nusakyti galimybes, naudą ne tik vaikams, bet ir pačiam verslui, būtinos tam tikros žinios bei įgūdžiai.

Todėl VšĮ „Elnių SPA“ įsitraukė į socialiniam verslui skirtą intensyvią trijų mėnesių trukmės programą „Poveikio akademija“, kurios dalyviai mokėsi finansinio tvarumo, aiškinosi, kaip plėtoti verslą, sėkmingai komunikuoti kuriamą vertę ir kitų dalykų, aktualių socialinių verslų steigėjams.

Iliustracijos – pranešimo spaudai organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.