Moteriškai

Mamos dirba mažiausiai dviem etatais – darbe ir namie

Print Friendly, PDF & Email

Visi žinome, jog už tėvystę atostogos nepriklauso (ir kas sugalvojo tą laikotarpį vadinti atostogomis?), o tyrimai rodo, kad sunkiausiai dirba mamos. Apklausus 2 000 amerikiečių mamų, auginančių 5–12 metų vaikus, paaiškėjo, kad mama per savaitę gali dirbti ir po 98 valandas, arba net pustrečio etato.

Remiantis JAV smulkiuosius ūkininkus vienijančios organizacijos Welch’s užsakyto tyrimo duomenimis, tipinė mama kasryt keliasi apie 6 val. 23 min. ir juda kruta iki pat 20 val. 31 min. Maža to, daugelis mamų pasakytų, kad tokios trukmės diena – dar visai normali. Nes juk būna ir blogiau!

„Apklausos rezultatai parodė, koks sudėtingas mamos vaidmuo ir kiek daug užduočių jai tenka nepertraukiamai atlikti“, – komentuodamas šiuos duomenis, sakė minėtos organizacijos Tyrimų, taikomosios veiklos, sveikatos ir mitybos skyriaus atstovas.

Remiantis apklausa, tipinei mamai pasiseka, jei kasdien ji bent 1 valandą ir 7 minutes gali skirti sau. Keturios iš 10 tyrime dalyvavusių mamų teigė, kad jų savaitė atrodo kaip nesibaigiantis voverės sukimasis darbų ir pareigų rate.

Nepaisant šių sunkumų, apklaustos mamos teigė, kad aktyviai naudojasi įvairiais gyvenimą palengvinančiais sprendimais. Į sąrašą, taupantį laiką, nervus ir sveikatą, dažniausiai patenka drėgnosios kūdikių servetėlės, „iPad“, vaikų TV laidos, maistas ir kava išsinešti, „Netflix“, senelių ir auklių pagalba.

„Žvelgiant į tai, kokių buitį ir vaikų priežiūrą palengvinančių priemonių griebiasi mamos, aiškiai matyti, kad joms tenka ne tik didelis darbo krūvis, bet ir nuolatinis rūpestis, kuo pamaitinti šeimą. Ir ši karuselė sukasi savaitė po savaitės“, – sakė „Welch’s“ atstovas.

Kadangi daugelis mamų yra labai užimtos ir daug dirba, nenuostabu, kad net 72 proc. jų pažymi susiduriančios su sunkumais, kaip kuo sveikiau pamaitinti vaikus. Juolab kad sveikatai palankesni užkandžiai ir patiekalai dažniausiai yra ne tie, kuriuos galėtum įsigyti gatavus – juos reikia ruošti, vadinasi, skirti tam laiko.

Vis dėlto, pasak mitybos ekspertų, nereikėtų savęs nulinčiuoti už tai, kad kartkartėmis užsakote ne visai sveiko maisto į namus arba išsinešti. Žinant, kad tipinė mama ir taip dirba vidutiniškai po 14 valandų per parą, arba už du darbuotojus „normaliame“ darbe, toks sprendimais kai kuriais atvejais yra vienintelė geriausia išeitis.

Tokios amerikiečių tyrimo išvados Lietuvos mamų veikiausiai nenustebins. Statistika rodo, kad Europos Sąjungoje esame vienos iš daugiausiai po darbo dirbančių moterų: net 82 proc. mūsų po darbo buičiai skiria bent 1 valandą per savaitę (ką per tiek galima nuveikti?), kai tuo tarpu taip darančių Lietuvos vyrų yra vos 12 proc.!

Tačiau žinutė likusiai visuomenės daliai yra aiški ir nedviprasmiška: mamoms reikia palaikymo ne tik darbo vietoje ar bendruomenėje, bet ir namuose.

Taip pat skaitykite:

Versli mama: laukti, kol paaugs ar pradėti?

Vaikai pykstasi: receptai, kaip išspręsti nuolatinius konfliktus

5 išmanūs patarimai toms, kurios ieško darbo

  1. Tikrai mamos dirba daug ilgiau. Buiciai valanda per savaite? Cia iskaitant pietu, vakarienes, pusryciu gaminima ir tvarkymasi namuose? O kur dar vaiku veziojimas i mokykla, darzeli, burelius, treniruotes? Tai juk labai atsakingas darbas taip pat, nes atsakai ne tik uz savo, bet ir vaiku sauguma. Kaip yra reikalavimai gabenant pavojingus krovinius https://ingstad.lt/logistikos-paslaugos/pavojingu-kroviniu-gabenimas-adr/ taip manau ir mama privalo buti labai gerai pailsejusi, kad maksimaliai susikoncentruotu ir eismo piko metu saugiai ir laiku nuveztu ir pasiimtu vaikus. Nezinau, bent as vidutiniskai miegu po 6 valandas, cia iskaiciavus savaitgalius, kuomet uzmiegu dar vakaro filmuko metu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.