Renginiai

Moterys drąsinamos lipti ant denio

Print Friendly, PDF & Email

Sporto klubas „Ostmarina“ kviečia moteris paminti stereotipus, kad buriavimas – vyriškas užsiėmimas, ir išdrįsti žengti ant denio. „Wosail“ – taip vadinsis naujoji vien moterų įgula, kuri jau šį rudenį pradės treniruotis, o kitą sezoną dalyvaus ir buriavimo varžybose. Norite prisijungti ir jūs? Pildykite anketą čia iki rugsėjo 12 d.!

Šiuo metu kreiserinis buriavimas – beveik išimtinai vyrų sportas. Nors buriuotojai teigia mielai priimantys moteris į savo įgulas, vis dėlto statistika rodo, jog moterys nesiveržia būti vienoje komandoje su vyrais. Paskutinėse vykusiose didžiausiose ir svarbiausiose kreiserinių jachtų varžybose Kuršių marių regatoje moterys sudarė tik 5 proc. visų dalyvių. Todėl sporto klubas „Ostmarina“ buria vien moterišką įgulą.

Laura Stubraitė, sporto klubo „Ostmarina“ narė ir projekto „Wosail“ vadovė buriuoja jau ne vienerius metus. Ji pati prisipažino, jog dažnai laive būdavo vienintelė mergina.

„Galimybė išmėginti buriavimą man pasitaikė dar mokykloje, kai buvo organizuojamas M.A.S.T projektas. Vienas mokytojas, užsiimantis buriavimu, atėjo į klasę ir paprašė pakelti rankas tų, kas norėtų savaitgalį pasiplaukioti burlaiviu. Rankas tuo metu pakėlė dauguma vaikinų bei aš – vienintelė mergina iš klasės“, – prisimena.

Moterų komandų yra ir Lietuvoje, tačiau vos viena kita varžosi regatose. Moteriškos komandos buriasi ir kaimyninėje Latvijoje bei kitose šalyse. Pasaulinėse buriavimo varžybose aplink pasaulį „The Ocean Race“ 2014–2015 metais moterų įgula „Team SCA“ užėmė šeštąją vietą.

Laura sako jau tada supratusi, kad merginos nesiryžta žengti ant laivo denio. „Tai, jog tuomet išdrįsau įsipašyti į vaikinų kompaniją, lėmė, kad atradau savo gyvenimo aistrą. Visada mylėjau jūrą, bet išplaukus į jūrą pajutau šią stichiją dar stipriau – nebenorėjau sustoti, po minėto projekto sekė kiti. Tikiuosi su šiuo projektu atsiras daugiau merginų, kurios išdrįs išmėginti tą nerealų jausmą plaukiant su burėmis“, – drąsino moteris ir merginas L. Stubraitė.

„Džiaugiuosi, kai merginos išdrįsta pradėti buriuoti. Dar 2007 metais teko plaukti per Baltijos jūrą vien su merginų įgula. Ir joms sekėsi puikiai. Bet kartais joms trūksta to pirmojo žingsnio ant denio, o kai jau jį žengia, viskas sekasi tikrai neblogai. Merginos ir moterys nenusileidžia nei noru išmokti, nei sumanumu, nei ištverme ilguose plaukimuose. Kartais jos pasirodo net stipresnės už vaikinus“, – pastebėjo „Ostmarina“ komandoras Osvaldas Kudzevičius.

Norinčios prisijungti prie įgulos dar gali užpildyti anketą iki rugsėjo 12 d. Nuorodą rasite čia.

Sporto klubo „Ostmarina“ vykdomas projektas „Wosail“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Daugiau informacijos:

„Ostmarina“ komandoras Osvaldas Kudzevičius: osvaldasmsk@gmail.com, +37065283221

„Wosail“ koordinatorė Laura Stubraitė: wosail.moterysantdenio@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.