Kokią grindų dangą pasirinkti šiuolaikiškuose namuose?

Print Friendly, PDF & Email

Įsikuriant naujus namus arba atliekant renovaciją yra svarbu ne tik interjeras ir sienų spalva, bet ir tinkama grindų danga. Kaip ir visur, taip ir grindų apdailoje, turite pasidaryti planą, pagal kurį galėsite pasirinkti reikiamas medžiagas bei nuspręsti, ar jums bus reikalingos šildomos grindys.

Parketas

Parketas yra viena iš populiariausių grindinių medžiagų, kurią galima aptikti daugumos žmonių namuose. Šio tipo grindys yra mėgstamos, nes turi platų pasirinkimo asortimentą: nuo gamtos, natūralumo iki ištobulintų technologijų ir modernumo, todėl galėsite pasirinkti sau labiausiai tinkančias ir patinkančias. Parketo privalumas – jį lengva pakeisti nauju (atnaujinti) bei ši grindų medžiaga yra ilgaamžiška. Tiesa, parketas (lyginant su kitomis grindinėmis medžiagomis) yra brangesnis, bet įvertinant jų ilgą tarnavimo laiką – atsiperka. Šios medžiagos paviršius yra jautrus įbrėžimams, tačiau viską galima lengvai sutvarkyti – visas baldų kojeles apklijuoti specialiais padukais, kurie neleis pažeisti grindų.
Jeigu planuojate įsirengti šildomas grindis – parketas puikiai tiks. Ši grindinė medžiaga pasižymi ne tik stabilumu, lengvu įrengimu, bet ir optimaliu šilumos praleidimu, todėl galėsite džiaugtis šaltais orais – šiltomis grindimis.

Parketas nereikalauja specialios priežiūros. Svarbu, kad jis nebūtų plaunamas šlapiu skuduru – geriausia valyti sausuoju būdu arba drėgnai. Jeigu parketas yra padengtas laku, tuomet šį paviršių reikėtų valyti specialiomis priemonėmis, kurios skirtos lakuotai parketiniai dangai.

Laminatas

Laminatas yra gaminamas iš natūralios medienos, tačiau ši yra neapdirbta. Ši grindinė medžiaga yra mėgstama, nes turi gausų spalvų, formų, raštų, atsparumo ir matmenų pasirinkimą. Laminatas lengvai prisitaiko prie skirtingo tipo būstų, namų ir patalpų paskirtį bei dydį. Dažniausiai nereikalauja didžiulių išlaidų, bet tinka tik tose patalpose, kur yra įrengta vidinė šildoma sistema, o tai reiškia, kad palaikoma nuolat teigiama temperatūra.

Laminatas specialios priežiūros neturi, todėl geriausiai rinktis bemuilius ploviklius, kurie skirti laminato grindų dangai.

Vis nerandate tinkamos grindinės dangos? Iris gali padėti! Kurkite ir atnaujinkite savo namus su kokybiškomis ir patvariomis medžiagomis!

Vinilinė danga

Vinilinė grindų danga yra ypatinga tuo, kad sudaryta iš trijų sluoksnių, todėl šios grindis ne tik neperšlampa, bet ir yra atsparios įvairiems garsams, švelnios ir šiltos. Šių grindų dekoras yra perpintas natūralumo ir unikalumo gairėmis, todėl gali būti ir akcentinė namų dalimi. Vinilinės grindys atsparios smūgiams ir įbrėžimams, todėl nereikės vargti norint paslėpti trūkumus.

Šių grindų minusas – jos yra plonos, todėl tiesiant jas ant nelygaus paviršiaus, gali matytis įvairios duobutės ir nelygumai. Kadangi vinilinė grindų danga yra pilnai atspari drėgmei (ir vandeniui), jas galima valyti tiek šlapiuoju, tiek sausuoju būdu, todėl nebus bėdų ieškant tinkamų plovimo įrankių ir priemonių.

Nėra komentarų