Aktualu

Masažas bus griežčiau reglamentuojamas

Print Friendly, PDF & Email

Jeigu masažas yra ta veikla, iš kurios uždirba verslas, verta žinoti, kad nuo lapkričio 1 d. jai reikės licencijų, o atnaujintoje masažuotojo normoje yra pakeitimų. Joje išdėstyta, kokių profesinių kompetencijų turi įgyti masažuotojai, savo rankomis ar panaudodami specialius įrankius gelbstintys nuo įvairių sveikatos sutrikimų, padedantys atsistatyti po patirtų traumų.

Kaip rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išplatintoje informacijoje, tikimasi, kad nauja masažuotojo norma užtikrins didesnį teisinį aiškumą ir skatins pasitikėjimą profesionaliai savo darbą atliekančiais specialistais.

„Nors medicinos norma, atrodytų, tiesiog teisinis dokumentas, apie kurį pasidomi tikrai ne visi, tačiau dokumentas būtinas sklandžiam darbui užtikrinti, kadangi čia aiškiai apibrėžtos teisės, pareigos, kompetencija ir veiklos, kurias specialistas gali ir turi atlikti. Paprastai tariant, tai tarsi garantas, kad žmogus gaus profesionalias paslaugas, kurias specialistas teikia pagal savo kompetenciją, jos neviršydamas ir, žinoma, visa apimtimi“, – teigia ministerijos atstovai.

Masažas – tik su veiksmų planu

Numatyta, kad masažuotojas prieš teikdamas masažo paslaugą, turi sudaryti masažo veiksmų planą, masažo paslaugas teikti pagal savo kompetenciją, užtikrinant teikiamų paslaugų kokybę.

Masažuotojas gali dirbti savarankiškai arba medicininės reabilitacijos specialistų komandoje, bendradarbiaudamas su kitais sveikatos priežiūros specialistais.

Taip pat numatyta, kad masažuotojai privalo taikyti tik saugius, mokslo ir praktikos įrodymais pagrįstus masažo metodus ir procedūras, naudoti tik saugius ir visus reikalavimus, taikomus Lietuvoje, atitinkančius prietaisus ir priemones.

Be to, numatyta, kad nuo 2020 m. lapkričio 1 d. masažuotojo praktika verstis galės tik tie specialistai, kurie bus įgiję atitinkamą galiojančią licenciją.

Patvirtintą masažuotojo normą galite rasti čia.


Taip pat skaitykite:

Depresija po gimdymo: motinystė gali tapti našta kiekvienam

Vaikas lėktuve: inovacijos padeda išvengti jo kaimynystės

Sūnų auginanti Olia sieks susikurti darbo vietą sau Visagine


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.