Aktualu

Nebereikės kiekvienos grožio paslaugos aprašo ir kiekvieno kliento registracijos

Print Friendly, PDF & Email

Sveikatos apsaugos ministerija praneša gerą žinią: įdiegus tam tikras naujoves, nuo grožio paslaugos teikėjų nukris dalis administracinės naštos, ir visas grožio paslaugų sektorius sutaupys apie 600 tūkst. eurų. Tvirtinama, kad grožio paslaugų kokybė ir sauga didės, o norinčiųjų gražintis interesai nenukentės.

Kaip rašoma atsiųstame pranešime spaudai, nuo šiol grožio paslaugų teikėjui nebereikės rengti kiekvienos grožio paslaugos aprašo. Tai padės sumažinti administracinę naštą, mat tokio įpareigojimo įgyvendinimas iš grožio paslaugų teikėjų reikalaudavo nemažai žmogiškųjų išteklių, laiko ir kitų sąnaudų.

Taip pat atsisakyta reikalavimo tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo paslaugų teikėjams kortelėje arba žurnale registruoti kiekvieną paslaugų vartotoją. Šio įpareigojimo atsisakymu ne tik sumažinama administracinė našta, bet ir užtikrinamas Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatų, susijusių su asmens duomenų rinkimo ir tvarkymo reikalavimais, įgyvendinimas.

Tuo atveju, kai kyla ginčų dėl grožio paslaugos pirkimo-pardavimo sutarties, jos sąlygų nevykdymo arba suteiktos nesaugios ar nekokybiškos paslaugos, paslaugos pirkimo faktą gali patvirtinti jos įsigijimą įrodantys dokumentai, pavyzdžiui, kasos kvitas.

Šios naujovės įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu pakeitus higienos normą, reglamentuojančią grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus. Skaičiuojama, kad tai leis grožio paslaugų teikėjams sutaupyti per 600 tūkst. eurų, kuriuos jie galės investuoti, pavyzdžiui, į paslaugų plėtrą ir kokybės didinimą.

Portalas VERSLI MAMA primena, kad norint verstis grožio paslaugų veikla, yra būtina turėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro išduotą leidimą-higienos pasą. Šis dokumentas patvirtina, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.

Tai pat atkreiptinas dėmesys, kad paslaugų vartotojams informacija apie teikiamas paslaugas ir toliau turi būti teikiama vadovaujantis minėtos higienos normos bei Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir Produktų saugos įstatymo nuostatomis.

Taip pat skaitykite:

Mažoms maisto prekių parduotuvėms įsikurti bus lengviau

Bus finansuojamos vietos projektų netiesioginės išlaidos

3 vaikų tėvas: verslo planas apsaugo nuo verslo priepuolių ir nuostolių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.